Najskuteczniejsze zabiegi modelujące sylwetkę

Modelowanie sylwetki i ujędrnienie ciała to proces wymagający działania na wielu płaszczyznach. Czy oprócz zdrowej diety i aktywności fizycznej wystarczy dobranie odpowiedniego kremu czy suplementacji? 

Otyłość i nadwaga są uważane za powszechne choroby cywilizacyjne, niestety prowadzi do tego siedzący tryb życia, niezdrowe odżywianie się oraz brak chęci i motywacji. Oprócz negatywnego wpływu na nasze ciało, które jest wtedy narażone na wiele chorób, cierpi również umysł. Brak samoakceptacji może doprowadzić do złej kondycji psychicznej i izolacji od społeczeństwa. Dodatkowo życie i praca w większym mieście, tj. Warszawa może powodować większy stres, który jak wiemy często powoduje nadwagę. 

modelowanie sylwetki

W parze ze zmianą nawyków żywieniowych i zdrowym stylem życia na pomoc przychodzi nam nowoczesna technologia, aby osiągnąć sukces w dążeniu do celu warto wspomóc się sprawdzonymi i bezpiecznymi metodami, które oferuje nam medycyna estetyczna. 

To także idealne rozwiązanie dla osób chcących w szybki i skuteczny sposób zadbać o swoje ciało, bez wysiłku i wyrzeczeń. Na rynku znajduje się wiele propozycji zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – fali radiowej, fali uderzeniowej, mikrofali, endermologii czy kriolipolizy, a to tylko niektóre z nich. 

Warto również pamiętać, że piękne i zdrowe ciało to nie tylko wyrzeźbiona sylwetka, ale również dbałość o skórę twarzy i ciała. Dlatego też wśród naszych propozycji znajdziesz także technologie laserową oraz frakcyjnego nakłuwania, które z precyzją zlikwidują rozstępy z każdej partii ciała (piersiach, udach, brzuchu, pośladkach, ramionach itd.), oraz każdy rodzaj blizny (potrądzikowe, po zabiegach chirurgicznych i te powstałe w dzieciństwie). 

Poniżej bierzemy pod lupę kilka technologii, które są polecane w warszawskich klinikach, ceny w takich gabinetach mogą się bardzo różnić, dlatego też warto rozejrzeć się kilka, kilkanascie kilometrów od stolicy, ponieważ można złapać korzystne promocje. 

Jakie zabiegi są najskuteczniejsze, ile kosztują i na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Podpowiadamy! 

ICOON – nieinwazyjne modelowanie sylwetki

laser IcooneICOONE® Laser to nieinwazyjne urządzenie do redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrnienia wiotkiej skóry i redukcji cellulitu, ale także jeden ze skuteczniejszych sposobów w walce z obrzękami limfatycznymi i starzeniem się skóry. 

Dlaczego zabieg jest tak efektywny? Ponieważ wykorzystuje działanie oparte na zmechanizowanych głowicach wyposażonych w rolki z wieloma mikrootworami, które działają za pomocą masażu podciśnieniowego. Wykorzystanie tej technologii sprawia, że stymulacja tkanki jest głęboka i precyzyjna na każdym milimetrze skóry, bez zbędnego ryzyka jej rozciągnięcia. ICOONE® to także połączenie technologii światła LED o długości 650 nm, które działa na fibroblasty i pobudza produkcję kolagenu oraz lasera diodowego 915 nm przenikającego w głąb tkanki, aby podwyższyć jej temperaturę doprowadzając do rozpadu nadmiernej tkanki tłuszczowej. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest także jego cena – zaczyna się od 250 zł, warto rozejrzeć się za pakietami, ponieważ w serii zabiegowej ceny te są niższe. 

Zabieg laserem ICOONE® idealnie:

 • redukuje oporną tkankę tłuszczową
 • usuwa wszystkie rodzaje cellulitu
 • ujędrnia i wygładza skórę 
 • modeluje sylwetkę 
 • redukuje blizny i rozstępy 

A to nie jedyne wskazania, ponieważ doskonale radzi sobie z drenażem limfatycznym – jeśli poszukujesz urządzenia na start w walce o wymarzoną sylwetkę dowiedz się więcej o zabiegu ICOONE® w Klinice Anlaya 

Storz Medical – fala uderzeniowa trafiająca w punkt

Storz Medical - fala uderzeniowaJeśli mówimy o zabiegach redukujących cellulit to jedną z najskuteczniejszych metod jest fala uderzeniowa Storz Medical. Ta nieinwazyjna terapia dedykowana jest wszystkim, którzy zmagają się z uporczywym cellulitem w każdym stopniu zaawansowania, wiotką skórą i nadmierną tkanką tłuszczową. 

Co ciekawe fala akustyczna (Acoustic Wave Therapy – AWT) była pierwotnie wykorzystywana w leczeniu bólu i przy zabiegach fizjoterapeutycznych, jednakże po czasie z powodzeniem zaczęto używać fali w medycynie estetycznej. 

Jej działanie jest bardzo proste – po “uderzeniu” w miejsce zabiegowe rozprzestrzenia się, dochodzi do stymulacji mikrokrążenia w tkankach i zmniejszenia ich objętości, komórki tłuszczowe pobudzane są do naturalnej regeneracji oraz przebudowy kolagenu. W rezultacie dochodzi do redukcji cellulitu, zwiększenia sprężystości i elastyczności skóry oraz zniwelowania zmarszczek, blizn a także rozstępów. 

Dlaczego Storz?

 • Działa na różne partie twarzy i ciała – podbródek, ramiona, brzuch, pośladki, uda
 • Bez okresu rekonwalescencji – natychmiastowy powrót do codziennych aktywności 
 • Zabieg łączony – możliwość wykonania zabiegu jednocześnie z innymi technologiami m.in endermologia, mikrofale CoolWaves Onda, kriolipoliza Cooltech itp.
 • Idealny na twarz jako zabieg bankietowy, czyli dający szybkie i efektowne efekty poprawiające kondycję skóry
 • Komfortowy, bezbolesny i nieinwazyjny 

Aby osiągnąć maksymalne efekty należy wykonać sesję 6-10 zabiegów w odstępach około 4 dniowych, co jest niewątpliwym plusem na tle innych technologii, które wymagają dłuższej przerwy między terapiami. Dzięki temu oczekiwane efekty pojawią się zdecydowanie szybciej. Warto również poruszyć kwestię ceny jednego zabiegu na cellulit, czy ujędrnienie – oscyluje on w okolicach 300 zł, ale szczegółowe informacje otrzymywane są podczas pierwszej konsultacji w klinice.

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji dowiedz się więcej o zabiegu w klinice.

Accent Prime –  smukła sylwetka i jędrna skóra

Accent PrimeKolejną propozycją idealnie sprawdzającą się w modelowaniu sylwetki oraz wyszczupleniu twarzy i ciała dla osób, które chcą poprawić swój wygląd jest Accent Prime – popularna i nieinwazyjna platforma wykorzystująca fale radiową oraz ultradźwięki. 

Polecana jest szczególnie kobietom, które chcą ujędrnić skórę w okolicach brzucha po ciąży i w przypadku osób, które drastycznie straciły na wadze. 

Urządzenie Accent Prime jest wielozadaniowe, ponieważ zostało wyposażone w głowice zarówno do twarzy jak i ciała, dzięki czemu możemy osiągnąć piękny owal twarzy, redukcję tzw. drugiego podbródka oraz napięta i ujędrnioną skórę. Podobne efekty osiągamy używając głowic dedykowanych zabiegom na ciało – skuteczne wyszczuplanie, redukcja tkanki tłuszczowej z okolic ramion, brzucha, “boczków” czy też ud. 

W jaki sposób jesteśmy w stanie to osiągnąć?

Poprzez połączenie w trakcie sesji zabiegowej fali radiowej o wysokiej częstotliwości (40,68 MHz), która ujędrnia skórę oraz dwóch typów ultradźwięków (zimnych i ciepłych) rozbijających tkankę tłuszczową. To jeden z najlepszych sposobów, ponieważ fale i ultradźwięki działają spójnie oraz skutecznie, co sprawia, że efekty są spektakularne. 

Oczywiście, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty polecamy serię kilku zabiegów, cena pojedynczej wizyty za zabieg redukcji cellulitu czy ujędrniania waha się od 500-550 zł. 

Dlaczego warto zdecydować się na Accent Prime?

 • Możliwość jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry
 • Wysoki komfort bezpieczeństwa podczas zabiegu 
 • Krótki czas wykonywania zabiegu 
 • Precyzja działania – parametry indywidualnie dobrane do Pacjenta 
 • Brak okresu rekonwalescencji

Więcej szczegółowych informacji o zabiegu znajdziesz tutaj.

Zimno, zimniej? – poznaj kriolipolizę oraz mikrofale CoolWaves®!

mikrofale CoolWavesWśród naszych propozycji wyszczuplania i ujędrniania sylwetki nie może zabraknąć tych dwóch faworytów – Onda oraz CoolTech. Co mają wspólnego? Oczywiście łączy ich zimno! 

Onda wykorzystuje unikalne działanie mikrofal CoolWaves® o częstotliwości 2,45 GHz. Przy tak wysokiej częstotliwości tkanka skórna jest prawie „przezroczysta” dla przepływu energii, która jest niemal w całości prowadzona przez podskórną warstwę tłuszczu. Dzięki temu unikamy niepożądanego nagrzewania zewnętrznej warstwy skóry właściwej, która pozostaje chłodna. Właśnie poprzez działanie mikrofale zyskały taką nazwę. 

Kolejną z naszych “chłodnych” propozycji jest kriolipoliza CoolTech, urządzenie które pod wpływem kontrolowanego chłodzenia w -8° prowadzi do śmierci komórek tłuszczowych następnie wydalanych w naturalnym procesie metabolicznym. 

Obie technologie są bardzo skuteczne i przede wszystkim nieinwazyjne i bezbolesne. Jak w prawie każdym proponowanym przypadku zalecamy wykonanie całej serii zabiegowej, chociaż efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu! Te urządzenia warto łączyć w terapii z falą uderzeniową Storz lub endermologią – efekty są wtedy rewelacyjne!

Na jakie partie ciała działa?

 • podbródek 
 • ramiona 
 • brzych 
 • tzw. boczki 
 • pośladki
 • fałdki na plecach (tzw. motylki)
 • uda 
 • okolice kolan

Ceny zabiegów na likwidację tkanki tłuszczowej są podobne – zaczynają się od 600 zł, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii Onda oraz CoolTech zapraszamy!

Misja twarz – piękny owal i redukcja drugiego podbródka z SonoQueen

Powyżej wymieniliśmy już kilka technologii, które działają także na twarz, ale niewątpliwą królową wśród wszystkich jest SonoQueen, wykorzystująca działanie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Są to ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które przenikają do skóry w głąb aż 4,5mm przedostając się do 3 warstw – skóry właściwej, tkanki mięśniowej i powięzi mięśniowej. Powoduje to pobudzenie procesów regeneracyjnych, ujędrniających oraz wygładzających skórę.  

Jakich efektów możemy się spodziewać?

 • Wygładzenie zmarszczek
 • Spowolnienie procesu starzenia się 
 • Ujędrnienie i rozświetlenie skóry 
 • Napięcie delikatnej skóry w okolicy oka
 • Redukcja drugiego podbródka 

SonoQueen to urządzenie wykorzystywane w zabiegach także na ciało. Technologia jest bardzo skuteczna, jednak dedykowana jest osobom cierpliwym. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale finalny efekt następuje po ok. 3 miesiącach, gdy skóra ulegnie przebudowie. Ceny zabiegów na twarz w tym przypadku są różne i najlepiej skonsultować się w celu uzyskania informacji w wybraną kliniką. 

Dowiedz się więcej o zabiegu SonoQueen w Klinice Anlaya.

Lipoliza iniekcyjna – niechirurgiczna redukcja nadprogramowych kilogramów

Naszą przedostatnią propozycją jest lipoliza iniekcyjna. Mimo nazwy kojarzącej się z liposukcją ten zabieg jest zupełnie całkowicie bezoperacyjny i bezpieczny. Polega on na wstrzyknięciu bezpośrednio w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu. Fosfatydylocholina to naturalny składnik naszego organizmu – lecytyna, po podaniu tych składników w tkankę następuje rozpad tłuszczu i przyspieszenie metabolizmu, co w rezultacie prowadzi do redukcji nadprogramowych kilogramów. 

Poza głównym wskazaniem lipoliza posiada także szereg innych korzyści:

 • poprawia metabolizm komórek
 • poprawia mikrokrążenie skóry
 • stymuluje produkcję kolagenu i elastyny 
 • odżywia i regeneruje skórę

Potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź lipolizę iniekcyjną w naszej klinice!

Usuwanie blizn i rozstępów z Harmony XL Pro iPixel oraz Dermapen 4®

Usuwanie blizn i rozstępów z Harmony XL Pro iPixel oraz Dermapen 4Na koniec zostawiliśmy rozwiązania do pielęgnacji naszej skóry. Nie powodują one wyszczuplenia, ale zdecydowanie zadbają o powierzchnię i estetykę ciała. Harmony XL Pro to wielozadaniowa platforma laserowa, która wykorzystuje działanie wielu głowic na różne problemy skórne. W tym przypadku szczególnie polecamy głowicę iPixel odpowiadającą za usuwanie blizn i rozstępów oraz laserowe odmładzanie skóry. 

Jak działa laserowa redukcja blizn i rozstępów?

Laser wykorzystuje metodę frakcyjnego podziału wiązki promienia, czyli sprawia, że pojedyncza wiązka rozprasza się mniejsze. Następnie wnikają one w głąb tkanki powodując mikrouszkodzenia, co brzmi groźnie, ale wcale takie nie jest – te mikrouszkodzenia w procesie gojenia się stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co umożliwia skuteczne wygładzenie i ujędrnienie skóry.  

Skuteczne mikronakłuwanie? 

Jeśli mowa już o widocznych bliznach i rozstępach to naszym faworytem jest małe i zwinne urządzenie Dermapen 4®. Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry za pomocą pulsujących igieł, które jednocześnie wprowadzają substancje aktywne. Powstałe mikrouszkodzenia stymulują skórę do naturalnego procesu regeneracyjnego i produkcji kolagenu. 

Zabieg przebiega fazowo, a w trakcie następuje: 

 • tworzenie się nowego naskórka,
 • pobudzenie fibroblastów, 
 • odnowa skóry, 
 • regeneracja skóry,
 • poprawa unerwienia,
 • powstanie nowych włókien kolagenowych. 

Ile kosztuje zabieg usuwania rozstępów i blizn? To oczywiście zależy od zaawansowania i wielkości zmiany skórnej, ale w okolicy Warszawy należy przygotować się na kwoty od 250-300 zł za jeden zabieg. 

Dbając o piękną i zdrową sylwetkę nie zapominajmy także o kondycji naszej skóry, warto stosować skuteczne i sprawdzone technologie Harmony XL Pro oraz Dermapen 4®, ponieważ gwarantują nam efekty na lata.

Zacznij od zaraz!

Przedstawione przez nas rozwiązanie na wymodelowanie sylwetki, redukcję opornej tkanki tłuszczowej, usunięcie cellulitu oraz laserową pielęgnację skóry to tylko część drogi w uzyskaniu wymarzonego ciała. Wiele zależy od naszego podejścia i motywacji, zawsze powtarzamy, że zdrowa dieta i aktywność fizyczna to podstawa, ale uważamy, że wykorzystanie nowoczesnych technologii zdecydowanie sprzyja w walce o lepsze samopoczucie i akceptację własnego ciała. 

Już teraz skontaktuj się z naszymi ekspertami w Anlaya Clinic&Spa i dowiedz się jak w krótkim czasie wymodelować sylwetkę!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺