Odmładzanie, oczyszczanie i pielęgnacja twarzy w Anlaya Medical Clinic

 

Pogłębiające się zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności skóry czy przebarwienia na twarzy to tylko niektóre z objawów starzenia się skóry, z którymi musimy walczyć. Skuteczne pozbycie się zmarszczek i odmłodzenie twarzy to duże wyzwanie dla każdego z nas i wymaga zrozumienia potrzeb zmieniającej się z wiekiem skóry. W celu skutecznej walki z oznakami upływającego czasu musimy działać kompleksowo. Aby osiągnąć zadowalające efekty pamiętajmy, że dla naszej skóry bardzo ważna jest zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały, które będą działały przeciwzmarszczkowo. Nie zapominajmy też o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy. Właściwe oczyszczanie twarzy i złuszczanie martwych komórek naskórka, a także stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych jest drogocennym elementem profilaktyki anti-aging. Często lekceważonym faktem jest wpływ wysiłku fizycznego na kondycje naszej cery. O ile wiemy, że wysiłek fizyczne jest bardzo korzystny dla naszego organizmu, to zapominamy, jak ważny jest on dla naszej cery. Dużą popularnością i bardzo dobrymi efektami cieszy się ostatnio joga twarzy, w której skupiamy się na wykonywaniu odpowiednio dobranych ćwiczeń, mających na celu poprawę owalu twarzy, a w konsekwencji jej odmłodzenie.

Czy odpowiednia dieta i krem do twarzy, wystarczą, aby skutecznie odmłodzić twarz i cofnąć oznaki starzenia skóry?

Choć mogłoby się wydawać, że lekiem na wszystkie ,,dolegliwości” związane z procesem starzenia się skóry będzie odpowiednio dobrany krem do twarzy i właściwa dieta, często niestety tak nie jest. Dieta bogata w witaminy i minerały oraz właściwy krem do twarzy są bardzo ważne w prewencji przeciwzmarszczkowej, ale prawda jest taka, że dużo lepiej z wygładzeniem zmarszczek na twarzy i ujędrnieniem skóry radzą sobie wybrane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dają bardziej spektakularne efekty w dużo krótszym czasie, a w przypadku niektórych zabiegów nawet natychmiastowe. Dzieje się tak dlatego, że w medycynie estetycznej używamy profesjonalnego sprzętu opartego na nowoczesnej technologii, bazującej na coraz większej wiedzy na temat procesów starzenia się skóry. Do zabiegów wykorzystujemy substancje chemiczne niedostępne w drogeryjnych kosmetykach, albo występujące w niskich stężeniach. Dlatego warto w codziennej pielęgnacji naszej cery uwzględnić zabiegi z zakresu medycyny estetycznej o działaniu przeciwzmarszczkowym na twarz.

Jak pielęgnować skórę twarzy, by jak najdłużej pozostawała młoda, jędrna i pozbawiona zmarszczek?

Na pielęgnację przeciwstarzeniową właściwie nigdy nie jest za wcześnie! Możemy chronić naszą skórę przed zmarszczkami i odmłodzić twarz na szereg sposobów. Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo różnych produktów obiecujących zlikwidowanie zmarszczek, wygładzenie i oczyszczanie skóry twarzy, likwidację przebarwień, a nawet jej modelowanie. Aby nie pogubić się w tym gąszczu wszelakiej maści produktów i wybrać tylko „perełki” musimy wiedzieć na co zwracać uwagę. Oto kilka zasad w pielęgnacji anti-aging.

 • Oczyszczanie twarzy- do codziennego oczyszczania twarzy używajmy delikatnych żeli czy pianek, które nie będą powodowały mocnego wysuszenia i ściągnięcia skóry twarzy. Unikajmy w produktach myjących skórę twarzy środków zawierających SLS i SLES.
 • Złuszczanie – jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Górne warstwy naskórka cyklicznie złuszczają się, usuwając martwe komórki. Ten proces staje się coraz mniej wydajny wraz z wiekiem. Należy stosować preparaty zawierające substancje złuszczające naskórek takie jak:
  – alfa-hydroksykwasy (AHA), beta-hydroksykwasy (BHA). Do AHA należą m.in. kwas migdałowy, glikolowy, jabłkowy, mlekowy, cytrynowy. BHA to przede wszystkim kwas salicylowy.
  – poli-hydroksykwasy – nowa generacja hydroksykwasów. Ze względu na swoją budowę (większe rozmiary cząsteczek, co warunkuje powolniejszą penetracje do skóry) działają mniej drażniąco niż AHA i BHA, dlatego są szczególnie polecane dla cer suchych, wrażliwych, naczyniowych. W praktyce stosuje się 2 PHA: kwas laktobionowy i glukonolakton.
 • Przeciwutleniacze, inaczej antyoksydanty. Popularne antyoksydanty w kosmetyce to witamina C i E.
 • Retinoidy – rewolucyjne i jedne z najskuteczniejszych substancji przeciwzmarszczkowych. Pochodne witaminy A. W kosmetykach powszechnie stosowane są: retinol, retinaldehyd, palmitynian retinylu i octan retinylu.

Jakie zabiegi na odmładzanie twarzy znajdują się w naszej ofercie?

1. Mezoterapia mikroigłowa

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry urządzeniem, które jest wyposażone w pulsujące igły. Wytworzone mikrouszkodzenia stymulują naturalne procesy regeneracyjne skóry do produkcji nowego kolagenu. Dodatkowo system pulsujących igieł umożliwia wprowadzenie substancji czynnych jeszcze bardziej przyspieszających procesy odnowy skóry.

Komu jest polecany?

Zabieg znalazł zastosowanie w przypadku osób chcących wygładzić zmarszczki w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i górnych powierzchni dłoni, zredukować wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy czy cienie i worki pod oczami.

2.Peeling laserowy

Jest to nowatorski zabieg laserowego odmładzania skóry twarzy i innych okolic, zwany inaczej „peelingiem Hollywood”. Polega na naświetlaniu promieniami lasera. Promienie lasera penetrując do głębokich warstw skóry, działają na gruczoły łojowe i zmniejszają ich aktywność. Skóra już po pierwszym zabiegu jest oczyszczona, znacznie mniej przetłuszcza się, pory są zwężone, a stany zapalne ulegają redukcji. Kolejnym pozytywnym rezultatem, jaki daje nam ten zabieg jest odbudowa skóry. Światło lasera stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, przez co staje się ona bardziej jędrna, zmarszczki ulegają wygładzeniu, a koloryt skóry ujednoliceniu.

Komu rekomendowany jest zabieg?

Zabieg jest polecany w przypadku skóry twarzy z oznakami starzenia, suchej, pozbawionej blasku, na której widoczne są przebarwienia. Ponadto peeling dobrze sprawdzi się u osób z cerą łojotokową, trądzikową.

3. Peeling chemiczny 3- RETISES CT

Peeling jest jednym z ważniejszych zabiegów na twarz, który powinno wykonywać się regularnie, aby pozbyć się warstwy martwego naskórka i znacznie ułatwić wnikanie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry. Peeling chemiczny 3- RETISES CT jest wzbogacony w retinol i witaminę C. Działa nie tylko na złuszczenie warstwy martwego naskórka, ale także skutecznie odżywia skórę oraz wpływa na jej widoczne odmłodzenie, hamując procesy starzenia się. Dodatkowo, obecność tych składników wpływa na przyspieszenie procesu wymiany komórkowej, co pozytywnie wpływa na rozjaśnianie zmian pigmentacyjnych, a także hamowanie namnażania się komórek barwnikowych i wytwarzanie melaniny, co zapobiega powstawaniu kolejnych przebarwień.

Komu polecany jest zabieg?

Peeling jest szczególnie polecany osobom, którym zależy na oczyszczeniu i złuszczeniu skóry twarzy z martwego naskórka w sposób dużo bardziej skuteczny niż powszechnie dostępne kosmetyki do twarzy. Dzięki zawartości retinolu i witaminy C peeling oprócz właściwości złuszczających będzie stymulował skórę do produkcji kolagenu, poprawiał jej jędrność, pielęgnował, wygładzał zmarszczki na twarzy, redukował przebarwienia i działał antyoksydacyjnie.

4. Fala radiowa i ultradźwięki

Fale radiowe rozgrzewają włókna kolagenowe do temperatury 45-60 st.C. Efektem jest stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje poprawą jakości skóry – gęstości, elastyczności i napięcia.

„Zimne ultradźwięki” działają selektywnie na komórki tłuszczowe powodując ich stopniowy rozpad i uwolnienie z nich tłuszczu. „Ciepłe ultradźwięki” wywołują zjawisko kawitacji – niszczenie depozytów tłuszczu podwyższoną temperaturą.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Wykonanie liftingu twarzy falą radiową polecane jest wszystkim osobom, które od zabiegu na twarz i jej okolice oczekują:

 • redukcji zmarszczek i bruzd
 • ujędrnienia i wygładzenia skóry twarzy
 • modelowania owalu twarzy .

5.Intraceuticals

Intraceuticals to przebój w kosmetologii zwany zabiegiem gwiazd. Zabieg bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu. Wykorzystując infuzję, wprowadzane są w skórę skoncetrowane składniki aktywne. Zabieg proponowany jest osobom z problemem zmarszczek mimicznych oraz trwałych oznak wieku w najdelikatniejszych okolicach twarzy, gdy tradycyjne metody pielęgnacji twarzy nie przynoszą pożądanych rezultatów.

 

6. Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzany w naszej klinice Anlaya Day Spa polega na wstrzyknięciu w skórę za pomocą cienkiej igły preparatu bogatego w cenne składniki odżywcze. W skład preparatu stosowanego w zabiegu mezoterapii wchodzi kwas hialuronowy, rozmaryn, witamina C, ekstrakt z jagód, ruszczyk oraz heksapeptydy (związek o właściwościach zbliżonych do toksyny botulinowej). Jest polecana w przypadku występowania zmarszczek na twarzy, wiotkości skóry oraz cieni i worków pod oczami. Po zabiegu skóra staje się jędrna, zmarszczki zostają zredukowane, widoczne jest wygładzenie i poprawa owalu twarzy.

 

7. Resurfacing laserowy 

Zabieg jest nowoczesną metodą laserowego odmładzania twarzy. W technologii stosowana jest tzw. metoda frakcyjnego rozdziału wiązki promienia. Pojedyncza wiązka światła jest podzielona na kilkadziesiąt mniejszych, które wnikają w głąb skóry, powodując punktowe, termalne mikrouszkodzenia (piksele). Niewielkie fragmenty uszkodzonej skóry są otoczone przez nienaruszone powierzchnie, które stanowią rezerwuar zdrowej tkanki. Dzięki temu proces regeneracji przebiega znacznie efektywniej, a skóra goi się szybciej.

Komu polecany jest zabieg?

Zabieg jest szczególnie polecany osobom, którym w pielęgnacji skóry twarzy nie wystarczają kosmetyki przeciwzmarszczkowe i chciałyby „odświeżyć” i zrewitalizować skórę oraz zredukować takie niedoskonałości jak: zmarszczki, zmiany barwnikowe, blizny oraz rozstępy.

8. Laser frakcyjny

Zabieg na skórę twarzy i całego ciała wykorzystujący laser frakcyjny nieablacyjny. Promienie lasera penetrują w głąb skóry właściwej, powodując w niej termiczne uszkodzenia bez naruszenia naskórka. Uszkodzona skóra zostaje pobudzona do odnowy. Na skutek wykorzystania w laserze metody frakcjonowania oraz nienaruszenia naskórka zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta oraz nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej – pacjent może powrócić od razu do codziennych aktywności.

Komu polecany jest zabieg?

Zabieg rekomendowany jest osobom, które chcą uzyskać:

 • likwidację zmarszczek i wygładzenie twarzy
 • redukcję przebarwień na twarzy
 • poprawę owalu twarzy
 • laserowe odmłodzenie twarzy.

 

9.Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, zwana inaczej mikropeelingiem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Polega na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształków (glinu lub korundu), głowic diamentowych lub tlenu i soli fizjologicznej. Wyróżnimy 3 rodzaje mikrodermabrazji: diamentową ( naskórek jest ścierany przy użyciu głowicy diamentowej), korundową (przeprowadzana przy użyciu kryształków korundu lub glinu), oksybrazję (wykorzystuje tlen i sól fizjologiczną).

Komu polecany jest zabieg?

Zabieg jest polecany osobom, którym zależy na skutecznym oczyszczaniu twarzy z zrogowaciałych, martwych komórek naskórka i nadmiaru sebum. Mikrodermabrazja wskazana jest szczególnie w przypadku osób, które walczą z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, zmarszczkami oraz przebarwieniami na twarzy, szyi czy dekolcie.

 

10. Masaż próżniowy

Zabieg wykorzystuje nowoczesną, opatentowaną technologię polegającą na pracy zmechanizowanych głowic masujących wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworkami. Masaż skóry urządzeniem silnie pobudza układ limfatyczny i układ krążenia organizmu. System masujący stymuluje skórę do odnowy. Następuje poprawa wyglądu i pielęgnacja skóry twarzy. Zmarszczki ulegają redukcji. Zauważalne jest też modelowanie skóry twarzy i poprawa jej owalu.

 

11. Komórki macierzyste

Jedna z najnowocześniejszych metod regeneracyjnych skóry. W terapii wykorzystujemy własne komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu uzyskiwane z własnej krwi pacjenta za pomocą specjalnego separatora. Po serii zabiegów widoczne jest odmłodzenie, odżywienie i regeneracja skóry twarzy. Zmarszczki ulegają redukcji. Wzrasta napięcie i elastyczność skóry.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺