Depilacja laserowa

Dzisiejsza kultura zdecydowanie hołduje gładkiemu, kobiecemu ciału, dlatego z takim uporem regularnie golimy nogi, pachy, czy strefy bikini. Często nie jest to jednak zbyt komfortowe rozwiązanie – włoski wrastają, a na skórze pojawiają się nieestetyczne, a co gorsza, swędzące i nierzadko bolesne podrażnienia. W efekcie i tak latem często zakładamy długie spodnie, aby uniknąć pokazywania światu nóg usianych czerwonymi kropkami. Ale czy musi tak być? Oczywiście, że nie! Wystarczy tylko wybrać odpowiednią metodę pozwalającą na trwałe usunięcie owłosienia! Masz już dosyć maszynek, wosku i depilatorów? Poznaj depilację laserową laserem diodowym i pokochaj swoją nową, idealnie gładką skórę!

Depilacja światłem, czyli na czym polega laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na trwałym laserowym usuwaniu owłosienia za pomocą wiązki światła. Urządzenie rozgrzewa się do odpowiedniej temperatury i wysyłając impuls, niszczy cebulkę włosa, dzięki czemu przestaje on odrastać. Czy w związku z tym jeden taki zabieg wystarczy? Niestety nie – przecież włosy na naszym ciele nie rosną w równym tempie, a wiązka lasera usunie tylko te będące w fazie wzrostu. Na szczęście zwykle już po 3 sesjach skuteczność zabiegu wynosi ok. 80%.

 

Laser diodowy – jeszcze bezpieczniejsza depilacja laserowa

W naszej klinice w Józefowie pod Warszawą dysponujemy jednym z najnowocześniejszych urządzeń do laserowego usuwania owłosienia. Jest nim laser diodowy. Ten nowoczesny laser wyróżnia się od swoich poprzedników kilkoma cechami, które powodują, że depilacja laserowa staje się jeszcze skuteczniejsza i bezpieczniejsza, a my możemy cieszyć się trwałym usunięciem owłosienia. Co posiada laser wykjozystujący technologię Vectus?:

 • innowacyjny czytnik poziomu melaniny Skintel – regulujący intensywność zabiegów, dla jeszcze lepszej ochrony przed uszkodzeniem tkanki oraz możliwości indywidualnego dobrania jak najwyższych, a przy tym najskuteczniejszych parametrów do zabiegu dla danego pacjenta,
 • system chłodzący „Advanced Contact Cooling” – chłodzi fragment skóry poddany zabiegowi. Dzięki temu można niezwykle skutecznie, a jednocześnie bezboleśnie wykonywać zabieg nawet na bardzo wrażliwych partiach ciała, w tym na przykład depilację laserową bikini. W celu jeszcze dokładniejszego poznania specyfiki pracy z laserem, zachęcamy do zapoznania się z artykułem na stronie https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus

 

Jakie partie ciała mogę poddać zabiegowi trwałego usuwania owłosienia laserem?

Laser jest bardzo nowoczesnym urządzeniem i w tej kwestii nie ma tutaj ograniczeń. Laserowe usuwanie owłosienia możemy przeprowadzić w niemal wszystkich partiach ciała. Mogą to być np. łydki, uda, ramiona, brzuch, broda, wąsik, pachy, bikini, szpara pośladkowa, klatka piersiowa.

Laser ze względu na zastosowanie nowoczesnego systemu mierzącego poziom melaniny Skintel oraz systemu chłodzącego idealnie sprawdzi się do laserowego usuwania owłosienia w okolicach bardzo wrażliwych. Depilacja laserowa bikini czy twarzy nie będzie już wyzwaniem!

Po więcej informacji na temat depilacji laserem, aktualnych cen oraz oferowanym zakresie usług zapraszamy do zapoznania się z ofertą Anlaya Medical Clinic bezpośrednio w naszym salonie lub na stronie https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus

 

 

Depilacja laserem – na co się przygotować?

Czas trwania samego zabiegu laserowego usuwania owłosienia za pomocą technologii Vectus może być różny, w zależności od depilowanej partii ciała. Najwięcej czasu zajmuje depilacja laserowa nóg – do ok. 45 minut. Zabieg w obrębie pach może trwać jedynie 5 minut. Przed zabiegiem nie powinno się:

 • opalać się przez 4 tygodnie. Depilacja laserowa na świeżo opalonej skórze jest niebezpieczna
 • przed zabiegiem depilacji laserem należy dokładnie zgolić obszar poddawany depilacji. Do tego celu należy używać maszynki do golenia. Natomiast nie wolno wyrywać włosków pęsetą, woskiem i depilatorem, a także stosować kremów do ich usuwania
 • stosować antybiotyków
 • przyjmować leków zwiększających wrażliwość na światło
 • pić ziół lub herbatek odchudzających, zwłaszcza tych o działaniu fotouczulającym, jak dziurawiec.
 • nie wolno korzystać z solarium i stosować samoopalaczy
 • nie powinnyśmy też dopuścić do nadmiernego przesuszenia naskórka depilowanej strefy.

Jak pielęgnować skórę po laserowym usuwaniu owłosienia?

Depilacja laserem to bardzo skuteczny sposób na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Zabieg jest przeprowadzany w kilku seriach w odpowiednich odstępach. W tym czasie musimy prawidłowo zadbać o naszą skórę, by przebieg procedury był jak najsprawniejszy, a my będziemy mogli cieszyć się gładkim ciałem. Po wykonaniu zabiegu w naszej klinice Anlaya Medical Clinic zalecamy pacjentkom:

-stosowanie przez pierwsze kilka dni po zabiegu kremów regenerujących np. Alantan

– zrezygnowanie z gorących kąpieli (należy używać letniej i ciepłej wody)

– zrezygnowanie z wizyt w saunie, jacuzzi czy na basenie

– przed wyjściem na słońce stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Po wykonaniu procedury musimy unikać słońca, solarium, basenu i sauny – do czasu, aż nasza skóra nie powróci do stanu sprzed zabiegu.
Warto również zwrócić uwagę na listę przeciwwskazań do przeprowadzenia procedury. Z depilacji laserowej muszą niestety zrezygnować:

 • kobiety w ciąży
 • chorzy na cukrzycę
 • epileptycy
 • osoby posiadające rozrusznik serca
 • osoby z chorobami autoimmunologicznymi skóry np. bielactwo
 • pacjenci przyjmujący leki przeciwkrzepliwe
 • pacjenci, na skórze których widoczne są blizny, podrażnienia, bądź objawy choroby, w tym łuszczycy.

Liczba zabiegów, które należy wykonać dla zadowalającego efektu, waha się zwykle w przedziale od 4 do 6 i zależy uwarunkowań genetycznych oraz części ciała, która jest poddawana depilacji laserowej. Dokładniejsze informacje na temat ilości zabiegów potrzebnych, aby uzyskać trwałe usunięcie owłosienia, znajdują się w artykule https://anlaya.pl/article/74-laser-vectus-laserowe-usuwanie-owlosienia .

Efekt całego cyklu depilacji laserem? Idealnie gładka skóra bez podrażnień i wrastających włosków!

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się problemu, jakim jest zbędne owłosienie. Nasza klinika dysponuje jednym z najnowocześniejszych urządzeń przeznaczonych do tego celu – laserem, którym przeprowadzana jest depilacja laserowa w większości najlepszych klinik medycyny estetycznej w Warszawie (więcej informacji na stronie https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus). Zatem jeśli zależy Państwu na profesjonalizmie, indywidualnym podejściu do pacjenta, wykwalifikowanej kadrze szlifującej swoje umiejętności w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie oraz atrakcyjnych cenach,zapraszamy do naszego salonu znajdującego się w Józefowie (okolice Otwocka).

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺