Laserowe usuwanie blizn i rozstępów – Alma Harmony XL Pro iPixel

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Blizny potrądzikowe, pooperacyjne, rozstępy… zmora wielu z nas. Stosujemy różnego rodzaju kosmetyki czy zabiegi na blizny i rozstępy, licząc, że poradzą sobie z naszym problem. Niestety często nieskutecznie. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna i oferuje nam idealny sposób na rozstępy i blizny. Nowoczesne technologie, jakimi dysponujemy, sprawiają, że możemy pozbyć się niechcianych niedoskonałość skóry już po kilku zabiegach.

Jednym z takich urządzeń, które świetnie radzi sobie z różnego rodzaju bliznami oraz rozstępami jest nowoczesny laser Alma Harmony XL Pro iPixel. Skuteczność laseroterapii iPixel opiera się na rewolucyjnych rozwiązaniach. W przeciwieństwie do laserów nieablacyjnych w urządzeniu stosowana jest tzw. metoda frakcyjnego rozdziału wiązki promienia. Pojedyncza wiązka światła jest podzielona na kilkadziesiąt mniejszych, które penetrują w głąb skóry, powodując punktowe, termalne mikrouszkodzenia (piksele). Niewielkie fragmenty uszkodzonej skóry są otoczone przez nienaruszone powierzchnie, które stanowią rezerwuar zdrowej tkanki. Dzięki temu proces regeneracji przebiega znacznie efektywniej, a skóra goi się szybciej. Zabieg jest bezpieczny dla pacjenta i wiąże się z dużo krótszym okresem rekonwalescencji i mniejszym ryzykiem powikłań w porównaniu do laserów starszego typu. Dzięki zastosowaniu wyższych mocy, niż w laserach nieablacyjnych możliwe jest wykonanie zabiegu w dwa razy krótszym czasie, przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka oparzeń. Unikatowy system dedykowanych końcówek umożliwia uzyskanie wspaniałych efektów bez względu na głębokość blizn, wielkość czy wrażliwość leczonego obszaru ciała. Dzięki innowacyjności lasera iPixel jest to jeden ze skuteczniejszych zabiegów na rozstępy i blizny.

 

 

 

alma harmony xl proJak powstają blizny i rozstępy?

Blizna jest zmianą zbudowaną z tkanki łącznej włóknistej powstałą w miejscu poddanym urazowi np. po zabiegu chirurgicznym lub powstałą po wygojeniu się stanów zapalnych lub chorobowych np. trądzik.  Tworzenie się blizny jest naturalnym, fizjologicznym procesem gojenia się rany. Skóra właściwa (warstwa skóry pod naskórkiem) jest zastępowana tkanką włóknistą, zawierającą liczne włókna kolagenowe. Blizna różni się wyglądem od otaczającej skóry. Jest mniej sprężysta, elastyczna, naskórek ją pokrywający jest cieńszy, bardziej podatny na urazy. Przeważnie różni się zabarwieniem i podatnością na opalanie.  Rozstępy są rodzajem blizny. Powstają na skutek zrywania włókien kolagenowych. Zazwyczaj dzieje się to pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Rozstępy bardzo często pojawiają się u kobiet w ciąży, co wiąże się z nadmiernym rozciąganiem tkanek oraz zmianami hormonalnymi pojawiającymi się u przyszłej mamy. Ponadto rozstępy są często spotykane u dorastających dziewcząt i chłopców. Burza hormonalna zachodząca w młodych organizmach oraz intensywny wzrost w tym okresie są odpowiedzialne za powyższe zmiany skórne.

Jakie są rodzaje blizn ?

Ze względu na przyczynę pojawienia się blizny możemy wyróżnić:

 • blizny pooperacyjne
 • blizny po oparzeniach
 • pourazowe
 • potrądzikowe
 • rozstępy.

 

Natomiast biorąc pod uwagę wygląd i sposób gojenia się blizny wyróżniamy:

 • blizny linijne – najczęściej po operacji
 • blizny zanikowe – najczęściej powstają na skutek obecnego stanu zapalnego w trądziku lub rozdrapywania strupków w ospie wietrznej. Blizna przybiera kształt zagłębienia.
 • blizny przerostowe – to forma patologiczna blizny. Są uwypuklonymi ponad powierzchnię skóry twardymi zgrubieniami, barwy różowej lub czerwonej. Pozostają w granicy rany, nie przekraczając jej zarysu. Najczęściej powstają po oparzeniach, operacjach, urazach lub zmianach pozapalnych. Szczególną formą blizny przerostowej jest keloid (bliznowiec), który spowodowany jest nadprodukcją kolagenu. Od blizny przerostowej odróżnia go to, że przekracza granice rany.

 

Jak pielęgnować skórę z bliznami i rozstępami? Jak ułatwić gojenie blizn?

Odpowiednią pielęgnację powinniśmy już rozpocząć w początkowym etapie powstawania blizny, gdy skóra jest bardziej elastyczna. Pierwszym krokiem jest odkażanie rany, aby nie doprowadzić do jej nadkażenia, a w konsekwencji nawet poważnych powikłań ogólnoustrojowych. Należy pamiętać, że zrywanie strupów jest nie przyspieszy gojenia się rany, a może powodować powstanie nieestetycznych przebarwień. Innym bardzo ważnym aspektem jest promieniowanie UV. Świeże rany przez pierwsze 2 miesiące nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych, gdyż mogą pojawiać się przebarwienia. W miejscach narażonych na słońce należy stosować mocne filtry przeciwsłoneczne (30 SPF i więcej), unikać ekspozycji na słońce w godzinach 10.00-15.00 oraz powtarzać aplikacje filtru co kilka godzin. W celu lepszego gojenia się blizny warto stosować różnego rodzaju specjalnie dedykowane do tego celu preparaty. Na rynku dostępne są żele i opatrunki silikonowe, maści z wyciągiem z cebuli. Przyczyniają się to do prawidłowego gojenia, rozjaśnienia blizny, redukcji jej rozmiarów i zmniejszenia widoczności . Zapobiegają powstawaniu blizn przerostowych, które są bardzo trudne do wyleczenia.Należy jednak pamiętać, że domowe sposoby nie zawsze są skuteczne i nie będą działały na dojrzałe blizny. W takich przypadkach jedynym sposobem na usuwanie blizn i rozstępów będą metody oferowane przez gabinety medycyny estetycznej.

 

usuwanie rozstępów laseremKiedy stosować laser frakcyjny Alma Harmony XL Pro iPixel?

Laser frakcyjny iPixel jest idealnym sposobem dla osób, które szukają sposobu na blizny lub rozstępy, są nieusatysfakcjonowane z dotychczasowych efektów stosowania innych metod walki z niedoskonałościami i chciałyby spróbować, co oferuje w tym zakresie medycyna estetyczna. Laser frakcyjny będzie doskonałym narzędziem szczególnie do walki z bliznami potrądzikowymi. U wielu z nas konsekwencją niewłaściwego leczenia trądziku są blizny potrądzikowe. Redukcja blizn potrądzikowych jest bardzo uporczywa i często same kosmetyki nie wystarczą. Wtedy trzeba użyć bardziej zaawansowanych sposobów.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest dużo skuteczniejsze i szybsze, umożliwia redukcję, a nawet usunięcie głębokich blizn. Laser frakcyjny jest nie tylko pomocny w usuwaniu blizn potrądzikowych, ale doskonale poradzi sobie z innymi również z innymi rodzajami blizn. Jest stosowany chętnie przez lekarzy do laserowego usuwania blizn po operacji, po cięciu cesarskim czy po oparzeniach. Rozstępy powstają na skutek osłabienia i rozrywania włókien kolagenowych w skórze pod wpływem zachodzących zmian hormonalnych i nadmiernego rozciągania skóry. Dzieje się tak często pod czas ciąży. Zachodzące zmiany hormonalne oraz rozciąganie tkanek brzucha powoduje powstawanie rozstępów po porodzie, które są bardzo trudne do usunięcia. Laser ipixel działając na skórę stymuluje ją do odbudowy i produkcji nowych włókien kolagenowych. Jest to doskonały sposób na usuwanie rozstępów.

Rozstępy to nie tylko domena ciężarnych kobiet. Są dość częste u dziewcząt i chłopców w okresie dojrzewania płciowego. W tym czasie u dziewczynek rozstępy bardzo często pojawiają się na piersiach, pośladkach i na biodrach, zaś u chłopców zwykle na plecach czy nogach. Należy mieć na uwadze, że rozstępy są również typowe dla osób z dużą nadwagą lub otyłością, u których doszło do gwałtownego przyrostu masy ciała. W takim przypadku rozstępy pojawiają się zwykle na brzuchu, pośladkach i biodrach. Dla osób, które przyjmują przewlekle glikokortykosteroidy typowe są czerwone rozstępy na brzuchu.

Podsumowując wskazania do stosowania lasera frakcyjnego Alma Harmony XL Pro iPixel to:

 • redukcja i likwidacja rozstępów np. rozstępy na brzuchu, pośladkach, udach, plecach czy nogach
 • usuwanie rozstępów po ciąży
 • usuwanie blizn np. potrądzikowych, pooperacyjnych, po oparzeniu, po cesarskim cięciu
 • chęć „odświeżenia” i rewitalizacji skóry
 • zwiotczenie, utrata elastyczności skóry
 • bruzdy, zmarszczki, w tym zmarszczki mimiczne
 • przebarwienia np. potrądzikowe, posłoneczne, nierówny koloryt skóry
 • sucha, ziemista, pozbawiona blasku skóra
 • rozszerzone pory.

 

Jakie efekty daje laser frakcyjny Alma Harmony XL Pro iPixel?

 • znaczna redukcja lub likwidacja blizn różnego typu w tym blizn potrądzikowych, po oparzeniu, po cięciu cesarskim, które są trudne do usunięcia tylko przy pomocy kosmetyków
 • znaczna redukcja, a nawet likwidacja rozstępów w ty m również rozstępów po porodzie czy po stosowaniu glikokortykosteroidów
 • poprawa elastyczności, ujędrnienia, napięcia i gęstości skóry
 • odnowa, odświeżenie oraz poprawa kondycji skóry
 • poprawa owalu twarzy
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • redukcja zmarszczek
 • znaczna redukcja, a nawet całkowite usunięcie przebarwień
 • zwężenie rozszerzonych porów.

Czy zabieg jest bolesny? Ile trwa okres rekonwalescencji?

Zabieg nie jest bolesny. Skóra do zabiegu poddana jest miejscowemu znieczuleniu. Pacjentka może odczuwać delikatne pieczenie. Zabieg laserowego usuwania blizn nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent może powrócić do codziennych aktywności pamiętając o odpowiednim dbaniu o swoją skórę.

Jak właściwie przygotować się do zabiegu usuwania blizn i rozstępów laserem Alma Harmony XL Pro iPixel?

Przed rozpoczęciem zabiegów laserowego usuwania blizn i rozstępów należy pamiętać, aby:

 • pół roku przed zabiegiem zakończyć kurację retinoidami
 • około trzech tygodni przed zabiegiem nie stosować kremów zawierających retinoidy czy retinol
 • tydzień przed zabiegiem odstawić preparaty złuszczających naskórek, kremy depilujące
 • co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem zrezygnować ze stosowania leków fototoksycznych, fotoalergicznych oraz ziół fotouczulających np. dziurawiec, nagietek
 • przez 2-3 tygodnie przed i po zabiegu zrezygnować z opalania się oraz korzystania z solarium.

 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Tuż po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, sucha, ściągnięta. W tym okresie należy smarować skórę kremami łagodzącymi, myć delikatnymi detergentami i bezwzględnie przez okres 4-6 tygodni stosować filtry przeciwsłoneczne (SPF 50) przed wyjściem na zewnątrz.

 

Kiedy widać pierwsze efekty? Ile zabiegów należy wykonać?

Pierwsze pozytywne efekty w postaci poprawy gęstości, napięcia i kolorytu skóry są widoczne już po kilku dniach od zabiegu. Natomiast całkowite efekty w postaci likwidacji rozstępów lub usuwania blizn są widoczne po okresie około 3-6 miesięcy. Liczba zalecanych zabiegów zależy od rodzaju blizny oraz rozstępów, głębokości oraz indywidualnych zdolności regeneracyjnych organizmu. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, poddając skórę serii 3-6 zabiegów laserowego usuwania blizn i rozstępów w odstępach 4-6 tygodni.

Jakie są mocne strony laserowego usuwania blizn i rozstępów przy pomocy Alma Harmony XL Pro iPixel?

 

 1. Zabieg cechuje się dużą skutecznością. Stosujemy go do usuwania blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, po oparzeniach. To także świetny sposób na rozstępy po ciąży.
 2. Zabieg jest bezpieczny dla pacjenta i obarczony niskim ryzykiem ewentualnych powikłań
 3. Nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Niemal od razu można powrócić do codziennych aktywności
 4. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Dzięki zastosowanemu systemowi chłodzącemu jest niemal bezbolesny.
 5. Szybko pojawiają się pierwsze efekty po zabiegu, bo już po kilku dniach widać wzrost napięcia skóry, a po serii zabiegów blizny są znacznie zredukowane lub usunięte.

 

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn lub rozstępów:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • świeża opalenizna
 • przyjmowanie doustnych retinoidów
 • stosowanie substancji i leków światło uczulających np. dziurawiec, niektóre antybiotyki,
 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze
 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • przewlekłe choroby skóry, takie jak: łuszczyca, liszaj płaski, atopowe zapalenie skóry
 • skłonność do tworzenia przerosłych blizn.

 

Jakie inne zabiegi na blizny i rozstępy wykonujemy w naszym salonie?

Blizny i rozstępy mogą być powodem dyskomfortu emocjonalnego i psychicznego ich posiadacza. W ekstremalnych przypadkach mogą nawet utrudniać mobilność pacjenta i obniżać jakość życia. Oprócz wspomnianego wyżej lasera Alma Harmony XL Pro iPixel świetnym zabiegiem na blizny i rozstępy jest Dermapen. Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry za pomocą urządzenia DERMAPEN®, które jest wyposażone w pulsujące igły. Wytworzone mikrouszkodzenia stymulują naturalne procesy regeneracyjne skóry do produkcji nowego kolagenu. Dodatkowo system pulsujących igieł umożliwia wprowadzenie substancji czynnych jeszcze bardziej przyspieszających procesy odnowy skóry. Dzięki swoim właściwościom Dermapen ma szerokie zastosowanie. Oprócz redukcji blizn i rozstępów znalazł zastosowanie w redukcji zmarszczek, przebarwień, usuwania cellulitu, cieni i worków pod oczami. Innym sposobem do walki z bliznami i rozstępami są peelingi chemiczne. Najczęściej stosuje się w tym przypadku peelingi z użyciem kwasu trójchlorooctowego, glikolowego, migdałowego

 

Laser Alma Harmony XL Pro iPixel to świetne urządzenie, którym jest przeprowadzane laserowe usuwanie blizn i rozstępów w wielu klinikach medycyny estetycznej w Warszawie i innych miastach. Zatem jeśli zależy Państwu na profesjonalizmie, indywidualnym podejściu do pacjenta, wykwalifikowanej kadrze szlifującej swoje umiejętności w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie oraz atrakcyjnych cenach,zapraszamy do naszego salonu znajdującego się w Józefowie (okolice Otwocka).

 

IPIXEL REDUKCJA BLIZN I ROZSTĘPÓW1 zabieg3 zabiegi (z rabatem)6 zabiegów (z rabatem)
Blizna do 4 cm250 zł 500 zł600zł 1500 zł1100zł 3000 zł
Blizna do 10 cm400 zł  800 zł800zł 2400 zł1600zł 3500 zł
Blizna powyżej 10 cmIndywidualna wycena
Blizny potrądzikowe twarzy900 zł 1200 zł2400zł 3600 zł 3800zł 6500 zł 
Blizny potrądzikowe policzki800 zł 1000 zł 2100 zł 3000 zł 3500 zł 5000 zł 
Rozstępy 10 x 10400 zł 800 zł 1100 zł 2400 zł 1600 zł 4500 zł 

Efekt zabiegów

 

 

Odwiedź nasz sklep i odkryj produkty, perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb.
 • Vouchery na serię zabiegów pielęgnacyjnych
 • Vouchery kwotowe, idealne na prezent
 • Profesjonalne kosmetyki i suplementy

Zadbaj o piękno swoje i swoich bliskich, bez konieczności wychodzenia z domu.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺