Wypełnianie zmarszczek i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym naturalnym preparacie.

Ostatnio przeczytaliśmy ciekawy artykuł o kobiecie, która postanowiła się nie uśmiechać – nie uwierzycie, że trwa to już 40 lat! Oczywiście zastanawiające jest dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – nie chce mieć zmarszczek. Nic dziwnego, ponieważ wiele osób chce zatrzymać młodość na dłużej, jednak w Klinice Anlaya mamy mniej zaskakujące metody – dziś porozmawiamy o kwasie hialuronowym, który w szybki i skuteczny sposób pozwala na wypełnienie zmarszczek, wymodelowanie twarzy, nawilżenie i napięcie skóry.

1.Jak działa kwas hialuronowy i dlaczego uważany jest za najbardziej naturalny wypełniacz?

Czy wiesz, że kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w Twoim organizmie? Dlatego mówi się, że kwas jest jednym z najbardziej naturalnych wypełniaczy używanych w medycynie estetycznej. W Twojej skórze jest go najwięcej – aż 50%, reszta występuje m.in. w gałkach ocznych czy stawach. Jednak z wiekiem jego ilość jest coraz mniejsza, a wraz ze spadkiem skóra traci jędrność, elastyczność i nawilżenie. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej z użyciem produktów z kwasem hialuronowym możemy w krótkim czasie zatrzymać proces starzenia się skóry.

Kwas przede wszystkim stymuluje powstawanie nowych fibroblastów i aktywuje je do produkcji kolagenu i elastyny, następuje nawodnienie i ujędrnienie, zmarszczki się wypełniają, a cała twarz ulega wymodelowaniu i uniesieniu – to dlatego już po pierwszym zabiegu wyglądasz zdecydowanie młodziej!

2.Wypełnianie i modelowanie – na które obszary twarzy?

Kwas hialuronowy to preparat, który działa na wiele obszarów. Najczęściej wybieranymi miejscami zabiegowymi są okolice oka, usta, odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. W Klinice Anlaya używamy sprawdzonych marek tj. Neauvia, Volume czy SubQ. które korzystają z technologii trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego, co warunkuje odporność na rozkład enzymatyczny i działanie wolnych rodników, a my możemy cieszyć się długotrwałym efektem. Przyjrzyjmy się tym miejscom:

Zabieg w okolicy oka

To miejsce bardzo często zdradza nasz wiek, skóra wokół oczu jest bardzo cienka i podatna na mimikę twarzy, dlatego też zmarszczki te nazywane są mimicznymi. Wstrzyknięcie kwasu likwiduje kurze łapki oraz cienie pod oczami – dzięki temu nasze spojrzenie stanie się wyraźnie odmłodzone.

Wypełnienie ust

Kwas to najpopularniejszy sposób na zabiegi wokół ust – z jego pomocą bez problemu wypełnimy je, poprawimy kontur i odświeżymy czerwień – staną się pełniejsze i jędrniejsze. Dodatkowo taki zabieg pozwoli na zredukowanie zmarszczek palacza i uniesienie kącików ust.

 

Twarz – wypełnienie i modelowanie

Oprócz poszczególnych części naszej twarzy kwas hialuronowy pozwala na zabieg wykonany na całej twarzy – najczęstsze efekty, które chcemy uzyskać to wypełnienie zmarszczek, wygładzenie wszystkich bruzd i nawodnienie skóry dodatkowo kwas pozwala na modelowanie twarzy. Odpowiednie umiejscowienie preparatu pozwala na podniesienie owalu twarzy, modelowanie żuchwy, brody czy naciągnięcie łuków skroniowych.

Odmładzanie szyi, dekoltu i dłoni

Skóra szyi, dekoltu i dłoni jest tak samo podatna na starzenie się jak skóra twarzy dlatego tutaj wykonywane są takie same zabiegi – ujędrnianie, wygładzanie, odmładzanie i nawilżanie.

3.Po jakim czasie zobaczę efekty i ile się utrzymają?

Efekty są widoczne natychmiast, już po pierwszym zabiegu możemy cieszyć się piękną skórą, trzeba jednak pamiętać, że niewielkie nakłucia mogą powodować niewielką opuchliznę. Efekt najczęściej utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, harmonogram zabiegów ustala się indywidualnie z lekarzem, ponieważ utrzymywanie się efektów zależne jest od takich czynników jak: wiek pacjenta, rodzaj cery, tryb życia, używki i odpowiednia pielęgnacja. skóry.

4.Czy zabieg jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest przez lekarza  – to największy dowód bezpieczeństwa tego zabiegu. W Klinice Anlaya korzystamy tylko z bezpiecznych, sprawdzonych i certyfikowanych preparatów, dodatkowo na życzenie pacjenta możemy wykonać zabieg z preparatem znieczulającym, co zdecydowanie poprawia komfort.

5.O czym pamiętać po zabiegu kwasem hialuronowym?

Pamiętaj, że Twoja skóra w wyniku nakłuć może być zaczerwieniona i opuchnięta – jest to efekt chwilowy, który można przykryć makijażem. Zaraz po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności, ale zadbaj by do 3 dni po nie przegrzewać organizmu – unikaj ćwiczeń, odwiedzania sauny czy też solarium.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach kwasem hialuronowym skontaktuj się z nami lub odwiedź w Klinice w Józefowie (koło Warszawy).

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺