Jak usunąć naczynka, rumień czy też trądzik różowaty? Najlepiej laserem!

Najczęściej jest tak, że na każdy z wymienionych powyżej problemów szukamy innej metody, czy to zabieg chirurgiczny, odpowiednia pielęgnacja czy kuracja lekami. Jednak nowoczesna medycyna estetyczna dostarcza nam wiele powodów do korzystania z zabiegów w gabinecie – sprawdzone technologie laserowe, a w przypadku naczynek, rumienia i trądziku jest to laser ze specjalną głowicą, poniżej dowiesz się dlaczego laser jest odpowiednią i tak skuteczną metodą na Twoje  problemy skórne.

Problemy z cerą

Niezależnie od tego z jakim problemem ze skórą się zmagasz, żadnego nie należy lekceważyć. Jeśli masz cerę naczyniową możesz cierpieć z powodu rozszerzonych i pękających naczynek pod skórą, wtedy tworzą się tzw. “pajączki”. Do grupy problemów należy dodać również rumień, który ma tendencję do zanikania, jednak z czasem może przyjąć postać przewlekłą i bardziej “rozlać” się po naszej twarzy. Ale najbardziej niepożądanym problemem jest trądzik różowaty, który wymaga już intensywnego leczenia. Jeśli już zmagasz się z tymi zmianami skórnymi mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość – możesz się z nimi pożegnać raz na zawsze za pomocą skutecznych zabiegów laserowych.

Laserowe zamykanie naczynek, redukcja rumienia i trądziku – dla kogo?

Wspominaliśmy powyżej o problemach z cerą, jednak laser, mimo swojej skuteczności nie może być wskazaniem dla każdego. Istnieją tzw. przeciwwskazania względne i bezwzględne, względne to takie, które po konsultacji z lekarzem i zastosowaniu pewnych środków da się wykluczyć – np. przyjmowanie leków fotouczulających, aktywna opryszczka lub inna infekcja. Bezwzględne niestety całkowicie wykluczają z zabiegu – np. choroby nowotworowe, padaczka czy bielactwo. Terapia laserowa jest zalecana zarówno kobietom jak i mężczyznom, a nawet młodzieży – jednak w przypadku osoby niepełnoletniej potrzebna jest zgoda opiekuna.

Na czym polega zabieg laserowy?

W Klinice Anlaya stawiamy tylko na sprawdzone i bezpieczne metody, dlatego do tego typu zabiegów wybraliśmy technologie Harmony. Terapia laserowa polega na skierowaniu wiązki lasera o odpowiedniej mocy i długości w widoczne miejsce, gdzie występuje zmiana skórna. Pod wpływem światła dochodzi do selektywnej fototermolizy, w wyniku której naczynka obkurczają się i zamykają – nieestetyczne “pajączki”, rumień czy trądzik już nie będą spędzać nam snu z powiek, ponieważ zabieg laserowy zapewnia wysoką efektywność i bezpieczeństwo.

Dlaczego warto?

Głowica emituje wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła o długości 500-600nm. Światło to jest pochłaniane przez hemoglobinę znajdująca sie w czerwonych krwinkach doprowadzając do rozbicia naczynek – brzmi ekstremalnie? Nic bardziej mylnego, ponieważ zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a efektem tego jest redukcja rumienia, usunięcie “pajączków”, redukcja przebarwień i fotostarzenia się skóry oraz usunięcie trądziku. Dodatkowo jeśli jeszcze nie zmagasz się z tymi problemami, a masz skórę naczynkową to laser doskonale sprawdzi się w profilaktyce w przypadku takiej cery. Zabieg jest szybki, a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku dniach, pamiętaj jednak, że należy wykonać serię, która w zależności od problemu waha się między 4-6 zabiegów co 3- tygodni.

Laserowe zamykanie naczynek lub redukcja rumienia i trądziku to szybki i sprawdzony sposób na piękną i zdrową cerę. W Klinice Anlaya pomożemy Ci uporać się z Twoim problemem raz na zawsze! Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o zabiegu lub sprawdź szczegóły na naszej stronie.

 

 

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺