Ile razy trzeba powtarzać zabieg depilacji laserowej i na jak długo utrzymuje się efekt?

Depilacja dziś to już nie moda, a z uwagi na higienę i walory estetyczne – konieczność. Istnieje wiele metod depilacji, te najbardziej popularne, jak: depilacja maszynką jednorazową, kremem do depilacji, woskiem czy depilatorem są jednak tymczasowe i nietrwałe. Wspomniane tradycyjne sposoby usuwania owłosienia są niedrogie, niestety należy je zbyt często powtarzać, a bywa to po prostu uciążliwe – szczególnie w przypadku obfitego owłosienia. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi laserowe usuwanie włosów, które gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo. Ale czy jeden zabieg wystarczy, by na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia?

Laserowe usuwanie włosów zaleca się osobom, których skóra podatna jest na podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Już po kilku zabiegach można mieć pewność, że włosy nie odrosną, a my możemy cieszyć się gładką i jedwabistą skórą.

Epilacja czy depilacja?

Zwyczajowo przyjęło się, że trwałe laserowe usuwanie owłosienia nazywane jest depilacją laserową. Tymczasem depilacja i epilacja to dwie różne metody na pozbycie się niechcianych włosów. Epilacja jest pojęciem znacznie mniej popularnym niż depilacja, dodatkowo termin ten jest używany często zamiennie z depilacją. Oba zabiegi co prawda stosuje się w celu usunięcia owłosienia, jednak to epilacja jest metodą trwałą. Do depilacji zaliczamy golenie maszynką jednorazową, depilatorem, stosowanie kremu do depilacji czy depilację woskiem. Te metody usuwają jednak włos z powierzchni skóry. Epilacja natomiast ma za zadanie zniszczenie cebulki włosa, co zapobiega jego odrastaniu. Stosowanie obu pojęć zamiennie wprowadziło niemało zamieszania – powszechnie używany termin depilacja laserowa w rzeczywistości oznacza epilację laserową. Jak wspomnieliśmy jednak na początku, zwyczajowo przyjęto używanie terminu depilacji laserowej, pozostaniemy więc przy tym pojęciu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Na depilację laserem decyduje się obecnie coraz więcej osób – nie tylko kobiet, chociaż rzeczywiście na tę chwilę są w większości. Kwestia pozbycia się owłosienia dotyczy zarówno sportowców (np. pływaczek i pływaków), jak i osób, które po prostu trwale chcą się pozbyć niechcianego owłosienia z powodów estetycznych i higienicznych. Obecne technologie pozwalają wykonać zabieg laserowej depilacji nóg, rąk, twarzy (laserowe usuwanie wąsika) czy okolic bikini, które gwarantują skuteczność, ponieważ wykorzystywane nowoczesne lasery diodowe, jak np. laser Vectus, to inteligentne i precyzyjne urządzenia. Laser wytwarza energię cieplną, która niszczy strukturę włosa. Zawarta w mieszku włosowym melanina pochłania światło emitowane przez laser i dzięki temu razem z mieszkiem zostaje zniszczona. Proces ten nazywamy fototermolizą selektywną.

Czy zabieg depilacji laserowej należy powtarzać?

Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda, jednak aby na stałe pozbyć się owłosienia, należy zabieg ten powtórzyć kilka razy. Liczba powtórzeń serii uzależniona jest od koloru i grubości włosów, ale także koloru skóry. Zasada jest prosta: im włos ciemniejszy i grubszy, a skóra jaśniejsza, tym mniej serii należy wykonać, by na stałe cieszyć się gładkim ciałem. Statystycznie wykonuje się około 4-5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Jest to niezwykle istotne, ponieważ laser działa jedynie na włos w fazie wzrostu, dlatego zaleca się odbycie przynajmniej trzech zabiegów. Kolejne serie gwarantują pozbycie się pojedynczych włosów lub tych opornych, których nie dało się usunąć przy pierwszych sesjach. Warto pamiętać o tym, że depilacja laserowa nie sprawdza się przy rudych i siwych włosach, a przy blondzie ma znacznie mniejszą skuteczność niż w przypadku ciemnych włosów.

 

laserowe usuwanie wąsika

 

Należy przede wszystkim pamiętać o tym, depilacja laserowa bikiniże , nóg, rąk czy twarzy wymaga czasu i jest związana z koniecznością odbycia całej serii zabiegów, by były one skuteczne. Przez dwa tygodnie przed i po zabiegu nie należy się opalać, istnieje bowiem ryzyko wystąpienia nieestetycznych przebarwień na skórze. Dlatego jesień i zima to najlepszy czas na rozpoczęcie serii zabiegów, ponieważ w tym czasie zazwyczaj zasłaniamy nasze ciało i nie eksponujemy go na słońce tak, jak dzieje się to wiosną czy latem.

 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i chciałabyś/-łbyś skonsultować możliwość poddania się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia, zapraszamy do salonu Anlaya Day Spa w Józefowie k. Warszawy. Nasi specjaliści doradzą Ci i pomogą wybrać najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę.

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺