Laseroterapia – fakty i mity na temat laserów w medycynie estetycznej

Już od kilkudziesięciu lat lasery pomagają w walce o piękny i zdrowy wygląd naszej skóry. Można znaleźć je zarówno w gabinetach lekarskich jak i w użytku na rzecz medycyny estetycznej, dlaczego? Ponieważ fenomen tkwi w uniwersalności i szerokim wachlarzu zastosowań danej wiązki światła.

Decydując się na zabieg z użyciem lasera warto sprawdzić fakty i mity dotyczące laseroterapii, w tym artykule przedstawimy Ci kilka informacji, które pozwolą Ci podjąć decyzję – czy laser jest właśnie dla mnie? i w czym pomoże mi laseroterapia?

Lasery są niebezpieczne – MIT

Jak wiele technologii używanych w medycynie estetycznej lasery muszą przejść sporo testów bezpieczeństwa i uzyskać certyfikat zaświadczający o możliwości przeprowadzania skutecznych zabiegów. Należy jednak pamiętać, że zabiegi laserowe powinna wykonywać wykwalifikowana osoba z bogatą wiedzą o danej technologii.

Zabiegi laserowe nie są dla każdego – FAKT

Niestety, ale należy liczyć się z tym, że lasery nie są dla każdego, choć uchodzą za bardzo bezpieczne technologie to nasz organizm nie zawsze umożliwia nam na skorzystanie z tego zabiegu. Istnieje duża lista przeciwwskazań, zapoznaj się z nimi koniecznie jeszcze przed udaniem się do kliniki, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to warto skontaktować się bezpośrednio z placówką, gdzie otrzymasz więcej informacji. Przykładowe przeciwwskazania to:

  • choroby nowotworowe, aktywne oraz minimum 5 lat po leczeniu
  • ciąża i okres laktacji
  • cukrzyca
  • nadwrażliwość na światło
  • spożywanie ziół i leków fotouczulających (m.in. dziurawiec)
  • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze (np. aktywna opryszczka)
  • choroby skóry – np.  łuszczyca, bielactwo

Lasery mają wiele wskazań – FAKT

Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej przyniosło wiele korzyści – to dlatego dziś są tak bardzo popularne. Przykładowo technologia Harmony posiada wiele głowic, dlatego jest to idealne urządzenie dedykowane szerokiej gamie wskazań. I na przykład laser frakcyjny nieablacyjny świetnie radzi sobie z usuwaniem tatuaży czy makijażu permanentnego, laser frakcyjny ablacyjny posłuży do redukcji blizn i rozstępów, a głowica z intnsywnym światłem pulsacyjnym będzie postrachem rumienia i zmian naczyniowych.

Po zabiegu nie możemy wychodzić na słońce – MIT/FAKT

To jeden z najpopularniejszych mitów, który rozprzestrzenił się jeszcze na początku przygody z laserami. Tak, kiedyś po zabiegu zakazana była ekspozycja na słońce, dziś – odpowiednie kremy z filtrami w zupełności zapewnią Ci odpowiednia ochronę. Ale dlaczego zaznaczyliśmy, że jest to również fakt? Ponieważ wszystko należy traktować z umiarem, wiadomym jest, że zaraz po zabiegu nie powinniśmy pojechać na egzotyczne wakacje, gdzie temperatura wynosi 30 stopni, a nawet nienaruszona skóra odczuwa nadmiar ciepła 🙂

Rodzaj lasera ma znaczenie – FAKT

Od tego bowiem zależy na jaki problem zadziałamy. Jak już wspominaliśmy powyżej nawet jedna platforma może mieć wiele wskazań, ale pod warunkiem, że głowice mają różne długości światła. I takim sposobem jednym laserem zredukujemy przebarwienia, zmarszczki, czy blizny, a innym usuniemy owłosienie.

Laserów nie wolno łączyć z innymi zabiegami – MIT

Mało tego, że jest to mit to jeszcze porwiemy się nawet na stwierdzenie, że powinniśmy łączyć z innymi zabiegami. Łączyć, wspomagać, łagodzić, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Zabiegi laserowe możemy połączyć m.in. z kwasem hialuronowym czy terapią lampami LED.

Po zabiegu czekamy aż skóra sama wydobrzeje – MIT

Oczywiście nasza skóra ma właściwości regeneracyjne i o to też chodzi we wszystkich zabiegach pobudzających produkcję kolagenu, ale nie powinniśmy zostawiać skóry samopas. Laser ingeruje w naszą tkankę, dlatego też po zabiegu możemy czuć ciepło, obrzęk lub swędzenie – nie zostawiajmy tak tego, skóra wtedy domaga się nawilżenia i pielęgnacji, więc odpowiednio dobrane kremy powinny przyspieszyć regenerację i od razu zadbać, by w tym czasie towarzyszył nam komfort.

Jak widać zakres zabiegowy współczesnych laserów zdecydowanie spełnia wymagania zarówno gabinetów jak i pacjentów. Najważniejsze by stosować je z głową i zaleceniami lekarza. W Klinice Anlaya znajdziesz laser który redukuje naczynka, blizny, rozstępy oraz usuwa tatuaże oraz profesjonalny lasera usuwający zbędne owłosienie z niezwykłą precyzją.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺