Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Laserowe usuwanie owłosienia - Vectus

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w poniższy przycisk. Pobierz szczegółowy cennik
Laserowe usuwanie owłosienia - Vectus

Spis treści

  Na czym polega depilacja laserowa i dlaczego działa?
  Jak zbudowany jest włos? Z jakich części się składa?
  Jak wygląda cykl włosa?
  Dlaczego laser działa?
  Laser Vectus – jeden z najnowocześniejszych laserów na świecie!
  Jakie światło emituje laser Vectus i jak ono działa?
  Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
  Czy zabieg jest bolesny?
  Czy zabieg wymaga znieczulenia?
  Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
  Ile zabiegów należy wykonać?
  Jakie włosy mogę usunąć przy pomocy lasera Vectus?
  Kiedy widać pierwsze efekty po zabiegu?
  Czym różni się laser Vectus od IPL i dlaczego ma nad nim przewagę?
  Dlaczego warto wybrać depilację laserem Vectus ze względu na jego przewagę nad konkurencyjnymi urządzeniami?

 

Współczesne kanony piękna wymagają od kobiet posiadania gładkiego ciała. Jednak tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia np. golenie maszynką, depilacja woskiem czy przy pomocy depilatora elektrycznego wiążą się z odrastaniem włosków, ich wrastaniem, powstawaniem przebarwień, a nawet blizn. Te wszystkie problemy rozwiązuje depilacja laserem, bowiem trwale usuwa zbędne owłosienie.

Na czym polega depilacja laserowa i dlaczego działa?

Jeśli chcemy zrozumieć działanie depilacji laserowej i jej niezwykle dużą skuteczność w trwałym usuwaniu owłosienia, powinniśmy najpierw uświadomić sobie jak zbudowany jest włos i jakie zmiany w nim zachodzą.

 

laserowe usuwanie owłosienia

Jak zbudowany jest włos? Z jakich części się składa?

Włos zbudowany jest z korzenia (część włosa w skórze), łodygi (część włosa wystająca ponad powierzchnię skóry), opuszki składającej się z macierzy (nadaje włosom kolor) oraz brodawki włosowej (zniszczenie brodawki powoduje nieodwracalna utratę włosa). Mieszek włosa jest zagłębieniem naskórka w głąb skóry, z którego wyrastają włosy. Do mieszka uchodzi mięsień przywłośny (powoduje gęsią skórkę), gruczoł łojowy oraz w niektórych obszarach skóry gruczoł apokrynowy (produkuje substancje nadające potowi charakterystyczna woń).

Jak wygląda cykl włosa?

U człowieka włosy nie rosną w sposób ciągły. Każdy włos przechodzi jedną z 3 faz cyklu rozwojowego:

 - faza wzrostu (anagen) - w tej fazie komórki macierzy włosa dzielą się najintensywniej, znajduje się w niej 80-85 % włosów, trwa średnio 3-6 lat w zależności od umiejscowienia włosów.

- faza inwolucji (katagen) - opuszka włosa ulega zanikowi, rogowaceniu, w tej fazie znajduje się około 1-3 % włosów, trwa 2-4 tygodnie.

- faza spoczynkowa (telogen)- trwa 2-4 miesiące, dotyczy 10-20 % włosów.

laser vectus

Dlaczego laser działa?

Działanie lasera wykorzystuje właściwości włosa: jego budowę i charakterystyczny cykl życia, aby trwale usunąć włosy. Depilacja laserowa polega na emisji wiązki światła lasera o specjalnie dobranej długości fali, tak aby była pochłaniana nie przez skórę, a bezpośrednio przez włos. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa (melaninę), co powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Takie działanie lasera prowadzi do trwałego uszkodzenia macierzy włosa – jedyna żywa część włosa. Jest bezkonkurencyjna metoda trwałego usunięcia niechcianego owłosienia.

Laser Vectus – jeden z najnowocześniejszych laserów na świecie!

W naszej klinice mamy do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych laserów dedykowanych do depilacji laserowej – laser diodowy Vectus. Jest użyteczny i bezpieczny dla każdego kolorytu skóry oraz każdego rodzaju owłosienia. Laser Vectus jest wyposażony w innowacyjny czytnik poziomu melaniny Skintel, który mierzy ilość barwnika we włosie, co umożliwia precyzyjne dobranie parametrów lasera, aby zabieg nie był za słaby, ale też nie za mocny, co mogłoby skutkować podrażnieniem skóry. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny dla pacjenta, a indywidualny dobór energii umożliwia zastosowanie wyższych parametrów z jednoczesnym uniknięciem ryzyka poparzeń.

depilacja laserowa twarzy

Jakie światło emituje laser Vectus i jak ono działa?

Laser Vectus emituje fale o długości 810 nm. Światło lasera jest absorbowane przez melaninę znajdującą się we włosie, precyzyjnie dociera do włosa, trwale go niszcząc. Przed emisją wiązki światła lasera system Skintel automatycznie mierzy zawartość melaniny we włosie i synchronizuje siłę wiązki lasera w zależności od barwy włosa. Dzięki temu możemy trwale i skutecznie usunąć owłosienie. A to wszystko staje się jeszcze szybsze i bezpieczniejsze niż w laserach starszego typu! Dodatkowym atutem lasera Vectus jest wbudowana specjalna nakładka chłodząca, która powoduje, że odczuwany podczas zabiegu depilacji laserem ból i dyskomfort jest zredukowany do minimum. System chłodzący „Advanced Contact Cooling”, który błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi umożliwia skuteczniejsze zniszczenie cebulek włosa, gdyż można zastosować wyższe parametry lasera bez ryzyka podrażnień i dyskomfortu po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg laserem Vectus wymaga od nas wcześniejszego przygotowania, jeśli chcemy by przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Dlatego przez zabiegiem depilacji laserem trzeba pamiętać o kilku zasadach:

–    przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania skóry – zabieg na świeżej opaleniźnie jest niebezpieczny dla skóry.

–    przed zabiegiem depilacji laserem Vectus należy dokładnie zgolić obszar poddawany depilacji (najlepiej tego samego dnia rano). Zalecane jest wykonanie tego z należytą delikatnością, aby zniwelować ryzyko podrażnienia skóry przed zabiegiem. Z tego względu najlepszą metodą jest delikatne usunięcie włosów maszynką do golenia. Jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo Pacjenta, gdyż włoski pozostałe nad powierzchnią skóry podczas działania lasera mogą ją nadmiernie oparzyć. Przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów, czyli nie należy używać pęsety, wosku, czy depilatora.

–     przed zabiegiem depilacji laserem Vectus należy odstawić wszelkie kremy, zioła i leki światłouczulające np. niektóre antybiotyki, dziurawiec i wiele innych.

–    przed zabiegiem i w trakcie serii zabiegów laserem Vectus nie wolno opalać się, korzystać z solarium oraz stosować samoopalaczy.

–    Przed zabiegami laserowego usuwania owłosienia należy zachować odpowiedni odstęp wynikający z cyklu wzrostu włosa. Średnio wynosi on około 4 tygodni. Będzie on dłuższy w przypadku depilacji laserowej nóg ( 6-12 tygodni), a krótszy w przypadku depilacji laserowej bikini, pach czy laserowego usuwania wąsika.

depilacja laserem

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest mało bolesny i wiąże się z niewielkim dyskomfortem dla pacjenta. Zasługą tego jest wyżej wspomniany czytnik melaniny Skintel, który pozwala dobrać odpowiednią moc lasera, tak aby zabieg był jednocześnie skuteczny i bezpieczny. System chłodzenia minimalizuje odczuwany przez pacjenta ból, dyskomfort i podrażnienie pozabiegowe.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego zabieg depilacji laserem Vectus nie wymaga stosowania dodatkowego znieczulenia.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Niezwłocznie po zabiegu skóra może przejawiać objawy takie jak podrażnienie, zaczerwienienie, wrażliwość na temperaturę. Objawy te utrzymują się 2-3 dni. Aby je zniwelować i doprowadzić do szybszego ich ustąpienia przez kilka dni zaleca się:

•         zrezygnowanie ze stosowania kosmetyków na obszar skóry poddany zabiegowi

•         unikanie czynności, które podwyższają temperaturę ciała

•         zrezygnowanie z gorących kąpieli (należy używać letniej i ciepłej wody)

•         zrezygnowanie z wizyt w saunie, jacuzzi czy na basenie

•         powstrzymanie się od opalania skóry.

W celu lepszej regeneracji skóry rekomendujemy stosowanie preparatów łagodzących i kojących podrażnienia np. Bepanten, Alantan. Bardzo ważne jest używanie kremów przeciwsłonecznym z filtrem SPF 50 przed wyjściem na słońce.

Po zabiegu na partii poddanej depilacji laserowej będę pojawiały się włoski przez okres około 7-30 dni. Jest to zjawisko całkowicie naturalne i nie należy się tym martwić. Między kolejnymi zabiegami włoski możemy golić maszynką, natomiast nie wolno stosować depilatora, pęsety czy wosku.

depilacja laserowa nóg

 Ile zabiegów należy wykonać?

Częstotliwość powtarzania zabiegów laserem Vectus jest różnoraka i uzależniona od wielu aspektów. Laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia zwykle wymaga kilku wizyt, przede wszystkim ze względu na właściwości wzrostu włosów u człowieka. Te bowiem rosną na naszym ciele nierównomiernie i w momencie przeprowadzania pierwszego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko części włosów – tych które są aktualnie w fazie wzrostu (anagen). Średnio jest to około 30% włosów, ale te wartości mogą się różnić osobniczo. Ostateczna liczba zabiegów laserem Vectus jest różna i indywidualnie dobrana. Rekomendujemy przeprowadzenie minimum 4 zabiegów, ale dla osiągnięcia trwałych i zadowalających efektów ta liczba może być większa – 6, a nawet 8 zabiegów, po których możliwe jest usunięcie trwale owłosienia. Zabiegi depilacji laserowej należy przeprowadzać w odstępach 3-12 tygodni. Krótszy odstęp pomiędzy zabiegami będzie w przypadku np. depilacji laserowej pach, twarzy, bikini czy laserowego usuwania wąsika, a dłuższy w przypadku np. depilacji laserowej nóg.

 Jakie włosy mogę usunąć przy pomocy lasera Vectus?

Laser Vectus jest nowoczesnym i bezpiecznym urządzeniem. Zabiegowi depilacji laserowej możemy poddać niemal wszystkie okolice naszego ciała. Ze względu na zastosowanie systemu pomiaru ilości barwnika Skintel oraz systemu chłodzącego „Advanced Contact Cooling” laser Vectus jest polecany jeśli chcemy pozbyć się nadmiernego owłosienia w miejscach wrażliwych. Dlatego jest rekomendowany szczególnie do depilacji laserowej twarzy, bikini, pach czy laserowego usuwania wąsika. Będziemy mogli trwale usunąć owłosienie w tych wrażliwych i newralgicznych miejscach. Zabieg laserem Vectus idealnie sprawdzi się również w usuwaniu zbędnego owłosienia na nogach, szczególnie jeśli chcemy cieszyć się gładkimi nogami latem. W takim przypadku depilację laserową nóg rekomendujemy rozpocząć już jesienią lub zimą.

Kiedy widać pierwsze efekty po zabiegu?

Pierwsze efekty Pacjent zazwyczaj może już zauważyć po pierwszym zabiegu. Odrastające włoski są słabsze i delikatniejsze. Po pewnym czasie widoczne jest zjawisko wypadania włosków. Z każdym kolejnym zabiegiem odrastających włosków jest coraz mniej, a z czasem ich ilość jest minimalna. Pełna seria zabiegów skutkuje trwałym usunięciem nawet 97% owłosienia z obszaru, na którym stosowaliśmy laser Vectus. Jest to kwestia indywidualna i zależy od cech osobniczych. W niektórych przypadkach można zastosować zabieg przypominający po około 2 latach od serii zabiegów depilacji laserowej.

depilacja laserowa pach

Czym różni się laser Vectus od IPL i dlaczego ma nad nim przewagę?

Zasadniczą różnicą pomiędzy laserem Vectus a IPL jest różny mechanizm działania. IPL nie jest laserem, jak mogłoby się wydawać. IPL emituje intensywne pulsacyjne źródło światła o różnej długości fali w granicach 400-1200 nm. Natomiast laser Vectus emituje światło o jednej długości fali - 810 nm, które jest bezpośrednio pochłaniane przez włos z pominięciem otaczających tkanek. Powoduje to, że depilacja laserem Vectus jest skuteczniejsza i pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z różnych okolic ciała. IPL cechuje się mniejszą skutecznością. Szacuje się, że aby osiągnąć podobny efekt przy pomocy IPL należy wykonać 3 razy więcej zabiegów niż laserem.

Warto wybrać depilację laserem Vectus ze względu na jego przewagę nad konkurencyjnymi urządzeniami:

- jest skuteczny, trwale usuwa zbędne włosy

- jest bezpieczny, a dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego niemal bezbolesny

- ze względu na swoje bezpieczeństwo bez obaw może być stosowany w depilacji laserowej bikini, twarzy czy pach oraz laserowym usuwaniu wąsika

- nie powoduje blizn i reakcji alergicznych

- zabieg trwa krótko.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania włosów?

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania owłosienia to m.in.:

- ciąża

- świeża opalenizna

- stosowanie leków, kosmetyków, ziół światłouczulających

- stosowanie pochodnych witaminy A (retinoidy)

- łuszczyca

- stosowanie leków przeciwkrzepliwych

- bielactwo

- cukrzyca

- padaczka

- wszczepiony rozrusznik serca

- bliznowce

- nowotwory skóry

- niedawno przebyte zabiegi operacyjne

 - aktywna infekcja skóry.

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym i najtrwalszym sposobem na pozbycie się problemu, jakim jest zbędne owłosienie. Nasza klinika dysponuje jednym z najnowocześniejszych urządzeń przeznaczonych do tego celu. Zatem jeśli masz dosyć ciągłego męczenia się z odrastającymi włoskami, zależy Ci na profesjonalnej obsłudze, rzetelnym podejściu do Twojego problemu oraz miłej atmosferze, zapraszamy wszystkich mieszkających w Warszawie i okolicach do naszego salonu znajdującego w Józefowie (okolice Otwocka).

 

Profesjonalność, indywidualne podejście do klienta, wykwalifikowana kadra szlifująca swoje umiejętności w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie oraz atrakcyjne ceny i liczne miejsca parkingowe dla klientów z Warszawy i okolic to cechy, którymi charakteryzuje się nasze miejsce. Serdecznie zapraszamy!!!

 

TWARZ
DEPILACJA LASEROWA VECTUS 1 zabieg 4 zabiegi 6 zabiegów
Broda 150 zł 420 zł 630 zł
Wąsik 100 zł 280 zł 420 zł
Uszy 100 zł 270 zł 400 zł
Baczki 180 zł 580 zł 810 zł
Okolica między brwiami 50 zł 160 zł 210 zł
Szyja damska 200 zł 550 zł 800 zł
Szyja męska 300 zł 950 zł 1400 zł
Twarz (wąsik + broda + baczki + skronie) 250 zł 800 zł 1050 zł
CIAŁO
DEPILACJA LASEROWA VECTUS 1 zabieg 4 zabiegi 6 zabiegów
Łydki (z kolanami) 270 zł 720 zł 1090 zł
Uda 300 zł 1080 zł 1440 zł
Całe nogi 500 zł 1480 zł 2050 zł
Przedramiona 200 zł 620 zł 870 zł
Ramiona 230 zł 760 zł 920 zł
Pachy 150 zł 560 zł 720 zł
Bikini podstawowe (pachwiny) 190 zł 530 zł 795 zł
Bikini średnie (pachwiny + łonowy) 230 zł 660 zł 950 zł
Bikini głębokie (pachwiny + wzgórek łonowy + wargi sromowe) 250 zł 910 zł 1260 zł
Bikini brazylijskie (z szpara pośladkową) 290 zł 1080 zł 1450 zł
Męska depilacja intymna (pachwiny, wzgórek) 450 zł 1440 zł 1990 zł
Męska depilacja intymna (pachwiny, wzgórek, szpara pośladkowa) 550 zł 1760 zł 2200 zł
Damska szpara pośladkowa 180 zł 640 zł 850 zł
Pośladki 230 zł 550 zł 800 zł
Okolica brodawek 150 zł 480 zł 670 zł
Dekolt 250 zł 680 zł 1080 zł
Klatka piersiowa męska 300 zł 950 zł 1320 zł
Kark 175 zł 500 zł 750 zł
Plecy damskie 250 zł 690 zł 990 zł
Plecy męskie 400 zł 1350 zł 1900 zł
Brzuch 300 zł 1150 zł 1570 zł
Linia biała 120 zł 390 zł 600 zł
Dłonie 180 zł 480 zł 750 zł
Stopy z palcami 120 zł 360 zł 550 zł

Artykuły

Depilator laserowy Vectus
MEDYCYNA ESTETYCZNA
Leczenie łysienia
Twarz a peeling – co oferuje współczesna kosmetologia?…
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa