Laserowe usuwanie owłosienia – Vectus

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Vectus najskuteczniejszy laser diodowy do trwałego usuwania owłosienia

Specjalizujemy sie w depilacji laserowej już od ponad 10 lat. Zabiegi depilacji wykonujemy przy pomocy innowacyjnego lasera Vectus, który zapewnia nie tylko efekt gładkiej skóry, ale także wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa dla pacjenta.

 

Współczesne kanony piękna wymagają od kobiet posiadania gładkiego ciała. Jednak tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia np. golenie maszynką, depilacja woskiem czy przy pomocy depilatora elektrycznego wiążą się z odrastaniem włosków, ich wrastaniem, powstawaniem przebarwień, a nawet blizn. Te wszystkie problemy rozwiązuje depilacja laserem, bowiem trwale usuwa zbędne owłosienie.

Na czym polega depilacja laserowa i dlaczego działa?

Jeśli chcemy zrozumieć działanie depilacji laserowej i jej niezwykle dużą skuteczność w trwałym usuwaniu owłosienia, powinniśmy najpierw uświadomić sobie jak zbudowany jest włos i jakie zmiany w nim zachodzą.

 

Jak zbudowany jest włos? Z jakich części się składa?

Włos zbudowany jest z korzenia (część włosa w skórze), łodygi (część włosa wystająca ponad powierzchnię skóry), opuszki składającej się z macierzy (nadaje włosom kolor) oraz brodawki włosowej (zniszczenie brodawki powoduje nieodwracalna utratę włosa). Mieszek włosa jest zagłębieniem naskórka w głąb skóry, z którego wyrastają włosy. Do mieszka uchodzi mięsień przywłośny (powoduje gęsią skórkę), gruczoł łojowy oraz w niektórych obszarach skóry gruczoł apokrynowy (produkuje substancje nadające potowi charakterystyczna woń).

Jak wygląda cykl włosa?

U człowieka włosy nie rosną w sposób ciągły. Każdy włos przechodzi jedną z 3 faz cyklu rozwojowego:

 • faza wzrostu (anagen) – w tej fazie komórki macierzy włosa dzielą się najintensywniej, znajduje się w niej 80-85 % włosów, trwa średnio 3-6 lat w zależności od umiejscowienia włosów.
 • faza inwolucji (katagen) – opuszka włosa ulega zanikowi, rogowaceniu, w tej fazie znajduje się około 1-3 % włosów, trwa 2-4 tygodnie.
 • faza spoczynkowa (telogen)- trwa 2-4 miesiące, dotyczy 10-20 % włosów.

 

Dlaczego laser działa?

Działanie lasera wykorzystuje właściwości włosa: jego budowę i charakterystyczny cykl życia, aby trwale usunąć włosy. Depilacja laserowa polega na emisji wiązki światła lasera o specjalnie dobranej długości fali, tak aby była pochłaniana nie przez skórę, a bezpośrednio przez włos. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa (melaninę), co powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Takie działanie lasera prowadzi do trwałego uszkodzenia macierzy włosa – jedyna żywa część włosa. Jest bezkonkurencyjna metoda trwałego usunięcia niechcianego owłosienia.

Laser Vectus – jeden z najnowocześniejszych laserów na świecie!

W naszej klinice mamy do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych laserów dedykowanych do depilacji laserowej – laser diodowy Vectus. Jest użyteczny i bezpieczny dla każdego kolorytu skóry oraz każdego rodzaju owłosienia. Laser Vectus jest wyposażony w innowacyjny czytnik poziomu melaniny Skintel, który mierzy ilość barwnika we włosie, co umożliwia precyzyjne dobranie parametrów lasera, aby zabieg nie był za słaby, ale też nie za mocny, co mogłoby skutkować podrażnieniem skóry. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny dla pacjenta, a indywidualny dobór energii umożliwia zastosowanie wyższych parametrów z jednoczesnym uniknięciem ryzyka poparzeń.

 

Jakie światło emituje laser Vectus i jak ono działa?

Laser Vectus emituje fale o długości 810 nm. Światło lasera jest absorbowane przez melaninę znajdującą się we włosie, precyzyjnie dociera do włosa, trwale go niszcząc. Przed emisją wiązki światła lasera system Skintel automatycznie mierzy zawartość melaniny we włosie i synchronizuje siłę wiązki lasera w zależności od barwy włosa. Dzięki temu możemy trwale i skutecznie usunąć owłosienie. A to wszystko staje się jeszcze szybsze i bezpieczniejsze niż w laserach starszego typu! Dodatkowym atutem lasera Vectus jest wbudowana specjalna nakładka chłodząca, która powoduje, że odczuwany podczas zabiegu depilacji laserem ból i dyskomfort jest zredukowany do minimum. System chłodzący „Advanced Contact Cooling”, który błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi umożliwia skuteczniejsze zniszczenie cebulek włosa, gdyż można zastosować wyższe parametry lasera bez ryzyka podrażnień i dyskomfortu po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg laserem Vectus wymaga od nas wcześniejszego przygotowania, jeśli chcemy by przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Dlatego przez zabiegiem depilacji laserem trzeba pamiętać o kilku zasadach:

 •  przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania skóry – zabieg na świeżej opaleniźnie jest niebezpieczny dla skóry.
 •  przed zabiegiem depilacji laserem Vectus należy dokładnie zgolić obszar poddawany depilacji (najlepiej tego samego dnia rano). Zalecane jest wykonanie tego z należytą delikatnością, aby zniwelować ryzyko podrażnienia skóry przed zabiegiem. Z tego względu najlepszą metodą jest delikatne usunięcie włosów maszynką do golenia. Jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo Pacjenta, gdyż włoski pozostałe nad powierzchnią skóry podczas działania lasera mogą ją nadmiernie oparzyć. Przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów, czyli nie należy używać pęsety, wosku, czy depilatora.
 • przed zabiegiem depilacji laserem Vectus należy odstawić wszelkie kremy, zioła i leki światłouczulające np. niektóre antybiotyki, dziurawiec i wiele innych.
 • przed zabiegiem i w trakcie serii zabiegów laserem Vectus nie wolno opalać się, korzystać z solarium oraz stosować samoopalaczy.
 • Przed zabiegami laserowego usuwania owłosienia należy zachować odpowiedni odstęp wynikający z cyklu wzrostu włosa. Średnio wynosi on około 4 tygodni. Będzie on dłuższy w przypadku depilacji laserowej nóg ( 6-12 tygodni), a krótszy w przypadku depilacji laserowej bikini, pach czy laserowego usuwania wąsika.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest mało bolesny i wiąże się z niewielkim dyskomfortem dla pacjenta. Zasługą tego jest wyżej wspomniany czytnik melaniny Skintel, który pozwala dobrać odpowiednią moc lasera, tak aby zabieg był jednocześnie skuteczny i bezpieczny. System chłodzenia minimalizuje odczuwany przez pacjenta ból, dyskomfort i podrażnienie pozabiegowe.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego zabieg depilacji laserem Vectus nie wymaga stosowania dodatkowego znieczulenia.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Niezwłocznie po zabiegu skóra może przejawiać objawy takie jak podrażnienie, zaczerwienienie, wrażliwość na temperaturę. Objawy te utrzymują się 2-3 dni. Aby je zniwelować i doprowadzić do szybszego ich ustąpienia przez kilka dni zaleca się:

 • zrezygnowanie ze stosowania kosmetyków na obszar skóry poddany zabiegowi
 • unikanie czynności, które podwyższają temperaturę ciała
 • zrezygnowanie z gorących kąpieli (należy używać letniej i ciepłej wody)
 • zrezygnowanie z wizyt w saunie, jacuzzi czy na basenie
 • powstrzymanie się od opalania skóry.

W celu lepszej regeneracji skóry rekomendujemy stosowanie preparatów łagodzących i kojących podrażnienia np. Bepanten, Alantan. Bardzo ważne jest używanie kremów przeciwsłonecznym z filtrem SPF 50 przed wyjściem na słońce.

Po zabiegu na partii poddanej depilacji laserowej będę pojawiały się włoski przez okres około 7-30 dni. Jest to zjawisko całkowicie naturalne i nie należy się tym martwić. Między kolejnymi zabiegami włoski możemy golić maszynką, natomiast nie wolno stosować depilatora, pęsety czy wosku.

 

Ile zabiegów należy wykonać?

Częstotliwość powtarzania zabiegów laserem Vectus jest różnoraka i uzależniona od wielu aspektów. Laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia zwykle wymaga kilku wizyt, przede wszystkim ze względu na właściwości wzrostu włosów u człowieka. Te bowiem rosną na naszym ciele nierównomiernie i w momencie przeprowadzania pierwszego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko części włosów – tych które są aktualnie w fazie wzrostu (anagen). Średnio jest to około 30% włosów, ale te wartości mogą się różnić osobniczo. Ostateczna liczba zabiegów laserem Vectus jest różna i indywidualnie dobrana. Rekomendujemy przeprowadzenie minimum 4 zabiegów, ale dla osiągnięcia trwałych i zadowalających efektów ta liczba może być większa – 6, a nawet 8 zabiegów, po których możliwe jest usunięcie trwale owłosienia. Zabiegi depilacji laserowej należy przeprowadzać w odstępach 3-12 tygodni. Krótszy odstęp pomiędzy zabiegami będzie w przypadku np. depilacji laserowej pach, twarzy, bikini czy laserowego usuwania wąsika, a dłuższy w przypadku np. depilacji laserowej nóg.

Jakie włosy mogę usunąć przy pomocy lasera Vectus?

Laser Vectus jest nowoczesnym i bezpiecznym urządzeniem. Zabiegowi depilacji laserowej możemy poddać niemal wszystkie okolice naszego ciała. Ze względu na zastosowanie systemu pomiaru ilości barwnika Skintel oraz systemu chłodzącego „Advanced Contact Cooling” laser Vectus jest polecany jeśli chcemy pozbyć się nadmiernego owłosienia w miejscach wrażliwych. Dlatego jest rekomendowany szczególnie do depilacji laserowej twarzy, bikini, pach czy laserowego usuwania wąsika. Będziemy mogli trwale usunąć owłosienie w tych wrażliwych i newralgicznych miejscach. Zabieg laserem Vectus idealnie sprawdzi się również w usuwaniu zbędnego owłosienia na nogach, szczególnie jeśli chcemy cieszyć się gładkimi nogami latem. W takim przypadku depilację laserową nóg rekomendujemy rozpocząć już jesienią lub zimą.

Kiedy widać pierwsze efekty po zabiegu?

Pierwsze efekty Pacjent zazwyczaj może już zauważyć po pierwszym zabiegu. Odrastające włoski są słabsze i delikatniejsze. Po pewnym czasie widoczne jest zjawisko wypadania włosków. Z każdym kolejnym zabiegiem odrastających włosków jest coraz mniej, a z czasem ich ilość jest minimalna. Pełna seria zabiegów skutkuje trwałym usunięciem nawet 97% owłosienia z obszaru, na którym stosowaliśmy laser Vectus. Jest to kwestia indywidualna i zależy od cech osobniczych. W niektórych przypadkach można zastosować zabieg przypominający po około 2 latach od serii zabiegów depilacji laserowej.

 

Czym różni się laser Vectus od IPL i dlaczego ma nad nim przewagę?

Zasadniczą różnicą pomiędzy laserem Vectus a IPL jest różny mechanizm działania. IPL nie jest laserem, jak mogłoby się wydawać. IPL emituje intensywne pulsacyjne źródło światła o różnej długości fali w granicach 400-1200 nm. Natomiast laser Vectus emituje światło o jednej długości fali – 810 nm, które jest bezpośrednio pochłaniane przez włos z pominięciem otaczających tkanek. Powoduje to, że depilacja laserem Vectus jest skuteczniejsza i pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z różnych okolic ciała. IPL cechuje się mniejszą skutecznością. Szacuje się, że aby osiągnąć podobny efekt przy pomocy IPL należy wykonać 3 razy więcej zabiegów niż laserem.

Warto wybrać depilację laserem Vectus ze względu na jego przewagę nad konkurencyjnymi urządzeniami:

 • jest skuteczny, trwale usuwa zbędne włosy
 • jest bezpieczny, a dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego niemal bezbolesny
 • ze względu na swoje bezpieczeństwo bez obaw może być stosowany w depilacji laserowej bikini, twarzy czy pach oraz laserowym usuwaniu wąsika
 • nie powoduje blizn i reakcji alergicznych
 • zabieg trwa krótko.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania włosów?

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania owłosienia to m.in.:

 • ciąża
 • świeża opalenizna
 • stosowanie leków, kosmetyków, ziół światłouczulających
 • stosowanie pochodnych witaminy A (retinoidy)
 • łuszczyca
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • bielactwo
 • cukrzyca
 • padaczka
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • bliznowce
 • nowotwory skóry
 • niedawno przebyte zabiegi operacyjne
 • aktywna infekcja skóry.

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym i najtrwalszym sposobem na pozbycie się problemu, jakim jest zbędne owłosienie. Nasza klinika dysponuje jednym z najnowocześniejszych urządzeń przeznaczonych do tego celu. Zatem jeśli masz dosyć ciągłego męczenia się z odrastającymi włoskami, zależy Ci na profesjonalnej obsłudze, rzetelnym podejściu do Twojego problemu oraz miłej atmosferze, zapraszamy wszystkich mieszkających w Warszawie i okolicach do naszego salonu znajdującego w Józefowie (okolice Otwocka).

 

Efekty Zabiegu

 

 

TWARZ
DEPILACJA LASEROWA VECTUS1 zabieg4 zabiegi
(z rabatem)
6 zabiegów
(z rabatem)
Broda180 zł 150 zł600 zł 400 zł900 zł 600 zł
Wąsik120 zł 100 zł400 zł 280 zł600 zł 420 zł
Uszy110 zł 100 zł380 zł 270 zł570 zł 400 zł
Baczki200 zł 180 zł600 zł 580 zł900 zł 810 zł
Okolica między brwiami60 zł 50 zł230 zł 160 zł320 zł 210 zł
Szyja damska250 zł 200 zł700 zł 550 zł1170 zł 800 zł
Szyja męska400 zł 300 zł1300 zł 950 zł1900 zł 1400 zł
Twarz (wąsik + broda + baczki + skronie)280 zł 250 zł1000 zł 800 zł1500 zł 1050 zł

 

CIAŁO
DEPILACJA LASEROWA VECTUS1 zabieg4 zabiegi
(z rabatem)
6 zabiegów
(z rabatem)
Łydki (z kolanami)350 zł 270 zł1100 zł 720 zł1600 zł 1090 zł
Uda400 zł 300 zł1300 zł 1050 zł1800 zł 1440 zł
Całe nogi180 zł 500 zł2000 zł 1390 zł3000 zł 1950 zł
Przedramiona270 zł 200 zł800 zł 620 zł1200 zł 870 zł
Ramiona250 zł 230 zł880 zł 760 zł1350 zł 920 zł
Pachy200 zł 150 zł650 zł 560 zł900 zł 720 zł
Bikini podstawowe (pachwiny)220 zł 190 zł660 zł 530 zł990 zł 750 zł
Bikini średnie (pachwiny + łonowy)250 zł 230 zł780 zł 660 zł1200 zł 930 zł
Bikini głębokie (pachwiny + wzgórek łonowy + wargi sromowe)280 zł 250 zł1100 zł 880 zł1550 zł 1210 zł
Bikini brazylijskie (z szpara pośladkową)330 zł 290 zł1200 zł 1000 zł1750 zł 1410 zł
Męska depilacja intymna (pachwiny, wzgórek)550 zł 450 zł1950 zł 1440 zł2450 zł 1990 zł
Męska depilacja intymna (pachwiny, wzgórek, szpara pośladkowa)700 zł 550 zł2100 zł 1760 zł2900 zł 2200 zł
Damska szpara pośladkowa200 zł 180 zł750 zł 640 zł1100 zł 850 zł
Pośladki280 zł 230 zł750 zł 550 zł1100 zł 800 zł
Okolica brodawek180 zł 150 zł550 zł 480 zł960 zł 670 zł
Dekolt300 zł 250 zł950 zł 680 zł1580 zł 1080 zł
Klatka piersiowa męska400 zł 300 zł1450 zł 950 zł1850 zł 1320 zł
Kark200 zł 175 zł700 zł 500 zł1050 zł 750 zł
Plecy damskie300 zł 250 zł1000 zł 690 zł1500 zł 900 zł
Plecy męskie500 zł 400 zł1650 zł 1350 zł2500 zł 1900 zł
Brzuch350 zł 300 zł1250 zł 1150 zł1900 zł 1570 zł
Linia biała130 zł 120 zł460 zł 390 zł700 zł 600 zł
Dłonie200 zł 180 zł680 zł 480 zł1050 zł 750 zł
Stopy z palcami150 zł 120 zł450 zł 360 zł800 zł 550 zł

 

error:

Nasza klinika

w Pytaniu Na Śniadanie

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺