Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Dermatoskopia: zanim wyjdziesz na słońce

Nie od dziś wiadomo, że wszelkie przeobrażenia w naszym organizmie mogą mieć poważne konsekwencje. Nie inaczej jest w przypadku zmian skórnych. Lato zbliża się wielkimi krokami. W tym czasie warto szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Balsam z wysokim filtrem to nie wszystko. Masz wiele różnych barwnikowych zmian skórnych? Sprawdź, czy twoje pieprzyki nie są bombą zegarową.

Zwykły pieprzyk – czy na pewno?

Czerniak to błyskawicznie postępujący nowotwór skóry. Jego rozwojowi sprzyjają częste uszkodzenia skóry oraz nadmierna ekspozycja na słońce. Najczęściej rozwija się z barwnikowych zmian, czyli ciemnych, płaskich znamion, jakie niemal każdy z nam ma na swojej skórze. Jak sprawdzić, czy twój pieprzyk może być niebezpieczny? Pomoże w tym tzw. metoda ABCDE, czyli ocena zmiany skórnej na podstawie:

A – asymetrii (mała symetria pieprzyka to większe ryzyko czerniaka),

B – brzegów (nieregularne brzegi mogą świadczyć o zmianie chorobowej),

C – koloru (nierównomierna pigmentacja znamienia),

D – wielkości (pieprzyki o średnicy powyżej 5 mm powinny wzbudzać naszą czujność),

E – ewolucji (jakiekolwiek zmiany w wyglądzie znamienia w ciągu ostatnich 3 miesięcy to znak, że czas udać się do lekarza).

Jeśli zauważyłeś którykolwiek z wyżej wymienionych objawów koniecznie zgłoś się do dermatologa!

Dermatoskopia – nieinwazyjne badanie zmian skórnych

Dermatoskopia to badanie diagnostyczne, które niejednemu pacjentowi może uratować życie. Polega na oglądaniu zmian skórnych w powiększeniu. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna, niewymagająca żadnej interwencji w ciało pacjenta. Dzięki dermatoskopii istnieje możliwość odróżnienia zmian barwnikowych od niebarwnikowych oraz zdiagnozowania zmian nowotworowych. Badanie przeprowadza się podczas wizyty u dermatologa i zazwyczaj wliczone jest ono w jej cenę. Obejmuje kilka lub kilkanaście zmian skórnych w typowych lokalizacjach jak ramiona czy plecy.

Przebieg badania dermatoskopowego

Badanie dermatoskopem jest zupełnie bezbolesne i komfortowe dla pacjenta. Polega na przykładaniu do skóry dermatoskopu, który pozwala na powiększenie pieprzyka nawet 15 razy. Urządzenie jest wcześniej smarowane specjalnym olejkiem, który minimalizuje rozpraszanie i odbijanie światła. W połączeniu z fachowym okiem lekarza i przy odpowiednim oświetleniu dermatoskop pozwala na dokładną diagnostykę zmian skórnych.

Dermatoskopia umożliwia zbadanie nie tylko powierzchni, ale też głębszych struktur skórnych. Dzięki dużemu powiększeniu lekarz ma możliwość dokładnego zbadania tego, co na pierwszy rzut oka trudno dostrzec. Zmiany skórne bowiem często mają nieregularną strukturę czy inne unaczynienie.

Dermatolog w Anlaya Day SpadermatologMariaKwasniewska

Zmiany skórne o nieregularnym kształcie, które z czasem stają się coraz większe to sygnał, by natychmiast umówić się na wizytę u dermatologa. Anlaya Day Spa w Józefowie oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z konsultacji dermatologicznej z panią doktor Marią Kwaśniewską. Podczas wizyty lekarz przeprowadza dermatoskopię, dokładnie badając niepokojące zmiany. Z konsultacji mogą skorzystać zarówno klienci spa, jak i osoby, pragnące poszukujące dobrego specjalisty w dziedzinie dermatologii. Koszt wizyty to 140 zł. Już dziś umów się do dermatologa i zadbaj o swoje zdrowie!

Tags:

Artykuły

Masaż bańką chińską – doskonały sposób na redukcję…
Zabieg Madonny
Sprawdzone alternatywy dla chirurgicznego usuwania…
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa