Skuteczny przepis na piękne i gładkie ciało

Każda kobieta marzy o idealnie gładkim ciele. Problem zbędnego owłosienia dotyka niemalże wszystkie panie. Mimo regularnego usuwania włosków one ciągle odrastają i stają się coraz mocniejsze. Depilacja to niezbyt przyjemny i monotonny rytuał. Pozbycie się niechcianego owłosienia raz na zawsze to marzenie każdej kobiety. Dzisiejsza technologia daje nam taką możliwość. Co więc zrobić, aby na stałe pozbyć się włosków? Rozwiązaniem problemu jest depilacja laserowa, która pozwala całkowicie zlikwidować owłosienie zarówno na ciele, jak i na twarzy.

Historia depilacji

Wiązka lasera wnika głęboko w strukturę skóry i niszczy włos wraz z cebulką. Proces jest nieodwracalny, dlatego włos nie może odrosnąć. Co ciekawe, pierwsze użycie lasera datuje się na lata 60 XX wieku. Niestety ówczesna technologia nie była tak zaawansowana jak ta, z którą mamy do czynienia dziś i zamiast uszkadzać cebulkę włosa, bardzo często uszkadzała skórę. W latach 80 XX wieku opatentowano laser, który był bezpieczny dla skóry, ale usuwał owłosienie tylko na trzy miesiące.

Nowoczesna technologia

Na szczęście w dzisiejszych czasach naukowcy opracowali metodę, która jest całkowicie bezinwazyjna, bezpieczna i skuteczna. Nowoczesna depilacja laserowa polega na emitowani wiązki promieni, które wnikają w skórę, ale docierają jedynie do tych warstw, w których znajdują się włosy. Dzięki temu laser nie oddziałuje na głębsze warstwy skóry i nie uszkadza ich. Zabieg nie wpływa też w żaden sposób na funkcjonowanie organizmu. Fale, które produkuje laser atakują tzw. melaninę, czyli barwnik włosa i doprowadzają do jej trwałego uszkodzenia. Efektem tego procesu jest to, że włoski nie mogą odbudować się i odrosnąć – tłumaczą specjaliści z Anlaya Day Spa.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazań do laserowej depilacji jest niewiele, jednak można wyróżnić takie jak:

 • ciąża
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • inne problemy skórne należy skonsultować z lekarzem
 • stosowanie antybiotyków na krótko przed zabiegiem
 • stosowanie kuracji retinoidami (kwasami pochodnymi witaminy A)
 • stosowanie ziół fotouczulających (m. in. bratek, dziurawiec, skrzyp, nagietek czy bergamotka)
 • opalenizna

Jak przebiega depilacja laserowa?

Każdy taki zabieg musi być poprzedzony konsultacją ze specjalistą. Podczas takiej wizyty ustalane jest czy pacjent może poddać się tego rodzaju zabiegowi. Ponadto, powinno wykonać się próbę laserową, która ma być pomocna w określeniu jakie parametry powinny zostać wykorzystane podczas zabiegu właściwego. Specjaliści z Anlaya Day Spa podkreślają, że najważniejszy jest fototyp skóry pacjenta. U człowieka można wyróżnić 6 fototypów skóry w zależności od ilości melatoniny w skórze i ekspozycji na ultrafiolet:

 1. Blada, niemalże biała skóra, której cechą charakterystyczną często są piegi.
 2. Skóra blada
 3. Ciemniejsza biała skóra
 4. Jasna brązowa skóra
 5. Brązowa skóra
 6. Ciemnobrązowa/czarna skóra

Procedura zabiegu

W trakcie takiego zabiegu zarówno pacjent, jak i osoba wykonująca powinni mieć na sobie okulary ochronne, która mają za zadanie zabezpieczyć wzrok. Miejsce, na którym będzie przeprowadzany zabieg musi być wcześniej ogolone i zdezynfekowane. Następnie osoba wykonująca zabieg przesuwa laser po częściach ciała, które mają być poddane depilacji. Wiązka fal, które generuje laser atakuje i niszczy włos wraz z korzeniem. Sam zabieg nie jest bolesny, a jedynie wywołuje uczucie delikatnego pieczenia. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do depilacji laserowej, o czym więcej znajdziecie na stronie: https://anlaya.pl/depilacja/depilacja-laserowa/

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺