Czym jest depilacja laserowa?

depilacja

Ta metoda depilacji jest najskuteczniejszym sposobem usunięcia niechcianego owłosienia ze wszystkich partii ciała. Powoduje całkowite uszkodzenie włosków i nie pozwala na ich odbudowę, regenerację i wzrost. Depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem na całym świecie, który pozwala cieszyć się gładkością nóg zawsze i wszędzie. Do jej przeprowadzenia wykorzystywany jest najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy laser diodowy Light Sheer. Posiada on certyfikaty jakości i bezpieczeństwa wydane przez agencje amerykańskie i europejskie – jego stosowanie zapewni gwarancję dobrze wykonanego zabiegu depilacji.

Jak działa depilacja laserowa?

Laser wykorzystywany do depilacji emituje wiązkę promieni, która przenika przez skórę. Dociera ona tylko do tej jej części, w której znajdują się włoski, nie oddziałując na dalsze warstwy i nie wpływając na funkcjonowanie organizmu. Produkowane fale uderzają w melaninę zawartą w strukturze włosa. Doprowadzają do jego trwałego uszkodzenia, przez co włoski nie mogą się odbudować i odrosnąć. Aby depilacja laserowa była skuteczna włosy muszą zawierać barwnik (melaninę). Najwięcej posiadają go osoby z włosami brązowymi i czarnymi, najmniej o kolorze blond. Natomiast włosy siwe i rude nie posiadają barwnika w ogóle, dlatego też od czynnika koloru zależą efekty zabiegu depilacji laserem.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Aby zabieg depilacji laserowej był możliwy do przeprowadzenia należy zaprzestać usuwania owłosienia za pomocą wosku, pasty cukrowej czy depilatora. Dozwolone jest jedynie golenie maszynką. Klient powinien pamiętać o:

 • zaprzestaniu intensywnego opalania
 • wstrzymaniu się od stosowania kremów złuszczających
 • odstawieniu leków mogących wywoływać światłouczulenia
 • przygotowaniu skóry do zabiegu – umycie jej i ogolenie tuż przed zabiegiem
 • zadbanie o jej właściwy stan nawilżenia

Jak wygląda zabieg depilacji?

Pierwszy zabieg depilacji laserowej zawsze poprzedzony jest konsultacją. Podejmowana jest wtedy decyzja, czy klient może skorzystać z takiej metody usuwania owłosienia. Dodatkowo wykonuje się próbę laserową, która jest bardzo pomocna w określaniu parametrów zabiegowych. Decyduje o nich przede wszystkim fototyp skóry klienta. Przed przystąpieniem do właściwej części zabiegu klient zakłada ochronne okulary zabezpieczające wzrok. Miejsce, które ma być poddane depilacjii zostaje zdezynfekowane i ogolone. Następnie przykłada się głowicę lasera do skóry i przesuwa nią, a wiązką fal uderza w miejsce, w którym natrafi się na włosek. Zabieg ten może wywoływać uczucie pieczenia, które łagodzone jest okładami z lodu po zakończeniu depilacji.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserem

Można wyróżnić tu:

 • ciążę
 • posiadanie rozrusznika serca
 • problemy skórne, w tym łuszczyca i bielactwo
 • świeża opalenizna
 • stosowanie antybiotyków na krótko przed zabiegiem
 • stosowanie kuracji retinoidami
 • terapia lekami z wyciągiem ziół światłouczulających (bratek, skrzyp, dziurawiec)

Efekty depilacji laserowej

Tuż po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienia, które ustąpią w ciągu kilku godzin. Zaleca się unikanie opalania i stosowanie kremów z wysokimi filtrami. Nie powinno się przez ok. tydzień stosować peelingów i kosmetyków, które mogą podrażnić skórę. Dozwolone jest jej intensywne nawilżanie.

Depilacja laserowa jest skuteczna tylko na włosach pozostających w stanie wzrostu. Oznacza to, że do pełnego efektu musi być ona powtórzona co ok. 3-4 tygodnie, choć w przypadku nóg zalecany czas pomiędzy zabiegami to ok. 8 tygodni. Rezultaty depilacji laserowej są doskonałe. Usuwa ona owłosienie prawie całkowicie sprawiając, że skóra jest jedwabiście gładka. Włoski, które pozostaną są jasne i delikatne – nie mogą poddać się działaniu lasera, ale także praktycznie nie są widoczne na skórze. Najlepsze wyniki dają 2-3 zabiegi, w zależności od klienta. Depilacja laserowa daje trwałe efekty – zniszczone włoski nie odrastają.

Depilacja laserowa to tylko jedna z propozycji dostępnych w Anlaya Day Spa. Na zapoznanie się z naszymi usługami zapraszamy osoby z Otwocka, a także Warszawy oraz okolic tych miejscowości. Mieścimy się w Józefowie, mieście położonym tuż obok Warszawy, dzięki czemu posiadamy dogodny dojazd. Najprościej dotrzeć do nas z okolic:

 • Falenicy,
 • Anina,
 • Miedzylesia,
 • Wawra.

Mile widziani są również klienci z miejscowości pozawarszawskich, mieszczących się blisko Józefowa, takich jak:

 • Sulejówek,
 • Michalin,
 • Karczew,
 • Otwock.

Wszystkie osoby zainteresowane nowoczesną, kompleksową pielęgnacją ciała, zapraszamy do kliniki Anlaya w Józefowie pod Warszawą! To wyjątkowe miejsce, gdzie zadbasz o ciało i duszę. Wyrwij się z Warszawy i przyjedź do nas – pomożemy Ci się zrelaksować i odprężyć!
Depilacja laserowa to tylko jeden z zabiegów, który znaleźć można w naszej ofercie – zachęcamy do zapoznania się z pełnym spektrum świadczonych przez naszych specjalistów usług! Skorzystasz u nas ze wszystkich procedur i zabiegów, które oferują kliniki w Warszawie i innych dużych miastach w Polsce, ale w o wiele bardziej intymnych, luksusowych warunkach.
Naszym olbrzymim atutem jest również doskonałe położenie i dobre skomunikowanie – z Warszawy można dojechać do nas nie tylko samochodem, ale również koleją podmiejską. Zapraszamy!

Anlaya Day Spa

ul. Gen. Sikorskiego nr 57
05-410 Józefów
kom. 789-236-644
e-mail: kontakt@anlaya.pl

Zostaw wiadomość