Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Czy chcesz, abyśmy się z Tobą skontaktowali?

Skuteczny przepis na piękne i gładkie ciało

Każda kobieta marzy o idealnie gładkim ciele. Problem zbędnego owłosienia dotyka niemalże wszystkie panie. Mimo regularnego usuwania włosków one ciągle odrastają i stają się coraz mocniejsze. Depilacja to niezbyt przyjemny i monotonny rytuał. Pozbycie się niechcianego owłosienia raz na zawsze to marzenie każdej kobiety. Dzisiejsza technologia daje nam taką możliwość. Co więc zrobić, aby na stałe pozbyć się włosków? Rozwiązaniem problemu jest depilacja laserowa, która pozwala całkowicie zlikwidować owłosienie zarówno na ciele, jak i na twarzy.

Historia depilacji

Wiązka lasera wnika głęboko w strukturę skóry i niszczy włos wraz z cebulką. Proces jest nieodwracalny, dlatego włos nie może odrosnąć. Co ciekawe, pierwsze użycie lasera datuje się na lata 60 XX wieku. Niestety ówczesna technologia nie była tak zaawansowana jak ta, z którą mamy do czynienia dziś i zamiast uszkadzać cebulkę włosa, bardzo często uszkadzała skórę. W latach 80 XX wieku opatentowano laser, który był bezpieczny dla skóry, ale usuwał owłosienie tylko na trzy miesiące.

Nowoczesna technologia

Na szczęście w dzisiejszych czasach naukowcy opracowali metodę, która jest całkowicie bezinwazyjna, bezpieczna i skuteczna. Nowoczesna depilacja laserowa polega na emitowani wiązki promieni, które wnikają w skórę, ale docierają jedynie do tych warstw, w których znajdują się włosy. Dzięki temu laser nie oddziałuje na głębsze warstwy skóry i nie uszkadza ich. Zabieg nie wpływa też w żaden sposób na funkcjonowanie organizmu. Fale, które produkuje laser atakują tzw. melaninę, czyli barwnik włosa i doprowadzają do jej trwałego uszkodzenia. Efektem tego procesu jest to, że włoski nie mogą odbudować się i odrosnąć – tłumaczą specjaliści z Anlaya Day Spa.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazań do laserowej depilacji jest niewiele, jednak można wyróżnić takie jak:

 • ciąża
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • inne problemy skórne należy skonsultować z lekarzem
 • stosowanie antybiotyków na krótko przed zabiegiem
 • stosowanie kuracji retinoidami (kwasami pochodnymi witaminy A)
 • stosowanie ziół fotouczulających (m. in. bratek, dziurawiec, skrzyp, nagietek czy bergamotka)
 • opalenizna

Jak przebiega depilacja laserowa?

Każdy taki zabieg musi być poprzedzony konsultacją ze specjalistą. Podczas takiej wizyty ustalane jest czy pacjent może poddać się tego rodzaju zabiegowi. Ponadto, powinno wykonać się próbę laserową, która ma być pomocna w określeniu jakie parametry powinny zostać wykorzystane podczas zabiegu właściwego. Specjaliści z Anlaya Day Spa podkreślają, że najważniejszy jest fototyp skóry pacjenta. U człowieka można wyróżnić 6 fototypów skóry w zależności od ilości melatoniny w skórze i ekspozycji na ultrafiolet:

 1. Blada, niemalże biała skóra, której cechą charakterystyczną często są piegi.
 2. Skóra blada
 3. Ciemniejsza biała skóra
 4. Jasna brązowa skóra
 5. Brązowa skóra
 6. Ciemnobrązowa/czarna skóra

Procedura zabiegu

W trakcie takiego zabiegu zarówno pacjent, jak i osoba wykonująca powinni mieć na sobie okulary ochronne, która mają za zadanie zabezpieczyć wzrok. Miejsce, na którym będzie przeprowadzany zabieg musi być wcześniej ogolone i zdezynfekowane. Następnie osoba wykonująca zabieg przesuwa laser po częściach ciała, które mają być poddane depilacji. Wiązka fal, które generuje laser atakuje i niszczy włos wraz z korzeniem. Sam zabieg nie jest bolesny, a jedynie wywołuje uczucie delikatnego pieczenia. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do depilacji laserowej, o czym więcej znajdziecie na stronie: https://anlaya.pl/depilacja/depilacja-laserowa/

Tags:

Artykuły

OFERTA
Depilacja pleców
Bezsenność – wylecz ją terapią manualną
MEDYCYNA ESTETYCZNA
Toksyna botulinowa, czyli nie tylko botox
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa