Depilacja laserowa – innowacyjne rozwiązanie w depilacji laserowej

W ostatnich latach niekwestionowanym numerem jeden w usuwaniu owłosienia jest depilacja laserowa. Główną zaletą tej metody jest jej skuteczność – już kilka zabiegów pozwala trwale pozbyć się niechcianego owłosienia, dzięki czemu możemy cieszyć się gładką skórą przez wiele lat.

Tradycyjne metody depilacji wiążą się często z uczuciem dyskomfortu oraz nieprzyjemnymi skutkami, takimi jak wrastanie włosków czy strupki. Laser diodowy natomiast, dzięki solidnemu wykonaniu i zastosowaniu najnowszych metod depilacji laserowej, zapewnia 100% bezpieczeństwa. Podrażnienia skóry są minimalne i praktycznie niewyczuwalne. Laser  to sposób na skuteczną długotrwałą i depilację, gdyż pozwala on pozbyć się na zawsze niemal wszystkich włosów na ciele – podkreślają eksperci z kliniki Anlaya Day Spa.

Jakie są zalety depilacji laserem?

Laser to jedna z najskuteczniejszych metod depilacji laserowej zdaniem nie tylko specjalistów z kliniki Anlaya Day Spa, ale również jej klientów. O jego skuteczności decydują lampy diodowe, które, podgrzewając się do odpowiedniej temperatury, wysyłają wiązki światła i usuwają włoski. Laser jest również jedynym dostępnym na rynku urządzeniem wyposażonym w czytnik, dzięki któremu możliwe jest ustalenie poziomu melaniny w wybranym obszarze skóry, a co za tym idzie – dobranie parametrów odpowiadających indywidualnym potrzebom. Ponadto chłodzące właściwości głowicy eliminują ryzyko poparzenia, co zapewnia najwyższy komfort i bezpieczeństwo zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

– ciąża

– świeża opalenizna

– stosowanie leków, kosmetyków, ziół światłouczulających

– stosowanie pochodnych witaminy A (retinoidy)

– łuszczyca

– stosowanie leków przeciwkrzepliwych

– bielactwo

– cukrzyca

– padaczka

– wszczepiony rozrusznik serca

– bliznowce

– nowotwory skóry

– niedawno przebyte zabiegi operacyjne

– aktywna infekcja skóry.

 

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem depilacji laserowej laserem musimy pamiętać o kilku zasadach:

– nie wolno kilka tygodni przed zabiegiem opalać skóry

– należy dokładnie zgolić obszar skóry poddawany depilacji laserem (nie wolno do tego celu stosować wosku czy depilatora, zalecamy wykonywać to maszynką do golenia)

– przed zabiegiem depilacji laserem należy zrezygnować ze stosowania leków i ziół światłouczulających

– należy zrezygnować z korzystania z solarium czy stosowania samoopalaczy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwego przygotowania do depilacji laserem, możesz przeczytać dokładniej o tym tutaj https://anlaya.pl/article/193-depilator-laserowy-vectus.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszy etap to określenie fototypu skóry, gęstości i grubości owłosienia. Bezpośrednio przed zabiegiem kosmetolog przykłada czytnik melaniny do wybranego fragmentu skóry pacjenta w celu określenia poziomu melaniny, następnie na jego podstawie ustawiane są indywidualne parametry zabiegu. Wielkość głowicy wybierana jest w zależności od obszaru, z jakiego chcemy pozbyć się owłosienia. Sam zabieg jest komfortowy i bezpieczny, a czas jego trwania nie przekracza kilku minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego ból odczuwany przez pacjenta podczas zabiegu jest zredukowany do minimum. Dodatkowo nowoczesny czytnik melaniny Skintel dobiera odpowiednią moc lasera w oparciu o poziom melaniny. Dzięki temu możemy uniknąć stosowania dużych mocy lasera, a tym samym zmniejszamy bolesność zabiegu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu skóra może pozostawać zaczerwieniona, jest to jednak naturalne w przypadku depilacji laserowej. W celu złagodzenia podrażnień należy stosować krem nawilżający lub regenerujący. W celu przyspieszenia gojenia się skóry i szybszego ustąpienia objawów zalecamy w naszej klinice zrezygnowanie z gorących kąpieli, wizyt w saunie, jacuzzi czy basenie oraz unikanie stosowania kosmetyków na skórę poddaną depilacji laserem. Aby złagodzić podrażnienie skóry i zaczerwienienie zalecamy stosowanie kremu nawilżającego i regenerującego np. Alantan, Bephanten, Panthenol. Bardzo ważne jest używanie kremów przeciwsłonecznym z filtrem SPF 50 przed wyjściem na słońce.

Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi laserowego usuwania owłosienia?

Innowacyjny laser diodowy wykorzystuje 2 nowoczesne technologie: czytnik melaniny Skintel oraz system chłodzący. Dzięki temu depilację laserową możemy wykonać w niemal każdej okolicy ciała. Laser będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku depilacji laserowej pach i bikini, czy laserowego usuwania wąsika. Więcej informacji o depilacji laserowej i wskazaniach do niej znajdziecie Państwo w artykule https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus.

 

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg, by przyniósł on oczekiwane efekty?

Laserowe usuwanie owłosienia działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, zatem podczas jednorazowej sesji może on usunąć do 30% całkowitego owłosienia. Liczba zabiegów to kwestia indywidualna, jednak najczęściej ich liczba waha się między 3 a 6 w minimalnych odstępach co 4 tygodnie, co pozwala pozbyć się do 90% niechcianego owłosienia. Resztę stanowią włosy jasne, cienkie oraz niewidoczne.

Ile czasu trwa zabieg depilacji laserowej?

Nowoczesna konstrukcja lasera oraz wdrożenie nowości technologicznych sprawiają, że laserowe usuwanie owłosienia jest stosunkowo szybkie i zajmuje mniej czasu w porównaniu do urządzeń starszego typu. Czas trwania samego zabiegu może być różny, w zależności od depilowanej partii ciała. Najwięcej czasu zajmuje depilacja laserowa nóg – do ok. 45 minut.

 

Depilacja laserowa jest najlepszym sposobem na pozbycie się problemu, jakim jest zbędne owłosienie. Nasza klinika dysponuje jednym z najnowocześniejszych urządzeń przeznaczonych do tego celu stosowanych, wyposażonym w nowoczesny system chłodzący oraz innowacyjny czytnik melaniny Skintel. Laser diodowy to świetne urządzenie, którym jest przeprowadzane laserowe usuwanie owłosienia w wielu klinikach medycyny estetycznej w Warszawie i innych miastach (więcej informacji na stronie https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus). Zatem jeśli zależy Państwu na profesjonalizmie, indywidualnym podejściu do pacjenta, wykwalifikowanej kadrze szlifującej swoje umiejętności w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie oraz atrakcyjnych cenach,zapraszamy do naszego salonu znajdującego się w Józefowie (okolice Otwocka).

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺