Wiosna – ach to ty! chciałoby się rzec i cieszyć się nadchodzącymi słonecznymi miesiącami. Wiosna to też czas na odświeżenie, chęć zmiany, wiosennych porządków – ale nie tylko w domu, także na ciele i duszy. Więc, gdy odczuwasz chęć i potrzebę, a Twoja skóra daje Ci wyraźne znaki, skorzystaj z regeneracji. W tym artykule przedstawimy Ci doskonałe rozwiązanie na przygotowanie swojej skóry na wiosnę i lato, zabiegi które doskonale rewitalizują zmęczoną po zimie skórę oraz dają świetne podłoże do dalszej pielęgnacji na teraz i nadchodzące miesiące.
Regeneracja skóry – dlaczego jest tak ważna?
Jak już pewnie wiele z was wie – skóra to największy narząd ciała człowieka. To ona chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi tj. wiatr, mróz, promieniowanie UV, zanieczyszczenia, blue light, dym tytoniowy, a także to właśnie skóra jest pierwszą barierą narażoną na zadrapania, skaleczenia, oparzenia i wiele innych Dlatego warto o nią dbać i pielęgnować, a po zimie porządnie zregenerować. Poniżej przedstawimy dwa skuteczne i bezpieczne zabiegi regenerujące nie tylko skórę twarzy, ale również szyi, dekoltu i dłoni – peeling chemiczny oraz mezoterapia igłowa, to duet idealny, który przywróci Twojej skórze blask i sprężystość na jaką zasługujesz!
Peeling chemiczny – złuszczanie i odnowa
Peeling chemiczny – znacie, korzystacie? A może tylko słyszeliście o nim i boicie się spróbować? Niepotrzebnie, peeling nie bez powodu znalazł się w naszych poleceniach, jest to zabieg intensywnie regenerujący, który swoje działanie opiera na właściwościach niektórych substancji, a przede wszystkim kwasów takich jak: glikolowy, salicylowy, pirogronowy, fitowy czy migdałowy, ale też wiele innych, które są dostępne na rynku medycyny estetycznej.
Taki zabieg polega na kontrolowanym złuszczeniu skóry w miejscu zastosowania peelingu, dochodzi do głębokiego oczyszczenia skóry właściwej, przebudowy naskórka i pobudzeniu produkcji włókien kolagenowych i elastynowych oraz zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego.
Należy przy tym pamiętać, że rynek medycyny estetycznej proponuje wiele rodzajów peelingów, ale wyróżniamy 3 główne:
- peeling chemiczny powierzchowny (często wykonywany w domu) – korzystając z tego zabiegu naruszamy naskórek wyłącznie do warstwy kolczystej (bez naruszenia żywych komórek), taki peeling wnika do warstwy podstawowej, pobudza ją i stymuluje komórki do tworzenia nowych,
- peeling chemiczny średnio głęboki – powoduje całkowite lub częściowe złuszczenie warstwy brodawkowej, dzięki czemu pobudzamy działanie fibroblastów do produkcji kolagenu,
- peeling medyczny głęboki – powoduje całkowite złuszczenie naskórka, dociera on do warstwy siateczkowej skóry właściwej, pozwala to na wyraźne odmłodzenie i regenerację skóry. Warto dodać, że zabieg ten mogą wykonywać lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy.
Wskazań do zabiegu jest bardzo dużo, ale najpopularniejsze z nich to:
- zmiany barwnikowe
- trądzik oraz trądzik różowaty
- blizny, rozstępy
- zmarszczki, skóra atroficzna
- utrata jędrności i rewitalizacja
Peeling chemiczny to doskonały zabieg dla osób, które chcą “zresetować” skórę i wejść w wiosnę z “nową” cerą i nową energią.
Mezoterapia igłowa – bomba witaminowa dla Twojej cery
Kolejną z naszych “polecajek” jest mezoterapia igłowa, w tym przypadku prawdopodobnie też o niej słyszeliście i słusznie, ponieważ przez swoja skuteczność jest to bardzo popularny zabieg. Polega on na śródskórnym lub podskórnym podaniu poprzez iniekcję niewielkich dawek substancji aktywnych, które wybierane są na podstawie problemów skórnych pacjenta. Zazwyczaj jest to kwas hialuronowy i preparaty zawierające tzw. bomby witaminowe:
- antyoksydanty, retinoidy
- witaminę A, C oraz E
- koenzym Q10
- polifenole, flawonoidy
- aminokwasy i mikroelementy (żelazo, miedź, selen, cynk, krzem).
Co ważne i warto to zaznaczyć, zabieg mezoterapii igłowej polega na iniekcji, czyli nakłuciu danej partii skóry, jest to bardzo istotne, ponieważ przerwanie ciągłości naskórka od razu daje sygnał naszej skórze, że należy przystąpić do regeneracji, a tym samym dochodzi do namnożenia zdrowych komórek, które wspomagane są dodatkowo bombami witaminowymi. To wszystko wpływa na wygląd i kondycję naszej skóry, nabiera blasku, jędrności i witalności, staje się gładka i wygląda zdecydowanie zdrowiej.
Tak jak w przypadku peelingu wskazań do mezoterapii mamy wiele, ale wyróżniamy najważniejsze:
- zmarszczki, w szczególności tj. zmarszczki palacza, kurze łapki, lwia zmarszczka
- wiotkość skóry,
- wysuszenie skóry,
- przebarwienia – posłoneczne, potrądzikowe
- szara, ziemista i zmęczona cera
Przygotowanie i przeciwwskazania
Jak do każdego zabiegu medycyny estetycznej warto sprawdzić jak należy się przygotować. W przypadku mezoterapii i peelingu szczególną uwagę zwracamy na:
- unikanie ekspozycji słonecznej (intensywne opalanie, zagraniczne wakacje w ciepłych krajach) na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem,
- nie przyjmowanie antybiotyków 2 tygodnie przed zabiegiem
A do przeciwwskazań bezwzględnych możemy zaliczyć:
- ciąże i karmienie piersią
- aktywna opryszczka i zmiany wirusowe
- zmiany grzybicze
- choroby autoimmunologiczne (pęcherzyca, kolagenozy)
- ciężkie postaci trądziku wymagające wcześniejszej farmakoterapii
- doustna terapia pochodnymi witaminy A – wymagana min. miesięczna przerwa
- nowotwór skóry
- alergia na składniki preparatu
Jeśli planujesz przygotować swoją skórę na sezon wiosna/lato to koniecznie skorzystaj z naszych sprawdzonych zabiegów, w Klinice Anlaya znajdziesz odpowiedni,wykwalifikowany personel oraz najskuteczniejsze preparaty do wykonywania zabiegów zarówno peelingu chemicznego jak i mezoterapii igłowej. Pamiętaj, że oprócz zabiegów gabinetowych warto zadbać o swoja cerę w zaciszu domowym wykonując podstawowe zabiegi z użyciem kosmetyki białej, która wspomoże i przygotuje cerę do intensywnej regeneracji.