Odmładzanie twarzy – peeling chemiczny

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Peeling chemiczny to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który opierając się na złuszczających i wybielających właściwościach niektórych substancji – głównie kwasów – pozwala zwalczać wiele różnych defektów estetycznych i zdrowotnych skóry. Na nowoczesne peelingi chemiczne w przystępnych cenach, dostosowane do potrzeb różnych typów skóry, wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic zapraszamy do Anlaya Medical Clinic & Spa!

Spis treści:

 • Peelingi chemiczne – rodzaje
 • Peeling chemiczny – wskazania
 • Peeling chemiczny – przeciwwskazania
 • Peelingi chemiczne w Anlaya Medical Clinic & Spa
 • Peeling medyczny PRX T-33 
 • Azelac
 • Peeling dyniowy DermaQuest

Peelingi chemiczne to zabiegi, których działanie opiera się na właściwościach niektórych substancji, przede wszystkim kwasów – m.in glikolowego, migdałowego, salicylowego, fitowego, azelainowego, pirogronowego, ferulowego oraz trójchlorooctowego. Nałożony na określoną partię skóry, peeling chemiczny powoduje kontrolowane łuszczenie naskórka oraz wpływa na komórki skóry właściwej – dzięki temu dochodzi do dogłębnego oczyszczenia cery, przebudowy warstw naskórka i pobudzenia produkcji włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego. Wszystko to prowadzi to osiągnięcia konkretnych efektów estetycznych oraz zdrowotnych.

Peelingi chemiczne – rodzaje

W zależności od stężenia kwasu oraz jego rodzaju, wyróżnia się następujące rodzaje peelingów chemicznych:

 • peelingi chemiczne powierzchniowe – złuszczające działanie kwasów obejmuje jedynie wierzchnie warstwy komórek, co pozwala na dogłębne oczyszczenie oraz odświeżenie skóry,
 • peelingi chemiczne średnio głębokie – właściwości złuszczające kwasów dotyczą również warstwy brodawkowatej skóry, dzięki czemu pobudzone zostaje działanie fibroblastów produkujących kolagen,
 • peelingi medyczne głębokie – proces złuszczania obejmuje naskórek oraz skórę właściwą, co pozwala na wyraźne odmłodzenie skóry, zabieg mogą wykonywać jedynie lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy.

Peeling chemiczny – wskazania

Istnieje wiele wskazań do wykonania peelingów chemicznych. Zabieg przeprowadza się u osób między innymi z:

 • trądzikiem o różnym stopniu nasilenia,
 • bliznami,
 • przebarwieniami (plamami soczewicowatymi, piegami, przebarwieniami pozapalnymi oraz posłonecznymi),
 • wydzielaniem nadmiernej ilości sebum,
 • rozszerzonymi porami,
 • pierwszymi oznakami starzenia.

W zależności od rodzaju kwasu, jego stężenia oraz głębokości działania peelingu chemicznego, można uzyskać efekty w postaci dogłębnego oczyszczenia twarzy, zwężenia rozszerzonych porów, zredukowania zmian trądzikowych, odświeżenia wyglądu cery, rozjaśnienia przebarwień oraz spłycenia zmarszczek.

Peeling chemiczny – przeciwwskazania

Mimo że peelingi chemiczne wykonywane przez doświadczonych specjalistów kosmetologów są bezpieczne, to jednak i tak nie przeprowadza się ich u wszystkich. Wśród przeciwwskazań znajdują się:

 • ciąża i okres karmienia,
 • świeże podrażnienia oraz uszkodzenia skóry,
 • schorzenia autoimmunologiczne skóry,
 • skłonności do tworzenia bliznowców,
 • terapia retinoidami oraz pół roku po zakończenia leczenia.

Peelingi chemiczne w Anlaya Medical Clinic & Spa

W ofercie naszej kliniki Anlaya Medical Clinic & Spa znaleźć można wiele rodzajów peelingów chemicznych, które pomogą w pozbyciu się różnych problemów estetycznych oraz zdrowotnych skóry. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacjami z naszym specjalistą – w trakcie wizyty omawiane są ewentualne przeciwwskazania, dobierany jest najlepszy rodzaj peelingu oraz częstotliwość zabiegów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Peeling medyczny PRX T-33 

Peeling medyczny PRX T-33 łączy w sobie właściwości kwasu trójchlorowego o stężeniu 33%, nadtlenku wodoru o stężeniu 5% oraz kwasu kojowego. Nie powoduje on łuszczenia zewnętrznych warstw skóry, ale wnika w jej głębsze partie, dzięki czemu fibroblasty są pobudzane do produkcji kolagenu oraz elastyny. Jest to peeling chemiczny, który poprawia jędrność i elastyczność skóry, dogłębnie ją oczyszcza, redukuje zmiany trądzikowe oraz rozjaśnia przebarwienia. Efekty peelingu chemicznego PRX T-33 są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale najlepsze rezultaty można osiągnąć po serii pięciu zabiegów w tygodniowych odstępach.

Mandelac

Mandelac to peeling chemiczny opierający swoją skuteczność na właściwościach kwasu migdałowego – ma działanie dogłębnie oczyszczające, odmładzające oraz regenerujące. Zwiększa on nawilżenie skóry, działa jako silny przeciwutleniacz, redukuje już istniejące zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych. Można go wykonywać przez cały rok, nawet w okresie letnim, bez obaw o występowanie przebarwień – sprawia, że skóra staje się mniej wrażliwa na niekorzystne działanie promieniowania słonecznego.

Mandel S, Mandel X, Mandel T, Mandel +

 

Peelingi medyczne z serii Mandel Peel także opierają się na właściwościach kwasu migdałowego, pozyskiwanego poprzez proces hydrolizy wyciągu z gorzkich migdałów. Dzięki działaniu bakteriobójczym są to idealne peelingi chemiczne na trądzik – zwężają rozszerzone pory, redukują zmiany zapalne, dogłębnie oczyszczają skórę, a dzięki właściwościom rozjaśniającym minimalizują widoczność blizn potrądzikowych. Dodatkowo, peelingi chemiczne na twarz serii Mandel Peel widocznie spłycają zmarszczki, co daje efekt odmłodzenia skóry.

Ferulac Peel Clasic

Ten peeling chemiczny na twarz wyróżnią się obecnością innowacyjnej technologii transportu substancji aktywnych poprzez wysokiej jakości liposomy – małe pęcherzyki, do wnętrza których wprowadzane są składniki aktywne, a które to mają wyjątkowe właściwości przenikania bariery naskórkowej. Peeling chemiczny Ferulac Peel Clasic jest idealnym remedium zarówno na przebarwienia posłoneczne, jak i pierwsze oznaki starzenia. Efekty są widoczne już w ciągu kilku dni.

Ferulac Peel Plus

Jest to peeling chemiczny, w którym głównym składnikiem aktywnym jest kwas ferulowy wzbogacony o dodatek floretyny, kwasu jabłkowego, kwasu mlekowego oraz kwasu cytrynowego. Ma doskonałe właściwości rozjaśniające przebarwienia, a dodatkowo – zapobiega ich dalszemu powstawaniu. Bezpośrednio po peelingu twarz jest napięta i rozjaśniona, a średnio nasilone złuszczanie widoczne jest około 2-3 doby po zabiegu. Konkretna liczba procedur uzależniona jest od indywidualnych potrzeb pacjenta – peeling chemiczny Ferulac Peel Plus można powtarzać co 21-28 dni.

Azelac

Peeling chemiczny wykazujący bardzo silne działanie przeciwtrądzikowe to Azelac, oparty na właściwościach kwasu azelainowego. Ma on działanie złuszczające oraz hamuje rozwój bakterii powodujących rozwój zmian trądzikowych. Dodatkowo, peeling chemiczny na trądzik Azelac pomaga redukować przebarwienia oraz blizny, będące częstym skutkiem ubocznym tego typu problemów skórnych. Jest on bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej, więc można go stosować jako delikatniejszą alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem kwasu migdałowego lub glikolowego.

Peeling dyniowy DermaQuest

Peeling dyniowy DermaQuest zawiera w sobie wyciąg z dyni (40%), AHA (20%), BHA (5%), retinol (4%) i probiotyki. To przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg również polecany jest dla skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia. Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Zalecana seria to sześć zabiegów co 14-21 dni dwa razy do roku, w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu (od września do maja). Nie jest zalecany osobom ze skórą wrażliwą. 

 

PEELING CHEMICZNYCena
SESDERMA AZELACod 250 zł do 350 zł
DERMAQUEST PEELING DYNIOWY300 zł
PEELING MEDYCZNY PRX-T 33od 350 do 550 zł

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Nasza klinika

w Pytaniu Na Śniadanie

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺