Marzysz, by pozbyć się blizn lub rozstępów? Pożegnaj się z nimi laserowo!

Możesz je posiadać z różnych przyczyn, nie ma jednego schematu – czy od urodzenia, w okresie dorastania, podczas i po ciąży – rozstępy to problem natury estetycznej, który dotyka zarówno młodzież, kobiety jak i mężczyzn. Na ich powstawanie nie mamy wpływu, ale sytuacja zmienia się, gdy zechcemy je zredukować lub usunąć – tutaj z pomocą przychodzi terapia laserowa, która jest jedną z najskuteczniejszych metod redukcji rozstępów i blizn.

Jak powstają rozstępy i blizny?

Chyba każdy z nas wie jak wyglądają blizny i rozstępy, ale czy wiesz czym są i jak one powstają? Jeśli zmagasz się z tymi problemami skórnymi musisz najpierw poznać wroga, aby efektywnie z nim walczyć.

Rozstępy to trwałe zmiany skórne spowodowane uszkodzeniami struktury włókien kolagenowych. Mówiąc inaczej – nasza skóra składa się m.in. z włókien kolagenowych i elastynowych, gdy zadziałają na nią bardzo duże siły rozciągające (wzrost dziecka, przybranie na wadze, rozciągnięcie brzucha podczas ciąży) dochodzi do pęknięcia włókien kolagenowych, wskutek czego stają się poprzerywane, cienkie i układają się równolegle względem powierzchni skóry tworząc charakterystyczne wzory.

Podobnie sprawa ma się z bliznami, w tym przypadku również włókna kolagenowe odgrywają ważną rolę. Blizny to zmiana w obrębie skóry powstała w wyniku urazu (skaleczenie), ingerencji chirurgicznej (operacja)  lub choroby (trądzik). W trakcie gojenia powstaje tkanka złożona z nowych naczyń krwionośnych i włókien kolagenowych, które wypełniają ubytek, niestety skóra wtedy wybija się na tle otaczającej jej tkanki – jest wypukła, zaczerwieniona, a z czasem blednie.

Terapia laserowa technologią Harmony XL Pro

W sklepie znasz już wszystkie preparaty przeciw bliznom i rozstępom, jednak to nie wystarcza by uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Z pomocą przychodzi terapia laserowa – bezpieczna, skuteczna, sprawdzona i wykonywana przez specjalistę dlatego też masz gwarancję najwyższej jakości i efektywności. Laser działa niezwykle precyzyjnie, bez naruszania zdrowej tkanki, która otacza zmianę skórną. W naszej klinice używamy nowoczesnej platformy, która stosowana jest tzw. metodą frakcyjnego rozdziału wiązki promienia. Polega to na tym, że pojedyncza wiązka światła dzieli się na kilkadziesiąt mniejszych i penetruje skórę w głąb, powodując przy tym punktowe uszkodzenia termalne. Następnie dochodzi do regeneracji wewnątrz tkanki, która poprzez odpowiednio dobrane parametry następuje  w ekspresowym tempie.

Dlaczego warto wybrać laser?

Terapia laserowa niesie ze sobą wiele korzyści, ale także pytań Pacjentów, którzy zastanawiają się dlaczego takie rozwiązanie będzie odpowiednie właśnie dla mnie? Zabieg cechuje się bardzo dużą skutecznością, jest bezpieczny i skuteczny, a ryzyko powikłań jest minimalne. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ale jeśli Pacjent chce mieć większy komfort to na życzenie stosujemy preparat, nie jest to jednak konieczne, ponieważ głowica posiada system chłodzenia. Jeśli zastanawiasz się, jak szybko możesz wrócić do codziennych aktywności, to odpowiedź brzmi – od razu, należy jednak pamiętać o podstawowej ochronie przeciwsłonecznej i unikania przez pierwszą dobę gorących kąpieli, sauny czy solarium. Pierwsze efekty w postaci poprawy gęstości skóry, napięcia i kolorytu są widoczne już po kilku dniach, skóra potrzebuje czasu na przebudowę więc redukcja blizn i rozstępów nastąpi po ok 3 miesiącach, ale by terapia była skuteczna należy wykonać serię 3-6 zabiegów w odstępie co 4-6 tygodni.

Nieestetycznie wyglądająca skóra może być przyczyną niskiej samooceny lub niechęcią w odsłanianiu ciała nawet w upalne dni. W Klinice Anlaya pomożemy Ci uporać się z Twoim problemem raz na zawsze! Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o zabiegu, skonsultuj się z naszym specjalistą lub sprawdź szczegóły na naszej stronie.

 

 

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺