Mezoterapia mikroigłowa – zadbaj o skórę po lecie

Nadeszła jesień – dni są coraz krótsze, wieczory chłodniejsze, a nasza skóra wymagająca dopieszczenia. Ponieważ to właśnie ta pora roku jest idealnym okresem przejściowym, który daje czas na zadbanie o siebie zarówno od wewnątrz jak i wewnątrz. Skóra po lecie jest zmęczona np. silnymi promieniami słonecznymi, słoną wodą czy wiatrem, natomiast zima również nie zachęca warunkami – cera wymaga ochrony przed silnym wiatrem i chłodem.

Oprócz dopasowanej pielęgnacji, którą należy stosować codziennie warto zainteresować się zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej. W Klinice Anlaya posiadamy wiele propozycji, jednak jesiennym must have jest mezoterapia mikroigłowa.

Zabieg dla każdego?

Popatrz na skórę jak na naszą tarczę, stanowi ona warstwę wewnętrzną ciała, która chroni przed urazami, temperaturą, przyjmuje wszystkie zanieczyszczenia i toksyny. Warto o nią zadbać i to kompleksowo. Dlatego też odpowiadając na powyższe pytanie – tak, mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem dla każdego, ale należy pamiętać, że jak wszystkie zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej posiada przeciwwskazania. Jeśli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, koniecznie skorzystaj z tego rozwiązania, ponieważ wybierają je zarówno kobiety jak i mężczyźni nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Jeśli już zdecydujesz się na wykonanie tego zabiegu, warto zapoznać się z czym to się wiąże. Technologia Dermapen 4.0®  w krótkim czasie wykonuje wiele mikronakłuć w naszej skórze. Ma to na celu pobudzić ją do regeneracji i odbudowy – a właśnie na tym najbardziej nam zależy.

Wspomnieliśmy o nakłuciach – tak, ponieważ jest to zabieg iniekcyjny, dlatego należy go przeprowadzić w określony sposób. W Klinice Anlaya zabiegi są wykonywane przez specjalistów, więc przed rozpoczęciem procedury zbieramy wywiad od Pacjenta, czy nie ma przeciwwskazań, wyjaśniamy jakich efektów można się spodziewać i jak pielęgnować skórę po zabiegu. Pamiętaj, że w profesjonalnym gabinecie otrzymasz odpowiedzi na wszystkie zadane pytania do momentu, aż Twoja wiedza nie zostanie zaspokojona.

Po dokładnym zebraniu wywiadu przystępujemy do procedury. Podstawowym krokiem jest oczyszczanie cery w miejscu zabiegu, należy ją dokładnie zdezynfekować, aby zanieczyszczenia nie dostały się “pod igłę”. Następnie wybierana jest odpowiednia głębokość iniekcji, która wynosi od 0,5mm do 3,0mm z dokładnością do 0,1mm. Tak wykorzystana technologia sprawia, że cały zabieg jest niesamowicie precyzyjny i dokładnie kontrolowany. Na życzenie Pacjenta przed procedurą możemy użyć specjalnego kremu znieczulającego.

Efekty zabiegu

Zaraz po zabiegu nasza skóra jest zaczerwieniona, to zupełnie normalna reakcja, ponieważ właśnie przeszła proces regeneracji, odbudowy i ujędrnienia. Poprzez uszkodzenie wewnątrz skóry pobudzane są fibroblasty, powstają nowe włókna kolagenowe i elastyna, a także poprawia się całe unerwienie. Kilka dni po zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć, dlatego też zalecamy kremy kojące i regeneracyjne. Najlepsze efekty widać jeśli zabieg wykonywany jest regularnie tj. 4-6 zabiegów w odstępach od 3-6 tygodni.

Jak w przypadku wszystkich zabiegów medycyny estetycznej musimy liczyć się z tym, że dane urządzenie posiada dedykowane wskazania i ważne przeciwwskazania. Pamiętaj, by nie zatajać przed lekarzem jakie mieliśmy przeprowadzane zabiegi wcześniej, czy jesteśmy w trakcie choroby i jakie leki stosujemy – wszystkie informacje wpływają na Twoje bezpieczeństwo podczas i już po zabiegu.

 

WskazaniaPrzeciwwskazania
●       redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów

●       oznaki fotostarzenia skóry

●       redukcja przebarwień

●       ujędrnienie wiotkiej i cienkiej skóry

●       przywrócenie kolorytu poszarzałej skórze

 

●       ciąża i okres karmienia piersią

●       aktywne choroby nowotworowe

●       aktywna opryszczka i trądzik

●       terapia retinoidami (min. 6 msc. po skończonej terapii)

●       stosowanie leków przeciwkrzepliwych

●       spożywanie alkoholu 24h przed i po zabiegu

Mikronakłuwanie to jeden z najpopularniejszych zabiegów w ofercie gabinetów, polecany jest osobom zarówno tym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną, ale także tym, którzy korzystają z niej regularnie, bowiem to idealnie rozwiązanie dla osób w każdym wieku borykających się z objawami starzenia, utratą jędrności, przebarwieniami oraz bliznami i rozstępami.

Sezon jesień/zima to idealny okres na tego typu zabiegi, więc już teraz zapraszamy do Anlaya Medical Clinic&Spa. Jeśli potrzebujesz więcej informacji i szukasz profesjonalnego miejsca na mapie Warszawy to zapraszamy do kontaktu! Napisz lub zadzwoń i umów się na wizytę w naszym gabinecie!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺