Depilacja bikini? To nie boli! Sprawdź, którą metodę wybrać

Depilacja owłosienia ze stref intymnych bardzo długo była uważana za coś wstydliwego, była tematem tabu. Kobiety, jeśli już decydowały się na tak odważny krok robiły to w zaciszu swojej łazienki za pomocą jednorazowej maszynki czy elektrycznego depilatora (co swoją drogą raczej nie było przyjemnym odczuciem). Na szczęście obecnie, współczesne kobiety bardzo zwracają uwagę na swój wygląd, dbają o siebie, ważna jest dla nich estetyka i higiena, a także pełny komfort, jaki oferują profesjonalne gabinety podczas wykonywania takiego zabiegu.

3 typy depilacji, który wybrać?

W zależności od upodobań rozróżniamy trzy typy depilacji bikini:

  • Bikini podstawowe, zwane także klasycznym – polega na usunięciu włosków z pachwin, a czasem również pozbycie się i tych włosów, które znajdują się ponad górną krawędzią bielizny. Mówiąc w skrócie depilacja obejmuje cały obszar włosów, które wychodzą poza linię fig. Jest zadowalająca dla kobiet, które nie chcą pozbywać się całego owłosienia, a jednocześnie pragną czuć się swobodnie na plaży czy też  basenie w stroju bikini. Taki rodzaj depilacji jest również polecany dla młodych kobiet, które nie są jeszcze pewne jak dużego obszaru owłosienia chcą się pozbyć, więc zaczynają od podstawowej depilacji.

Zabieg ten można wykonać w naszej klinice za pomocą naturalnego wosku Lycon, który świetnie nawilża skórę, równocześnie jej nie podrażniając.

  • Bikini brazylijskie, zwane także depilacją intymną jest metodą, za pomocą której pozbawiamy się włosów nie tylko z pachwin czy wzgórka łonowego, ale także depilujemy wargi sromowe i miejsce pomiędzy pośladkami. Tu ciekawostka – nazwa zabiegu pochodzi od Brazylijek, które jako pierwsze wykonywały taką depilację w swoich salonach.

Ten zabieg wykonujemy również naturalnym woskiem Lycon, a jeśli zależy wam na długotrwałym efekcie to drugą opcją jest usunięcie włosków za pomocą nowoczesnego lasera technologii Vectus.

  • Bikini głębokie, polega na laserowym usunięciu owłosienia z pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych, miejsca pomiędzy pośladkami i samych pośladków, tak aby na stałe cieszyć się gładką skórą i zwiększyć komfort w codziennej pielęgnacji.

Do tego rodzaju bikini w Klinice Anlaya polecamy zabieg z pomocą lasera. Jest to rewelacyjne urządzenie, dzięki któremu na stałe możemy pozbyć się niechcianych włosków i zapomnieć o podrażnionej skórze. W pierwszej kolejności przed właściwym zabiegiem nasi specjaliści wykonują na wybranych częściach bikini próbę laserową, aby sprawdzić, czy wiązka światła nie podrażnia skóry. Jeśli wszystko przebiega pomyślnie rozpoczynamy zabieg depilacji. Aby trwale usunąć owłosienie, należy wykonać serię kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Potem można już tylko cieszyć się gładką skórą i aksamitną skórą.

Zarówno depilacja woskiem jak i laserem są bardzo skuteczne, jedynie co je odróżnia to oczywiście sposób wykonania i trwałość, bowiem wiadomo, że laser przynosi dłuższe rezultaty.

Główne korzyści, jakie daje depilacja bikini to:

  • estetyczny wygląd miejsc intymnych, trwałe rezultaty – efekty utrzymują się przez bardzo długi czas,
  • koniec z wrastającymi włoskami, bólem i podrażnieniami, jakie wywołuje depilacja mechaniczna,
  • oszczędność czasu – już nie musisz codziennie się golić,
  • większa pewność siebie w różnych życiowych sytuacjach – swoboda np. na basenie czy też plaży.

Depilacja czy to woskiem czy laserowa to nie tylko czynnik estetyczny, warto pamiętać, że włosy wrastają i może przez to pojawić się zapalenie mieszków, które powoduje  nieprzyjemne wypryski na skórze. Zaufaj profesjonalistom w dziedzinie depilacji i zapomnij o stosowaniu nieskutecznych kremów oraz podrażniających maszynek.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺