Dermatoskopia: zanim wyjdziesz na słońce

Nie od dziś wiadomo, że wszelkie przeobrażenia w naszym organizmie mogą mieć poważne konsekwencje. Nie inaczej jest w przypadku zmian skórnych. Lato zbliża się wielkimi krokami. W tym czasie warto szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Balsam z wysokim filtrem to nie wszystko. Masz wiele różnych barwnikowych zmian skórnych? Sprawdź, czy twoje pieprzyki nie są bombą zegarową.

Zwykły pieprzyk – czy na pewno?

Czerniak to błyskawicznie postępujący nowotwór skóry. Jego rozwojowi sprzyjają częste uszkodzenia skóry oraz nadmierna ekspozycja na słońce. Najczęściej rozwija się z barwnikowych zmian, czyli ciemnych, płaskich znamion, jakie niemal każdy z nam ma na swojej skórze. Jak sprawdzić, czy twój pieprzyk może być niebezpieczny? Pomoże w tym tzw. metoda ABCDE, czyli ocena zmiany skórnej na podstawie:

A – asymetrii (mała symetria pieprzyka to większe ryzyko czerniaka),

B – brzegów (nieregularne brzegi mogą świadczyć o zmianie chorobowej),

C – koloru (nierównomierna pigmentacja znamienia),

D – wielkości (pieprzyki o średnicy powyżej 5 mm powinny wzbudzać naszą czujność),

E – ewolucji (jakiekolwiek zmiany w wyglądzie znamienia w ciągu ostatnich 3 miesięcy to znak, że czas udać się do lekarza).

Jeśli zauważyłeś którykolwiek z wyżej wymienionych objawów koniecznie zgłoś się do dermatologa!

Dermatoskopia – nieinwazyjne badanie zmian skórnych

Dermatoskopia to badanie diagnostyczne, które niejednemu pacjentowi może uratować życie. Polega na oglądaniu zmian skórnych w powiększeniu. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna, niewymagająca żadnej interwencji w ciało pacjenta. Dzięki dermatoskopii istnieje możliwość odróżnienia zmian barwnikowych od niebarwnikowych oraz zdiagnozowania zmian nowotworowych. Badanie przeprowadza się podczas wizyty u dermatologa i zazwyczaj wliczone jest ono w jej cenę. Obejmuje kilka lub kilkanaście zmian skórnych w typowych lokalizacjach jak ramiona czy plecy.

Przebieg badania dermatoskopowego

Badanie dermatoskopem jest zupełnie bezbolesne i komfortowe dla pacjenta. Polega na przykładaniu do skóry dermatoskopu, który pozwala na powiększenie pieprzyka nawet 15 razy. Urządzenie jest wcześniej smarowane specjalnym olejkiem, który minimalizuje rozpraszanie i odbijanie światła. W połączeniu z fachowym okiem lekarza i przy odpowiednim oświetleniu dermatoskop pozwala na dokładną diagnostykę zmian skórnych.

Dermatoskopia umożliwia zbadanie nie tylko powierzchni, ale też głębszych struktur skórnych. Dzięki dużemu powiększeniu lekarz ma możliwość dokładnego zbadania tego, co na pierwszy rzut oka trudno dostrzec. Zmiany skórne bowiem często mają nieregularną strukturę czy inne unaczynienie.

Zmiany skórne o nieregularnym kształcie, które z czasem stają się coraz większe to sygnał, by natychmiast umówić się na wizytę u dermatologa. Anlaya Day Spa w Józefowie oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z konsultacji dermatologicznej z panią doktor Marią Kwaśniewską. Podczas wizyty lekarz przeprowadza dermatoskopię, dokładnie badając niepokojące zmiany. Z konsultacji mogą skorzystać zarówno klienci spa, jak i osoby, pragnące poszukujące dobrego specjalisty w dziedzinie dermatologii. Koszt wizyty to 140 zł. Już dziś umów się do dermatologa i zadbaj o swoje zdrowie!

 

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺