łaserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa wciąż bardzo często kojarzy się nam z długim i nieprzyjemnym zabiegiem. Niestety, nadmierne owłosienie dotyka coraz większą liczbę kobiet, dla których laserowe usuwanie owłosienia może być jedynym ratunkiem. Czy aby na pewno taka depilacja musi być bolesna i czasochłonna? Jak wiemy, medycyna estetyczna z każdym rokiem podsuwa nam coraz to nowsze rozwiązania. Także laserowa depilacja ulega transformacji. Właśnie w ten sposób specjaliści odkryli laser diodowy. Depilacja Vectus to zarówno depilacja miejsc intymnych, jak i innych części ciała, także tych trudno dostępnych.

 

Laser pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Został stworzony przez firmę, która jako pierwsza opatentowała laserową technologię usuwania owłosienia (informacje na temat technologii stosowanej w technologii Vectus przedstawia również artykuł https://anlaya.pl/article/61-depilacja-laserowa-dla-kobiet-i-mezczyzn). Twórcy pracowali nad nim kilkanaście lat, dochodząc do momentu, w którym depilacja laserowa stała się dzięki nim szybka, komfortowa i bezpieczna. Ten laser diodowyod swoich poprzedników różni się kilkoma istotnymi cechami, które sprawiają, że laserowe usuwanie włosów jest jeszcze prostsze. To co wyróżnia nasz laser to m.in.:

 • nowoczesny czytnik poziomu melaniny Skintel – potrafi mierzyć poziom barwnika we włosie, co umożliwia precyzyjne dobranie parametrów lasera, aby zabieg nie był za słaby, ale też nie za mocny, co mogłoby skutkować podrażnieniem skóry.
 • system chłodzący „Advanced Contact Cooling” – chłodzi fragment skóry poddany zabiegowi. Dzięki temu można niezwykle skutecznie, a jednocześnie bezboleśnie wykonywać zabieg laserowego usuwania włosów nawet na bardzo wrażliwych partiach ciała, w tym na przykład depilację laserową bikini.

 

Czy depilacja laserem trwa długo?

Specjalna konstrukcja oraz zastosowanie nowości technologicznych sprawiają, że usuwanie owłosienia laserem jest krótkie, w porównaniu do innych znanych metod. Czas trwania samego zabiegu laserowego usuwania owłosienia może być różny, w zależności od depilowanej partii ciała. Najwięcej czasu zajmuje depilacja laserowa nóg – do ok. 45 minut.

 

W jakich odstępach czasowych powtarzana jest depilacja?

Depilacja laserowa powtarzana jest w różnych odstępach czasowych, w zależności od miejsca, w którym jest ona wykonywana. W ten sposób możemy wyróżnić:

 • okolice twarzy – odstępy od 4 do 6 tygodni;
 • pachy, bikini, ręce, pośladki, pewne partie brzucha – od 4 do 6 tygodni;
 • plecy oraz klatka piersiowa, łydki, uda – od 8 do 10 tygodni.

 

Wskazania do wykonania depilacji laserowej

Jak wiadomo, depilacja, dedykowana jest wszystkim osobom, które pragną pozbyć się owłosienia z danej partii ciała. Ilość owłosienia nie ma tak naprawdę znaczenia, jednak to przede wszystkim:

 • usuwanie nadmiernego owłosienia;
 • leczenie hirsutyzmu;
 • leczenie zapalenia mieszków włosowych.

 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg laserem wymaga od nas wcześniejszego przygotowania, jeśli chcemy, by przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Dlatego przez zabiegiem depilacji laserem należy nie zapomnieć o kilku zasadach:

– nie wolno kilka tygodni przed zabiegiem opalać skóry

– należy dokładnie zgolić obszar skóry poddawany depilacji laserem

– przed zabiegiem depilacji laserem należy zrezygnować ze stosowania leków i ziół światłouczulających

– należy zrezygnować z korzystania z solarium czy stosowania samoopalaczy

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwego przygotowania do depilacji laserem , możesz przeczytać więcej o tym tutaj https://anlaya.pl/article/51-depilacja-laserowa.

 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie i podrażnienie skóry. W celu przyspieszenia gojenia się skóry i szybszego ustąpienia objawów zalecamy w naszej klinice zrezygnowanie z gorących kąpieli, wizyt w saunie, jacuzzi czy basenie oraz unikanie stosowania kosmetyków na skórę poddaną depilacji laserem. Odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu oraz właściwa pielęgnacja pozabiegowa są bardzo istotne, aby laserowe usuwanie włosów było skuteczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus , który bardzo dokładnie opisuje, czym jest depilacja laserowa i jak się do niej przygotować.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Ze względu na obecny w głowicy system chłodzący, który zmniejsza odczuwany przez pacjenta ból i dyskomfort, zabieg jest mało bolesny. Dodatkowo innowacyjny czytnik melaniny Skintel dobiera odpowiednią moc lasera w oparciu na poziom melaniny. Dzięki temu możemy uniknąć stosowania dużych mocy lasera, a tym samym zmniejszamy bolesność zabiegu.

 

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia jest bezpieczne dla większości osób. Istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają z zabiegu. Należą do nich między innymi:

 • ciąża
 • świeża opalenizna
 • stosowanie leków, kosmetyków, ziół światłouczulających
 • stosowanie pochodnych witaminy A (retinoidy)
 • łuszczyca
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • bielactwo
 • cukrzyca
 • padaczka
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • bliznowce
 • nowotwory skóry
 • niedawno przebyte zabiegi operacyjne
 • aktywna infekcja skóry.

Wszelkie wątpliwości związane zabiegiem powinny zostać wyjaśnione przez specjalistę, który wykonuje odpowiednie czynności związane z depilacją.

Depilacja laserowa jest najlepszym sposobem na pozbycie się problemu, jakim jest zbędne owłosienie. Nasza klinika dysponuje jednym z najnowocześniejszych urządzeń przeznaczonych do tego celu, wyposażonym w nowoczesny system chłodzący oraz innowacyjny czytnik melaniny. To świetne urządzenie, którym jest przeprowadzane laserowe usuwanie owłosienia w wielu klinikach medycyny estetycznej w Warszawie i innych miastach (więcej informacji na stronie https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus). Zatem jeśli zależy Państwu na profesjonalizmie, indywidualnym podejściu do pacjenta, wykwalifikowanej kadrze szlifującej swoje umiejętności w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie oraz atrakcyjnych cenach,zapraszamy do naszego salonu znajdującego się w Józefowie (okolice Otwocka).

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺