Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Depilacja laserowa

Dzisiejsza kultura zdecydowanie hołduje gładkiemu, kobiecemu ciału, dlatego z takim uporem regularnie golimy nogi, pachy, czy strefy bikini. Często nie jest to jednak zbyt komfortowe rozwiązanie – włoski wrastają, a na skórze pojawiają się nieestetyczne, a co gorsza, swędzące i nierzadko bolesne podrażnienia. W efekcie i tak latem często zakładamy długie spodnie, aby uniknąć pokazywania światu nóg usianych czerwonymi kropkami. Ale czy musi tak być? Oczywiście, że nie! Wystarczy tylko wybrać odpowiednią metodę usuwania zbędnego owłosienia! Masz już dosyć maszynek, wosku i depilatorów? Poznaj depilację laserową laserem diodowym Vectus i pokochaj swoją nową, idealnie gładką skórę!

Depilacja światłem, czyli na czym polega laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na usuwaniu z ciała zbędnych włosków za pomocą wiązki światła. Urządzenie rozgrzewa się do odpowiedniej temperatury i, wysyłając impuls, niszczy cebulkę włosa, dzięki czemu przestaje on odrastać. Czy w związku z tym jeden taki zabieg wystarczy? Niestety nie – przecież włosy na naszym ciele nie rosną w równym tempie, a wiązka lasera usunie tylko te będące w fazie wzrostu. Na szczęście zwykle już po 3 sesjach skuteczność zabiegu wynosi ok. 80%.

Laser diodowy Vectus – jeszcze bezpieczniejsza depilacja laserowa

Depilacja laserem należy do niemal bezinwazyjnych zabiegów – lekarz wykonujący zabieg przesuwa jedynie głowicą wyposażoną w laser po skórze. Urządzenie rozpoznaje włosy po zawartości melaniny – dzięki temu wie, gdzie ma uderzyć. Jednak nowoczesny laser Vectus dodatkowo posiada:

 • czujnik mierzący poziom melaniny w skórze – regulujący intensywność zabiegów, dla jeszcze lepszej ochrony przed uszkodzeniem tkanki oraz możliwości indywidualnego dobrania jak najwyższych, a przy tym najskuteczniejszych parametrów do zabiegu dla danego pacjenta,
 • szafirowe szkło – wraz z chłodzącymi właściwościami głowicy eliminuje ryzyko poparzeń.

Dzięki temu można niezwykle skutecznie, a jednocześnie bezboleśnie wykonywać zabieg nawet na bardzo wrażliwych partiach ciała, w tym na przykład depilację laserową bikini.

Depilacja laserem Vectus – na co się przygotować?

Czas trwania samego zabiegu laserowego usuwania owłosienia za pomocą urządzenia Vectus może być różny, w zależności od depilowanej partii ciała. Najwięcej czasu zajmuje depilacja laserowa nóg – do ok. 45 minut. Zabieg w obrębie pach może trwać jedynie 5 minut. Przed zabiegiem nie powinno się:

 • opalać – na 4 tygodnie przed,
 • wyrywać włosków pęsetą, woskiem i depilatorem, a także stosować kremów do ich usuwania – również na miesiąc przed depilacją światłem lasera,
 • stosować antybiotyków (2 tygodnie przed zabiegiem),
 • przyjmować leków zwiększających wrażliwość na światło,
 • pić ziół lub herbatek odchudzających, zwłaszcza tych o działaniu fotouczulającym, jak dziurawiec.

Nie powinnyśmy też dopuścić do nadmiernego przesuszenia naskórka depilowanej strefy. Po wykonaniu procedury musimy natomiast unikać słońca, solarium, basenu i sauny – do czasu, aż nasza skóra nie powróci do stanu sprzed zabiegu.
Warto również zwrócić uwagę na listę przeciwwskazań do przeprowadzenia procedury. Z depilacji laserowej muszą niestety zrezygnować:

 • kobiety w ciąży,
 • chorzy na cukrzycę,
 • epileptycy,
 • osoby posiadające rozrusznik serca,
 • diabetycy,
 • pacjenci, na skórze których widoczne są blizny, podrażnienia, bądź objawy choroby, w tym łuszczycy.

Liczba zabiegów, które należy wykonać dla zadowalającego efektu, waha się zwykle w przedziale od 4 do 6 i zależy od jednostkowych uwarunkowań – dla każdego pacjenta jest zatem dobierana indywidualnie. Efekt całego cyklu? Idealnie gładka skóra bez podrażnień i wrastających włosków! Przygotuj swoje ciało na lato z laserem Vectus!

 

Zapraszamy klientów z Warszawy, Wawra, Otwocka, Józefowa i okolic.

 

Artykuły

Zalety i wady depilacji laserowej
MEDYCYNA ESTETYCZNA
Zmarszczki mimiczne – jak się ich pozbyć?
Jak przygotować skórę na lato?
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa