Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn

Marzysz o gładkim ciele? Masz na szyi zarost, który powoduje, że kołnierzyk od koszuli drażni Twoją skórę? Masz na plecach włosy, po których spływa pot? Wielokrotne wizyty w gabinetach kosmetycznych i depilacja mechaniczna zniechęciły Cię do trwałego usuwania owłosienia? Na szczęście nastąpił przełom – laser diodowy firmy CYNOSURE Palomar to najnowsza światowa technologia dostępna w klinice Anlaya Medical Clinic w Józefowie! Co trzeba wiedzieć o depilacji tym laserem?

Laser został wynaleziony w latach 60. XX wieku i od razu zrewolucjonizował nie tylko naukę i technikę, ale także medycynę. Dzięki niezwykłym właściwościom emitowanej przez lasery energii było bowiem możliwe mało inwazyjne dotarcie do niedostępnych dotąd partii ciała oraz likwidowanie wielu różnego rodzaju nieprawidłowości, patologii oraz zmian. Lasery bardzo szybko stały się wykorzystywane m.in. w medycynie estetycznej, np. do usuwania różnego rodzaju zmian skórnych (brodawek, znamion), likwidowania niechcianych tatuaży, ale również zabiegów odmładzających skórę. Na przełomie XX i XXI wieku bardzo popularne stało się laserowe usuwanie owłosienia – bardzo skuteczne, bezpieczne i – wbrew stereotypowym opiniom – niebolesne.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa – bikini, pach, nóg czy jakiejkolwiek innej części ciała – jest możliwa dzięki właściwościom energii emitowanej przez laser. Otóż cechuje się ona jedną długością fali, a także kierunkowością – oznacza to, że rozprasza się tylko w nieznacznym stopniu, trafiając w ściśle określone miejsce. W skórze znajdują się pewne substancje, które posiadają zdolność pochłaniania emitowanej przez laser energii. Jest to m.in. melanina, czyli znajdujący się w skórze oraz mieszkach włosowych barwnik, odpowiadający za ich kolor. Proces pochłaniania energii lasera sprawia, że melanina w mieszkach włosowych się nagrzewa. To z kolei prowadzi do zniszczenia znajdujących się tam komórek macierzystych, odpowiedzialnych za porost włosów.

Depilacja laserowa twarzy oraz innych partii ciała nie jest jednak zabiegiem jednorazowym. Otóż aby włos już nigdy nie urósł, należy zniszczyć wszystkie komórki macierzyste znajdujące się w mieszku włosowym. Najwięcej jest ich we włosach w tzw. fazie wzrostu – trwa ona, w zależności od obszaru ciała, od czterech do ośmiu tygodni. Laserowe usuwanie owłosienia musi więc zostać przeprowadzone w seriach, zgodnych z fazą wzrostu włosa – wówczas można zniszczyć możliwie najwięcej komórek macierzystych, dzięki czemu uzyskuje się doskonałe efekty. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz artykuł!

Poznaj zalety depilacji laserowej!

Laser wykorzystujący technologię Vectus w Anlaya Medical Clinic to wyjątkowa szansa dla mieszkanców Warszawy i okolic – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – by raz na zawsze usunąć zbędne włoski, które nieestetyczne wyglądają na ciele i moga być przyczyną kompleksów. Jakie dokladnie zalety ma to wyjątkowe urządzenie?

  • Bezpieczeństwo

Laser medyczny jako jedyny na świecie wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny SkintelTM. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry w miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. SkintelTM określa poziom melaniny, przesyła dane do lasera i na podstawie tego odczytu automatycznie ustawiane są optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zwiększenie efektywności procedury poprzez zastosowanie wyższej energii, bezpiecznej dla pacjenta i bez ryzyka poparzenia.

  • Szybkość i skuteczność

Na skuteczność zabiegu wpływa opatentowana technologia Photon RecyclingTM. Polega ona na ponownym wykorzystaniu światła, które w naturalny sposób odbija się od skóry. Tym samym emitowana energia wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność zabiegu radykalnie wzrasta. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej laser pozwala wykonać epilację dużych obszarów w zaledwie kilka minut. O skuteczności lasera dowiesz się więcej tutaj.

  • Bezbolesność

Komfort pacjenta zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera, ale również zastosowana w głowicy technologia Advanced Contact CoolingTM. Dzięki niej skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta. Sprawdź ofertę Anlaya Medical Clinic!

  • Działanie potwierdzone naukowo

Decydując się na ten właśnie zabieg możesz mieć pewność, że został opracowany przez naukowców z Harvard Medical School USA.

– Uważam, że ten laser diodowy to jeden z najskuteczniejszych laserów do epilacji obecnych na rynku. Zabieg jest wyjątkowo skuteczny dzięki jednolicie rozłożonej wiązce światła na całej powierzchni głowicy. Jest także bezpieczny dzięki zastosowanemu czytnikowi poziomu melaniny SkintelTM, co pozwala na dostosowanie parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb pacjenta, wykluczając ryzyko poparzenia, które dotychczas było często spotykane przy tego typu zabiegach. Zabieg jest także komfortowy dzięki szafirowemu szkiełku, chłodzącemu skórę przed, w trakcie i po emisji impulsu – mówi Iga Smoleńska, kosmetolog z Anlaya Medical Clinic, specjalizująca się w zabiegach depilacji laserowej.

Chcesz wiosną i latem cieszyć się idealnie gładkim, zadbanym ciałem? Już dziś umów się na zabieg depilacji laserowej w Anlaya Day Spa & Medical Clinic w Józefowie! Zadzwoń (tel. 789-236-644) lub napisz (kontakt@anlaya.pl) do nas i zapisz się na zabieg w dogodnym dla Ciebie terminie! Zapraszamy!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺