Ile razy trzeba powtarzać zabieg depilacji laserowej i na jak długo utrzymuje się efekt?

Depilacja nóg, pach i okolic bikini to współcześnie jeden ze standardów pielęgnacji. Dlatego też, każdego dnia wiele kobiet poddaje się zabiegom usuwania niechcianego owłosienia. Niestety, domowe metody depilacji przy użyciu maszynki jednorazowej, specjalnych kremów, czy też plastrów z woskiem, są nie zwykle czasochłonne, a przy tym zapewniają jedynie krótkotrwałe efekty. Na szczęście, dzięki zaawansowanej technice depilacji laserowej możliwe staje się bezbolesne, a przede wszystkim efektywne usunięcie nadmiernego owłosienia z wybranych części ciała. Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? I jaką ilość sesji należy wykonać w celu osiągnięcia idealnie gładkiej skóry? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące depilacji laserowej znajdziesz w dalszej części tekstu.

depilacja laserowa

Spis treści:

 1. Depilacja, a może Epilacja – czym różnią się niniejsze metody usuwania owłosienia?
 2. Na czym polega depilacja laserowa?
 3. Jaka ilość zabiegów jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów?
 4. Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
 5. Depilacja laserowa – cennik;
 6. Podsumowanie.

Depilacja, a może Epilacja – czym różnią się niniejsze metody usuwania owłosienia?

Kiedy myślimy o zabiegach nadmiernego usuwania owłosienia, zazwyczaj mówimy o depilacji. Niemniej jednak, w dziedzinie kosmetologii funkcjonuje także pojęcie epilacji. I chociaż celem obu tych technik jest pozbycie się niechcianych włosów z wybranych części ciała, różnią się one przede wszystkim efektywnością. 

 • DEPILACJA – to metoda czasowego usuwania owłosienia przy pomocy dobrze nam znanych technik, takich jak: depilacja maszynką, kremem do depilacji, depilatorem lub woskiem; 
 • EPILACJA – to metoda trwałego usuwania owłosienia, poprzez zniszczenie cebulki włosa, a tym samym uniemożliwienie włosom ponownego wzrostu. 

Co ciekawe, mimo, iż termin „Epilacja” jest właściwy dla laserowej techniki usuwania niechcianych włosów, nie jest on często stosowany. Dlatego też, w ofercie naszego salonu Anlaya Medical Clinic & Spa znajdą Państwo niniejszy zabieg pod nazwą „Depilacja laserowa”. 

laserowa depilacja nóg

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to skuteczna, a przy tym całkowicie bezpieczna metoda usuwania nadmiernego owłosienia. Wszystko to za sprawą specjalistycznej wiedzy dotyczącej budowy włosa oraz charakterystyki jego wzrostu. Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu odpowiednio dostosowanej do potrzeb klienta długości fali wiązki światła laserowego, które jest absorbowane bezpośrednio przez włos, a nie przez skórę. Dzięki zastosowaniu niniejszej technologii, możliwe staje się doprowadzenie do termicznej destrukcji mieszka włosowego, a tym samym zapobiegnięcie ponownego wzrostu włosa. 

Anlaya Medical Clinic & Spa oferuje swoim klientom dostęp do jednej z najnowocześniejszych technik depilacji, przy zastosowaniu innowacyjnego lasera. Niniejszy laser diodowy pozwala na usunięcie każdego rodzaju owłosienia, bez względu na rodzaj karnacji. Laser posiada wbudowany czytnik poziomu melaniny w skórze (Skintel). Dzięki niemu możliwe staje się dobranie precyzyjnych parametrów lasera, co wpływa na jego bezpieczeństwo oraz skuteczność. 

Depilacja jest praktycznie bezbolesna. Wszystko to za sprawą wbudowanego systemu chłodzenia, który skutecznie minimalizuje odczuwany przez pacjenta dyskomfort. Należy jednak pamiętać, że depilacja laserowa wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, wśród nich wyróżniamy:

 • Okres ciąży; 
 • Stosowanie niektórych leków, w tym: leków przeciwzakrzepowych, pochodnych witaminy A, ziół oraz kosmetyków światłouczulających;
 • Aktywne infekcje skórne, jak również bielactwo, łuszczycę, bliznowce, nowotwory skóry; 
 • Inne zaburzenia stanu zdrowia, takie jak: padaczka, niedawno przebyte zabiegi operacyjne, wszczepiony rozrusznik serca. 

Jaka ilość zabiegów jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów?

Depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna. Niemniej jednak, w celu osiągnięcia trwałych efektów konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Na ilość sesji wpływa wiele czynników. Między innymi grubość oraz barwa włosów, jak i rodzaj karnacji. Osiągnięcie najszybszych efektów możliwe jest w przypadku jasnej karnacji odznaczającej grubymi i ciemnymi włosami, albowiem to właśnie one najbardziej podatne są na działanie światła emitowanego przez laser. W większości przypadków, osiągnięcie trwałego efektu depilacji wybranych obszarów ciała możliwe staje się po przeprowadzeniu około 4-5 zabiegów, w kilkutygodniowych odstępach. Niezmiernie ważne jest utrzymanie rytmu depilacyjnego, ponieważ działanie lasera efektywne jest tylko w przypadku fazy wzrostu włosa. Co ciekawe, już po odbyciu pierwszych trzech serii depilacji laserowej jesteśmy w stanie zauważyć widoczne efekty. Niemniej jednak, kolejne serie zabiegów pozwalają na pozbycie się pozostałych, nawet tych najbardziej opornych włosów. W celu ustalenia odpowiedniej ilości zabiegów, niezbędnych do usunięcia owłosienia z wybranej przez Ciebie części ciała z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.

 

laserowe usuwanie wąsika

 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po przeprowadzeniu zabiegu pielęgnacji laserowej, skóra przez okres 2-3 dni może pozostawać zaczerwieniona i delikatnie podrażniona. Dlatego też, należy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, na którą składają się:

 • Rezygnacja ze stosowania kosmetyków w obrębie skóry poddanej działaniu lasera; 
 • Unikanie wykonywanie czynności, które odpowiedzialne są za powodowanie wzrostu temperatury ciała; 
 • Unikanie gorących kąpieli. W okresie kilku dni po zabiegu najlepiej jest korzystać z chłodnych lub letnich pryszniców; 
 • Bezwzględne unikanie korzystania z sauny, solarium oraz jacuzzi, a nawet kąpieli w basenie; 
 • Unikanie opalania pod wpływem naturalnych promieni słonecznych. 

Po przebytym zabiegu depilacji rekomendowane jest także stosowanie specjalnych kosmetyków o działaniu łagodzącym podrażnienia. W doborze odpowiedniego preparatu do wymagań Twojej skóry, z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.

Warto również pamiętać, że po przeprowadzeniu pierwszych zabiegów z udziałem lasera, na skórze mogą pojawiać się drobne włoski. Bez przeszkód można golić je maszynką. Niemniej jednak, zabronione jest dokonywanie depilacji przy użyciu wosku oraz depilatora

Depilacja laserowa – cennik

Cena zabiegu depilacji laserowej uzależniona jest przede wszystkim od obszaru, z którego mamy zamiar pozbyć się niechcianego owłosienia. W poniższej tabeli przygotowaliśmy do Ciebie przegląd najpopularniejszych form depilacji laserowej wraz z ich ceną. 

Obszar ciała poddany depilacjiCena 1 zabieguCena od 4 do 6 zabiegów
Depilacja całych nóg500,00 złotychOd 2000,00 do 3000,00 złotych
Depilacja bikiniBikini średnie – 230,00 złotych

Bikini głębokie – 250,00 złotych

Bikini brazylijskie – 290,00 złotych

Bikini średnie – od 660,00 do 950,00 złotych

Bikini głębokie – od 910,00 do 1260,00 złotych

Bikini brazylijskie – od 1080,00 do 1450,00 złotych

Depilacja pach150,00 złotychOd 560,00 do 720,00 złotych
Depilacja całej twarzy (wąsik, broda, baczki oraz skronie)250,00 złotych Od 800,00 do 1050,00 złotych


Warto wiedzieć, że w ofercie Anlaya Medical Clinic & Spa mogą Państwo znaleźć liczne promocje. W celu zapoznania się z aktualną ofertą zapraszamy na stronę: https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus/

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺