5 zabiegów na pozbycie się “skórki pomarańczowej” przed urlopem!

“Skórka pomarańczowa” – tak potocznie mówimy o cellulicie, spędza kobietom sen z powiek, zwłaszcza teraz – w sezonie wakacyjnym, gdy zbliża się urlop w egzotycznych krajach lub pogoda w Polsce dopisuje i aż chce się zakładać zwiewne sukienki i krótkie spodenki. Ale dlaczego wspominamy tylko o kobietach? Ponieważ zdecydowana większość posiadaczy tego estetycznego mankamentu to właśnie panie. Panowie teoretycznie powinni być wolni od cellulitu ze względu na wysoki poziom androgenów – tzn. testosteron i jego pochodne. Jednak czasem i to nie wystarcza, dlatego nasze sposoby na pozbycie się cellulitu dedykujemy zarówno kobietom jak i mężczyznom, którzy pragną przygotować swoją skórę na lato, ale także i lata bez skórki pomarańczowej.

Czym jest cellulit?

Niezdrowy tryb życia – złe odżywianie się, używki tj. papierosy czy alkohol, brak ruchu, ale też uwarunkowania genetyczne, przybranie na wadze np. podczas ciąży, czy terapia hormonalna – to tylko część przyczyn powstawania cellulitu. Wszyscy wiemy jak wygląda, ale czy wiemy czym jest? To nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, towarzyszy temu obrzękowo-włókniste zmiany w tkance podskórnej. Najczęściej występuje na udach, ale także ramionach, biodrach czy pośladkach.

Wyróżnia się jego 3 rodzaje chociaż na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo, podzielić je można ze względu na sposób powstania:

  • cellulit tłuszczowy – powstaje w wyniku nadmiernej tkanki tłuszczowej, czyli przybrania na wadze, szczególnie w bardzo krótkim czasie.
  • cellulit wodny – powstaje w wyniku nieprawidłowej cyrkulacji krwi i limfy – najczęściej dosięga osoby preferujące siedzący tryb życia lub w przypadku zmian hormonalnych, które przyczyniają się do zatrzymywania wody w organizmie.
  • cellulit cyrkulacyjny – to połączenie obu powyższych rodzajów.

Jeśli chcesz się szybko pozbyć cellulitu to koniecznie określ swój rodzaj, pozwoli Ci to na wdrożenie najlepszej kuracji dla spektakularnych rezultatów – jeśli nie wiesz od czego zacząć w klinice Anlaya pomożemy Ci rozpocząć walkę o zdrową i jędrną skórę za pomocą szybkich i bezpiecznych metod z użyciem nowoczesnych technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej.

Jak sobie z nim radzić?

To, co chcemy zaznaczyć to fakt, że najskuteczniejszym sposobem zawsze będzie wybór zdrowej diety i ruch  – unikanie cukrów, przetworzonego jedzenia, wypijanie min. 2- 3 litrów wody dziennie i codzienny, chociażby minimalny ruch.

Jeśli jednak zależy Ci na spektakularnym efekcie w szybkim czasie, ponieważ wakacje tuż za pasem  – to sprawdź poniższe propozycje. 

  1. Pierwsza i zdecydowanie najpopularniejsza – endermologia! To nieinwazyjny masaż próżniowy, który w 100% naturalne stymuluje skórę przyspieszając tym samym metabolizm. Specjalne rolki umieszczone w ergonomicznej głowicy kolokwialnie mówiąc ugniatają i rolują dane partie ciała w sposób bezbolesny, ale skuteczny, tak by zbite partie tłuszczu zmobilizować do ruchu – pobudzić limfę i zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny. Więcej o zabiegu przeczytasz tutaj
  2. Fala uderzeniowa – która w medycynie istnieje dłużej niż w samej medycynie estetycznej, to nasza druga propozycje. Fala uderzeniowa lub inaczej akustyczna to fala o wysokiej energii, która przenosi się w konkretne miejsce w bardzo krótkim czasie. Czyli dochodzi do “uderzenia” w punkt – miejscowego rozluźnienia tkanki łącznej, fala wnika w głąb skóry zwiększając przepustowość błon komórkowych – docierają do nich w większej ilości substancje odżywcze, tlenu,a  co za tym idzie – poprawia się mikrokrążenie, dochodzi do stymulacji i pobudzenia przemiany materii – w rezultacie do redukcji cellulitu. 
  3. Mikrofale CoolwavesⓇ – ta nowoczesna technologia emituje mikrofale o częstotliwości 2,45 GHz, które docierają aż do 1,2 cm pod skórę, gdzie następuje rozpad komórek tłuszczowych oraz w wyniku nagrzewania tkanki dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, a to finalnie sprawia, że skóra staje się jędrna, a cellulit mniej widoczny. Precyzyjne dotarcie do komórek tłuszczowych pozwala na rozbicie ich na małe cząsteczki i wydalenie ich z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym. 
  4. Fala radiowa – o tym słyszeliście na pewno! Fala radiowa to jedna z najpopularniejszych metod działania na cellulit i nadmierna tkankę tłuszczową. Fala w kontrolowany sposób podgrzewa podskórną warstwę tkanki i dodatkowo przyspiesza krążenie krwi – przez to nasz organizm szybciej wydala zbędną tkankę tłuszczową. Dochodzi również do rozgrzania włókien kolagenowych, co prowadzi do ujędrnienia i napięcia skóry oraz redukcji cellulitu. 
  5. Ultradźwięki – ich naprzemienne wykorzystanie (ciepłych i zimnych fal ultradźwiękowych) pozwala na precyzyjny rozpad nadmiernej tkanki tłuszczowej poprzez zwiększenie dotlenienia komórek, a następnie wydalenie zaległych złogów tłuszczu z organizmu poprzez układ limfatyczny. 

Wszystkie powyższe sposoby to szeroko wykorzystywane nowoczesne technologie w medycynie estetycznej. Wybierz najlepszą opcję dla siebie i osiągnij oczekiwane rezultaty jeszcze przed tegorocznym urlopem! 

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺