Leczenie łysienia komórkami macierzystymi

Zdrowe, mocne włosy są niezastąpionym atrybutem urody – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Niestety, ponad 40% kobiet oraz około 70% mężczyzn na pewnym etapie życia boryka się z wypadaniem włosów o różnym podłożu. Dzięki systemowi regeneracyjnemu można jednak zatrzymać proces wypadania włosów oraz odbudować uszkodzone mieszki włosowe.

Najczęstszą przyczyną utraty włosów u mężczyzn (rzadziej u kobiet) jest łysienie androgenowe, będące efektem wrażliwości mieszków włosowych na pewną grupę hormonów, zwaną androgenami. U mężczyzn łysienie androgenowe przyjmuje zazwyczaj postać utraty linii włosów na skroniach i łysiny na czubku głowy, u kobiet przeważnie dochodzi do przerzedzenia włosów na szczycie głowy. Nadmierne wypadanie włosów i łysienie może być również efektem otyłości, niewłaściwej diety czy niektórych chorób ogólnoustrojowych.

Innowacyjna terapia rodem z Włoch

Terapia została opracowana przez naukowców z uniwersytetu w Turynie. Polega ona na aplikacji w okolicach mieszków włosowych koncentratu komórek pozyskanych od pacjenta, który to wykazuje właściwości regeneracyjne, odbudowując zniszczone mieszki włosowe i zatrzymując proces łysienia.

Zabieg składa się z trzech etapów:

  • pobrania od pacjenta niewielkiego wycinka skóry z okolic karku (od jednego do trzech fragmentów skóry o średnicy około 2,5 mm),
  • wyizolowania z pobranych tkanek komórek macierzystych oraz czynników wzrostu przy pomocy urządzenia,
  • podaniu koncentratu w okolice mieszków włosowych głowy w formie zabiegu mezoterapii.

Co trzeba wiedzieć?

Badania dowiodły, że urządzenie pozwala na odzyskanie z pobranych wycinków skóry aż 80% komórek, z czego przeżywa 92%. Skoncentrowane komórki macierzyste i czynniki wzrostu, podane dokładnie w miejsce łysienia, pobudzają procesy naprawcze i regeneracyjne, dzięki czemu mieszki włosowe odbudowują się, włosy odrastają, a ich utrata zostaje zahamowana.

Co ważne, zabieg wystarczy wykonać raz, by uzyskać oczekiwane efekty odbudowy włosów i zatrzymania łysienia. W razie potrzeby można go powtórzyć po 2-3 latach w ramach profilaktyki łysienia androgenowego. Zabieg jest krótkotrwały (trwa około 20-30 minut), bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Ze względu na fakt, że wykorzystuje się koncentrat komórek pozyskany od pacjenta, nie ma możliwości, by wystąpiły reakcje uczuleniowe czy podrażnienia. Zabiegu nie wykonuje się u osób z problemami z krzepliwością krwi, przyjmujących leki rozrzedzające krew oraz uczulone na składniki preparatów znieczulających.

Wszystkich pacjentów borykających się z problemem wypadania włosów i łysienia zapraszamy do skorzystania z zabiegu w naszej klinice Anlaya. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, dyskrecję oraz poszanowanie intymności każdego pacjenta. Zachęcamy do kontaktu.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺