Ekspert radzi – jak długoterminowo utrzymać efekty po zabiegach wyszczuplających – wywiad z mgr Iwoną Płochocką

Lato tuż-tuż, dlatego w Anlaya Clinic wychodzimy Wam naprzeciw i podpowiadamy jak skutecznie wyszczuplić i wymodelować sylwetkę, ale przede wszystkim jak długoterminowo utrzymać efekt po takim zabiegu. Wiele z nas mierzy się z kompleksami i wskoczenie w strój kąpielowy kojarzy się z dyskomfortem – nic bardziej mylnego, pamiętaj że jesteś piękna! Jeśli jednak chcesz poprawić swój wygląd, a przede wszystkim komfort psychiczny to zapraszamy do lektury – mgr Iwona Płochocka, specjalistka w Klinice Anlaya, która jest pasjonatką technologii Hi-Tech odpowie na nurtujące pytania dotyczące długoterminowego utrzymania sylwetki po zabiegach wyszczuplających. 

Zacznijmy od podstaw, jakie zabiegi wyszczuplające są wg Pani obecnie top 3? 

I P.: Wbrew pozorom to bardzo trudne pytanie 🙂 bowiem obecnie na rynku medycyny estetycznej mamy tak duży wybór technologii z których Pacjenci mogą skorzystać, że ciężko skupić się na wąskim gronie urządzeń. Jednak gdybym miała wybierać moje topowe zabiegi, które lubię, korzystam i często polecam Pacjentom to będzie to endermologia LPG®, mikrofala CoolWaves® oraz fala uderzeniowa Storz Medical. A dlaczego? Ponieważ są one przede wszystkim skuteczne, szybkie (jeśli zaczniemy terapię już teraz z pewnością zdążymy do lata), komfortowe oraz bezpieczne. 

Możesz w skrócie opowiedzieć o tych zabiegach? 

I P.: Oczywiście! Endermologia jest chyba najpopularniejsza, bo to właśnie o nią często pytają Pacjenci, i mówię tu Pacjenci z pełną odpowiedzialnością, bo odwiedzają nas zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jest to mechaniczny masaż próżniowy, który stymuluje naszą tkankę do wytwarzania kolagenu i elastyny, a także przyspiesza procesy metaboliczne, które ułatwiają usuwanie tkanki tłuszczowej z naszego organizmu. Wszystko w 100% naturalnie i przyjemnie. Następna technologia to mikrofala CoolWaves® włoskiej marki Deka, to jak sama nazwa wskazuje mikrofala o częstotliwości 2,45GHz, która precyzyjnie trafia w tkankę tłuszczową, omijając przy tym inne części ciała, co czyni technologię bardzo bezpieczną. Fala ta rozbija tłuszcz na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z naszego organizmy w naturalnym procesie metabolicznym. Ostatnią technologią z mojego top 3 jest fala uderzeniowa Storz Medical, fala ta niesie skoncentrowaną energię, która wprowadza tkanki w drgania i powoduje ich rozciąganie i kurczenie się. Efektem jest produkcja naczyń krwionośnych i kolagenu, które pobudzają tkanki do regeneracji, co skutecznie modeluje sylwetkę i redukuje cellulit. 

Jeśli Pacjent już zdecyduje się na zabieg to jak skutecznie może utrzymać efekty na długi czas? 

I P.: Metod tak naprawdę jest wiele, jeśli bazujemy wyłącznie na zabiegach medycyny estetycznej to warto wybrać metodę łączoną np. endermologię + fale uderzeniową, endermologię + mikrofalę CoolWaves®, albo mikrofalę CoolWaves® + falę uderzeniową, te trzy zabiegi możemy dowolnie łączyć także z innymi, niewymienionymi tu technologiami, ale zawsze zaznaczam, że przed wykonaniem zabiegów musimy skonsultować się ze specjalistą, by zrobić wywiad zdrowotny i sprawdzić do czego mamy wskazania i jakie przeciwwskazania. 

Kolejne metody są już zależne od naszej silnej woli i trybu życia. Kluczową rolę gra tutaj nawodnienie, picie minimalnej ilości wody, czyli 2,5l dziennie pozwoli na utrzymanie naszych tkanek w najlepszej kondycji, dzięki czemu mogą skutecznie pracować nad procesami metabolicznymi. Unikamy wysoko przetworzonych posiłków oraz rezygnujemy z alkoholu. 

Gimnastyka i ruch  – wiem, że Klienci, którzy przychodzą po szybkie efekty często nie mają czasu na aktywność fizyczną, ale uwierzcie mi – nawet minimalna ilość ruchu w ciągu dnia poprawia napięcie naszej skóry, a efekty po zabiegu będą utrzymywać się dłużej. 

Pielęgnacja zewnętrzna – oprócz dbania o ciało od wewnątrz (nawodnienie, dieta, suplementacja) zdecydowanie polecam pielęgnację zewnętrzną. Stosujemy kremy i balsamy bogate w witaminą C i aktywne składniki odżywcze, które np. poprawiają nawilżenie skóry, jej koloryt, czy usuwają zaczerwienienia. O jakie kosmetyki możemy uzupełnić pielęgnację zawsze pytajcie kosmetologa, w Klinice Anlaya mamy pełną gamę kosmetyków m.in marki Dottore lub Image Skincare, które pozwolą cieszyć się zadbanym ciałem.

mgr Iwona Płochocka – Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Kierunek wybrałam z zamiłowania do pielęgnacji skóry. Podczas studiów pokochałam kosmetologię, chemię kosmetyczną i świadomą pielęgnację skóry twarzy i ciała. Od 11 lat realizuje swoje pasje w Klinice Anlaya. Przez ten czas odbyłam wiele szkoleń, uczestniczyłam w konferencjach i seminariach. Dzięki uzyskanej wiedzy i doświadczeniu, do każdego problemu podchodzę indywidualnie i tworzę długofalowe plany zabiegowe. W gabinecie staram się uświadamiać każdego jak ważne są kosmetyki i styl życia w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Wprowadzenie odpowiednich nawyków pielęgnacyjnych zaprocentuje w przyszłości każdego klienta a skóra podziękuje za to pięknym wyglądem. Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺