Jak zadbać o stopy?

Latem odsłaniamy stopy – chodzimy w sandałach, biegamy boso po piasku czy trawie, wygrzewamy je w ciepłych promieniach słońca. Nareszcie nasza skóra może swobodnie „pooddychać”! Jednak ciepłe powietrze, wiatr i piasek niekorzystnie wpływają na jej kondycje. Dodatkowo niewygodne obuwie może powodować obtarcia i zrogowacenia naskórka. Nasze stopy, tak jak całe ciało, potrzebują ochrony i odpowiedniej pielęgnacji, aby zachwycać i dopełniać letnie stylizacje.

 

Piekne i zadbane stopy mówią wiele o naszym zdrowiu. Stare chińskie przysłowie głosi: “stopy są zwiercidłem organizmu”. To własnie w naszych stopach znajduje się siedem tysiecy zakończeń nerwowych oraz jedna czwarta kości człowieka. Każda z naszych stóp składa się z 33 stawów, 100 ścięgien oraz nerwów i naczyń krwionośnych. Zadbane, piękne stopy to zdrowie, komfort i radość dla każdego człowieka.

Jak przygotować stopy, by móc pokazać je światu?

Sam pedicure to zdecydowanie zbyt mało. Niezbędne jest odpowiednie nawilżanie. Istnieje także wiele sprawdzonych domowych sposobów pielęgnacji stóp. Warto skorzystać z wyjątkowych właściwości ziół: szałwii, lawendy, mięty, macierzanki, siemienia lnianego czy kozieradki. Kąpiele nóg w takich wywarach poprawią kondycje skóry, mają również właściwości odprężające i relaksujące. Problem zrogowaciałego naskórka można rozwiązać, mocząc stopy w wywarze z rozgotowanych ziemniaków oraz oleju z siemienia lnianego. Na nadmierną potliwość stóp zaleca się napar z kory dębu i szałwii.

Dla osób potrzebujących profesjonalnych kompleksowych usług i szybkich efektów – nie natomiast babcinych sposobów – przydatne mogą okazać się informacje zawarte na stronie Anlaya Day SPA, która oferuje różnorodne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przez profesjonalistów.

Na czym polega zabieg parafinowy stóp?

W bogatej ofercie odnajdziemy m.in. zabieg parafinowy, który odżywia, intensywnie nawilża i zmniejsza przebarwienia naszych stóp, a tym samym przywraca im zdrowy wygląd. Parafina działa również terapeutycznie – koi bóle stawów.

Sam zabieg jest niezwykle przyjemny. Pierwszym jego etapem jest peeling, potem w skórę wmasowywane są odżywcze preparaty. Następnie stopy zostają pokryte warstwami odpowiednio spreparowanej, ciepłej parafiny. Stopy, pokryte ocieplającą otuliną, regenerują się i wzmacniają przez około 20, 30 minut.

Rozgrzana parafina wygładza oraz ujędrnia skórę, wspomaga działanie wcześniej stosowanych preparatów. Wskazaniem do poddania się zabiegowi parafinowemu jest szorstka, wysuszona skóra na stopach, utrata jej elastyczności, podrażnienia i zmęczenie, spowodowane uciskiem obuwia. Dzięki swoim właściwościom – tworzeniem trwałych, okluzyjnych warstw na powierzchni skóry – parafina w idealny sposób nadaje się do pielęgnacji stóp. Po takim zabiegu przez długi czas będziemy cieszyć się sprężystą, gładką skórą, odpowiednim nawilżeniem oraz brakiem oznak zmęczenia. Warto pamiętać, że parafina hamuje proces starzenia się skóry.

Zadbaj także o swoje paznokcie!

Aby jeszcze bardziej zachwycić oraz dopełnić wakacyjny wygląd, należy pamiętać również o paznokciach. Dziś możemy wybierać w szerokiej gamie zabiegów pedicure.

Pedicure kosmetyczny to zabieg pielęgnacyjny obejmujący skrócenie, opiłowanie i oczyszczenie paznokci oraz wycięcie skórek. Jego częścią jest również usuniecie zrogowaciałego naskórka z piet. Pedicure kończony jest lakierowaniem paznokci oraz masażem stóp. Pedicure leczniczy – w przeciwieństwie do kosmetycznego – zapewnia dodatkowo usuwanie nagniotków i modzeli, a także wycięcie wrastających paznokci. Pedicure SPA jest rozszerzeniem wersji kosmetycznej – regeneruje i odżywia nie tylko paznokcie, ale całe stopy.

Zdarzają się sytuacje, gdy pedicure nie jest wskazany. Oto kilka schorzeń, które uniemożliwiają zabieg:

  • grzybica stóp,
  • brodawki i ich pochodne,
  • stany alergiczne,
  • rany oraz skaleczenia,
  • choroby płytki paznokciowej.

Estetyczny i zdrowy wygląd stóp jest w zasięgu każdej z nas. Warto poświęcić czas i fundusze na odpowiednią ich pielęgnacje. Nasze zadbane stopy będą zachwycać i przyciągać uwagę – wystarczy jedynie odrobinę o nie zadbaćPonadto relaksacyjny masaż przyniesie ukojenie i relaks każdej z nas.

Na temat innych zabiegów kosmetycznych możemy przeczytać na stronie https://anlaya.pl. Wykonywanie ich w profesjonalnym zakładzie gwarantuje pełne bezpieczeństwo i higienę.

 

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺