Diagnostyka i leczenie wypadania włosów

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Wypadanie włosów jest jednym z najczęściej doświadczanych problemów związanych z włosami. Badania dowodzą, że cierpi na nie nawet ponad 50% kobiet i mężczyzn. Tak naprawdę, wypadanie włosów to proces fizjologiczny, z którym każdy z nas ma do czynienia. Staje się problemem, z którym trzeba walczyć, w momencie, gdy ilość wypadających włosów diametralnie się zwiększa.Średnio około 110 000 do 150 000 mieszków włosowych występuje na przeciętnej głowie. 50-100 włosów może wypadać każdego dnia z niewielkimi wahaniami zależnymi od pory roku np. jesienią utrata włosów może być nieco większa. W tym samym miejscu tworzą się nowe włosy dlatego możemy zauważyć wypadające włosy na poduszce, szczotce, w wannie, odpływie prysznica. 

Włosy wzrastają niesynchronicznie, mogą znajdować się w jednej z 3 faz cyklu włosowego. Poszczególne fazy wzrostu mają podobny czas trwania, z wiekiem czas trwania poszczególnych stadiów zmienia się. Faza wzrostu czyli anagen skraca się, a faza spoczynku czyli telogen wydłuża się dlatego zmienia się jakość naszego owłosienia.

Dzięki nauce mamy możliwość kontrolowania tych procesów, zahamowania, odwracania, a zwłaszcza odbudowy utraconego zarostu od wczesnych stadiów utraty jakości włosów, po późne stadia łysienia.

Termin medyczny określający utratę włosów to łysienie, które pojawi się gdy zaburzone są studia wzrostu włosów. Niektóre stany łysienia są przejściowe, a niektóre stałe i postępujące. Dla większości kobiet i mężczyzn powodem utraty włosów jest ŁYSIENIE ANDROGENOWE. Na postęp łysienia androgenowego mają wpływ trzy czynniki:geny, androgeny (hormony) i wiek, dziedziczenie łysienia jest dość popularne. Inne przyczyny które mogą wpływać na zaburzenia cyklu włosowego lub zniszczenie mieszków włosowych to choroby, deficyty żywieniowe, wpływ leków, zaburzenia hormonalne, urazy mechaniczne, stres, a nawet błędy pielęgnacyjne i stylizacyjne. Na szczęście początek utraty włosów jest procesem powolnym i stopniowym. Zazwyczaj kiedy łysienie jest widoczne gołym okiem oznacza utratę ok 50% włosów. Na szczęście wiele stanów wypadania włosów jest odwracalnych lub można jest ustabilizować, polepszyć jakość włosów, uzyskać odrost metodami nieinwazyjnymi.

Proces usuwania przyczyny czasami może być długotrwały, dlatego warto stosować i inne sposoby pozwalające na zahamowanie wypadania włosów. Dodatkowo mogą one także pobudzić skórę głowy do produkcji nowych włosków.

Anlaya Medical Clinic & Spa  proponuje różne zabiegi wzmacniające włosy, przeciwdziałające wypadaniu i pobudzające do wyrastania nowych włosów. Pacjenci objęci tym problemem mogą skorzystać m.in. z:

 • mezoterapii igłowej
 • mezoterapii peptydowej Dr. Cyj
 • osocze bogatopłytkowe z komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF
 • Regenera Activa
 • dermapen 4.0
 • Zabiegi fryzjersko-trychologiczne

Trychologia

Aby sprawdzić kondycję włosów i dowiedzieć się jak możesz pomóc swoim włosom poddaj się konsultacji trychologicznej. Ta dziedzina kosmetologii bada skórę głowy, strukturę włosów oraz ustala przyczyny wypadania włosów oraz innych zaburzeń. Leczenie problemów włosów jest długotrwałe i wymaga sporo cierpliwości. Trychologia opiera się na trzech podstawowych punktach: konsultacja ze specjalistą, badanie i zabiegi pielęgnacyjne. Wczesna diagnoza problemu pomaga w skutecznej walce z wczesnym  wypadaniem włosów, łupieżem oraz przetłuszczającymi się włosami.

W Naszej Klinice mamy dostępne dwa rodzaje konsultacji trychologicznych:

1.fryzjersko-trychologiczną z specjalista, który zajmuje się problemami skóry głowy i włosów, po dokonaniu analizy stanu skóry głowy,cebulek włosów,schorzeń związanych z skórą głowy(jak np:łupież, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca) ustala przyczynę wypadania włosów oraz dobiera indywidualnie program pielęgnacyjny z salonie oraz w domu.

2.medyczno-trychologiczną z lekarzem, który wykonuje specjalistyczne badanie wideodermoskopem z opisem obrazu w trakcie badania.W tej metodzie lekarz dokonuje szczegółowej analizy skóry głowy i włosów. Trichoskopie wraz z badaniem podmiotowym i wywiadem klinicznym to obecnie podstawowa i najlepsza forma diagnostyki procesów chorobowych. Badana jest skóra i jej przydatki, łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i ich otoczenie. Metoda umożliwia ocenę tych struktur bez konieczności pobierania włosów.

Odpowiednio przeprowadzone badanie pozwala na zróżnicowanie i zdiagnozowanie typów łysienia w przebiegu:łysienia bliznowaciejącego, łysienia niebliznowaciejącego, trichotyllomanii, chorób zapalnych takich jak łojotokowe zapalenie skóry, grzybica, znajduje zastosowanie w diagnostyce przyczyny nieprawidłowego wzrostu włosów u dzieci, umożliwia obiektywną ocenę skuteczności prowadzonej terapii.

Leczenie w Anlaya Medical Clinic & Spa dotyczy:

 • łysienia niebliznowaciejącego:
  • androgenowego
  • telogenowego
  • plackowatego
  • anagenowego
  • wczesnych stadiów trichotyllomanii
  • wczesnych stadiów łysienia z pociągania
 • łysienia bliznowaciejącego jedynie dotyczącego późnych stadiów trichotyllomanii, późnych stadiów łysienia z pociągania.

Dr Katarzyna Kowalczyk oferuje pacjentom kuracje, które są odpowiedzią na czynniki wywołujące utratę włosów. Różne przyczyny łysienia wymagają różnych podejść terapeutycznych, które skutecznie spowalniają lub zatrzymują utratę włosów,a gdy potrzeba odbudowują zarost.

Jeśli cierpisz na przewlekłą utratę jakości włosów lub łysienie o nagłym przebiegu, a Twoja utrata włosów jest na tyle duża że chciałbyś/chciałabyś trwale odzyskać włosy zajmiemy się tym!

Diagnoza lekarska to podstawa.

Gwarantujemy:

 1. Wywiad kliniczny
 2. Badanie, analizę i diagnozę
 3. Przedstawienie możliwości terapeutycznych, spodziewanych efektów
 4. Indywidualną terapię
 5. Monitorowanie postępów w terapii i efektów przed i po

 

Diagnostyka wypadania włosów Cena
Konsultacja medyczno – trychologiczna z badaniem wideodermatoskopem 370 zł
Konsultacja medyczno-trychologiczna 250 zł
Konsultacja fryzjersko-trychologiczna 50 zł

 

 

Leczenie wypadania włosów Cena
Regenera Activa 6000 zł
DR.CYJ HAIR FILLER 700 zł
Seria 4 zabiegów DR.CYJ 2600 zł
Mezoterapia skóry głowy (Haircare, Dermaheal) 300 zł

 

Zabiegi fryzjersko-trychologiczne Cena
Zabieg do skóry z łojotokiem 140 zł
Zabieg nawilżający do suchej skóry głowy 140 zł
Zabieg przeciw wypadaniu włosów 140 zł
Zabieg przeciwłupieżowy 140 zł
Zabieg dla mężczyzn 140 zł