Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna jest jedną z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która umożliwia bezoperacyjne i skuteczne usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej.
Zabieg polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w tkankę tłuszczową mieszaniny fosfatydylocholiny i deoksycholatu (sól żółciowa). Fosfatydylocholina, czyli popularna lecytyna jest naturalną substancją występującą w naszym organizmie. Posiada właściwości lipolityczne, czyli degradujące komórki tłuszczowe. Zniszczone komórki tłuszczowe są transportowane do wątroby i następnie wydalane przez nerki.
Wskazaniem do zabiegu jest redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej w takich okolicach ciała jak:
– kończyny górne – okolice tricepsu, „bryczesy”
– brzuch
– wewnętrzna strona ud
– podwójny podbródek
– biodra
– okolica podpośladkowa
– fałdy na plecach, w okolicy karku
– tłuszczaki.
Lipoliza iniekcyjna jest często mylona z liposukcją, która jest zabiegiem chirurgicznym i polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna w przeciwieństwie do liposukcji jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji pozabiegowej i ryzykiem powikłań. Musimy jednak pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie stanowi alternatywy dla liposukcji. Jest dedykowana dla osób z normalną wagą ciała lub nadwagą, które chcą pozbyć się „miejscowych otłuszczeń”. Nie będzie odpowiednia dla osób z dużą nadwagą i otyłością, które chcą pozbyć się jednorazowo dużej ilości zbędnej tkanki tłuszczowej.
Efekty po zabiegach:
Podstawowym efektem jest widoczna redukcja tkanki tłuszczowej w okolicy poddawanej zabiegowi. Poza lipolitycznym działaniem preparatu zabieg ma szereg korzystnych właściwości dla naszej skóry ze względu na:
– poprawę metabolizmu komórek
– poprawę mikrokrążenia skóry
– stymulację produkcji kolagenu i elastyny
– poprawę odżywienia skóry
– stymulację regeneracji skóry.
Czy zabieg jest bolesny?
Przed zabiegiem na okolicę poddawaną lipolizie nakładana jest maść znieczulająca, co ma za zadanie maksymalnie zredukować ból. Ostrzyknięcie skóry substancją może powodować pieczenie i swędzenie. Powstaje niewielki obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość. W miejscu wstrzyknięcia może pojawić się krwiak. Są to objawy jak najbardziej naturalne i pożądane, bowiem świadczą o skuteczności zabiegu.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
W celu minimalizacji dyskomfortu po zabiegu zaleca się przeprowadzenie w ciągu kilku dni drenażu lub masażu limfatycznego. Pomogą one w sprawniejszym usunięciu zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu.
Kiedy powstaje efekt? Jak długo się utrzymuje? Ile zabiegów należy wykonać?
Pierwszy efekt nie będzie widoczny od razu. Zabieg wywołuje niszczenie komórek tłuszczowych, które rozpoczyna się po upływie 3 tygodni. Liczba zabiegów jest uzależniona od okolicy poddawanej zabiegowi i od indywidualnych cech pacjentki. Średnio zabieg powtarza się 3 razy w odstępach kilkutygodniowych. Czasami wystarczy tylko jeden zabieg.
Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża oraz okres karmienia piersią
– cukrzyca
– choroby autoimmunologiczne
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– padaczka
– choroby wątroby i nerek
– aktywne infekcje skóry w miejscu wstrzyknięcia preparatu
– otyłość
– uczulenie na substancje zawarte w preparacie.
CENNIK
Preparat | Cena |
---|---|
jedna ampułka | 700 zł |
*przy większej ilości preparatu cena ustalana indywidualnie