Usuwanie zmarszczek – Plasma IQ

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Plasma IQ to nowoczesny, skuteczny i bezpieczny zabieg nieinwazyjnego liftingu powiek. Jego działanie polega na poddaniu skóry wokół oczu działaniu mikrowiązek plazmy, które prowadzą do sublimacji naskórka oraz obkurczenia skóry. Pozwala to na skuteczne usuwanie zmarszczek, odmłodzenie i odświeżenie okolic oczu. Bezinwazyjny lifting powiek Plasma IQ znajduje się w ofercie naszej kliniki Anlaya Medical Clinic & SPA w Józefowie pod Warszawą!

Spis treści:

 • Zabieg Plasma IQ – na czym polega?
 • Plasma IQ – wskazania
 • Plasma IQ lifting powiek – przeciwwskazania
 • Plasma IQ – jak przebiega zabieg?
 • Plasma IQ – po zabiegu: zalecenia
 • Plasma IQ – po zabiegu: efekty

Skóra wokół oczu jest bardzo mocno narażona na działanie różnego rodzaju niekorzystnych czynników – pozbawiona naturalnej ochrony, jaką jest tkanka tłuszczowa, szybko się przesusza, traci jędrność i elastyczność. Kondycji skóry wokół oczu nie pomaga nieprawidłowa pielęgnacja, palenie papierosów, niedobór snu, częsty stres, a nawet niezdrowia dieta. Spowodowanych tym problemów estetycznych okolic oczu może być wiele – począwszy od zmarszczek w kącikach oczu, tzw. kurzych łapek, przez cienie i obwisłą skórę pod oczami aż po tracące jędrność opadające powieki. Wszystko to sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości, a spojrzenie traci młodzieńczą świeżość i blask. Na szczęście są sposoby, by poprawić kondycję okolic oczu – jednym z nich jest nowoczesny zabieg Plasma IQ, który znajduje się w ofercie naszej kliniki Anlaya.

Zabieg Plasma IQ – na czym polega?

Plasma IQ jest opracowanym we Włoszech urządzeniem dedykowanym do kompleksowego odmładzania okolic oczu – dzięki niemu możliwe jest bezinwazyjne usuwanie zmarszczek, ujędrnianie skóry i lifting powiek. Jest on doskonałą alternatywą dla tradycyjnej blefaroplastyki, czyli chirurgicznego liftingu powiek, który jest zabiegiem bardziej inwazyjnym, wymagającym dłuższej rekonwalescencji oraz obarczonym wyższym ryzykiem powikłań.

Na czym konkretnie polega lifting powiek Plasma IQ? Otóż urządzenie generuje niewidoczne gołym okiem mikrowiązki plazmy. Są one kierowana punktowo na skórę wokół oczu, w odległości około 0,5 mm jeden od drugiego. Plazma powoduje sublimację (czyli odparowanie) wierzchnich warstw naskórka, bez jakichkolwiek uszkodzeń skóry właściwej, okolicznych tkanek czy przerywania ciągłości skóry, co z kolei prowadzi do jej obkurczenia, poprawy elastyczności, uniesienia, a także usunięcia zmarszczek czy występujących wkoło oczu blizn.

Plasma IQ – wskazania

Wśród wskazań do wykonywania zabiegu Plasma IQ znajduje się:

 • utrata jędrności i elastyczności skóry wokół oczu,
 • utrata młodzieńczej świeżości spojrzenia,
 • opadające powieki,
 • zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki),
 • występujące wokół oczu brodawki, włókniaki czy naczyniaki rubinowe,
 • blizny występujące na skórze okolic oczu.

Bezinwazyjny lifting powiek Plasma IQ może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W szczególności polecany jest osobom, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą poddać się tradycyjnemu chirurgicznemu zabiegowi blefaroplastyki.

Plasma IQ lifting powiek – przeciwwskazania

Ogólnie Plasma IQ to zabieg bardzo bezpieczny i bezinwazyjny – ponieważ w jego trakcie nie jest wykorzystywany prąd elektryczny, ale wiązki mikroplazmy, może być wykonywany np. u pacjentów z rozrusznikami serca. Mimo to, tak jak w przypadku każdej procedury z zakresu medycyny estetycznej, również liftingu powiek Plasma IQ nie przeprowadza się u wszystkich pacjentów. Wśród przeciwwskazań znajdują się:

 • ciąża i okres karmienia,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • schorzenia psychosomatyczne,
 • przyjmowanie niektórych leków (np. tetracykliny),
 • ostre, niewyrównane postaci chorób serca, tarczycy i układu nerwowego,
 • niewyrównana cukrzyca.

O wykonaniu zabiegu zawsze decyduje specjalista – dlatego kluczowym elementem przygotowań jest konsultacja i przeprowadzony z pacjentem wywiad.

Plasma IQ – jak przebiega zabieg?

Lifting powiek plasma IQ wykonywany jest w znieczuleniu powierzchownym, z zastosowaniem kremu znieczulającego. Dzięki temu ryzyko ewentualnego dyskomfortu pacjenta zostaje zredukowane do minimum. Specjalista, przy pomocy urządzenia, kieruje mikrowiązki plazmy w ściśle określone partie skóry wokół oczu, tworząc punkty sublimacji o średnicy około 1 mm. Warto pamiętać, że plazma nie przerywa ciągłości tkanek (zabieg jest więc zupełnie bezkrwawy), a także w żaden sposób nie uszkadza sąsiednich tkanek. Zabieg trwa od 20 do 30 minut. Od razu po jego zakończeniu można opuścić klinikę,

Plasma IQ – po zabiegu: zalecenia

Po liftingu powiek Plasma IQ na skórze widoczne są punkty, w których działała mikroplazma – mają one postać niewielkich strupków, które samoistnie odpadają po 5-7 dniach, a w tym czasie można bez problemu przykryć je makijażem. Przez około 2-

3 dni po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta, a delikatne zaczerwienienie może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni. W tym czasie warto stosować kosmetyki łagodzące, nawilżające i przyspieszające regenerację. Ogólnie jednak, zabieg nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania – od razu po jego zakończeniu można wrócić do pracy i

normalnych aktywności.

Plasma IQ – po zabiegu: efekty

 

Efekty zabiegu – w postaci ujędrnienia i uelastycznienia skóry powiek, usunięcia zmarszczek wokół oczu, wyraźnego odmłodzenia okolic oczu – widoczne są już po pierwszym zabiegu, choć niekiedy konieczne może być jego powtórzenie. W zależności od indywidualnych predyspozycji, stosowanej pielęgnacji oraz trybu życia, efekty zabiegu Plasma IQ mogą utrzymywać się od 2 do nawet 4 lat.

Bezinwazyjny lifting powiek Plasma IQ wykonujemy w naszej klinice Anlaya Medical Clinic & SPA w Józefowie pod Warszawą! Zapewniamy pacjentom wyjątkową atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi i relaksowi, a jednocześnie w szczególny, rygorystyczny sposób przestrzegamy wszystkich zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, dzięki czemu wizyty u nas są w pełni bezpieczne. Osoby z Warszawy i okolic zainteresowane zabiegiem Plasma IQ zapraszamy do kontaktu!

 

Efekty Zabiegu

 

 

LIFTING POWIEK PLASMA IQ1 zabiegPakiet 3 zabiegów
Powieki górne /obie/ 800 zł2200 zł
Powieki dolne /obie/ 800 zł2200 zł
Powieki górne + kurze łapki 1400 zł 4200 zł
Kurze łapki /obustronnie/ 800 zł 2200 zł

Nasza klinika

w Pytaniu Na Śniadanie

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺