Zabieg Alma Harmony w technologii DyeVL – laserowe zamykanie naczynek, usuwanie rumienia i trądziku różowatego

Pobierz szczegółowy cennik

Szanowni klienci,
Cennik na stronie internetowej nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dokładamy wszelkich starań aby był on spójny z cennikiem w pliku pdf ale aby aby mieć pewnośc proszę kliknąć w powyższy przycisk.

Rozszerzone naczynka, rumień czy trądzik różowaty to częste przypadłości, z którymi walczy wiele z nas. Dzisiejsza medycyna wspomaga się w tej walce szeregiem dostępnych na rynku technologii. Na szczególną uwagę w tej materii zasługuje zabieg Alma Harmony XL z wykorzystaniem nowatorskiej technologii DyeVL, nazywany „laserem na naczynka”. Laser jest bezpiecznym i bardzo skutecznym sposobem na usuwanie rumienia i naczynek na twarzy czy usuwanie pajączków na nogach. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i leczeniu trądziku różowatego. Laserowe leczenie trądziku różowatego stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnych metod farmakologicznych.

 

Czym charakteryzuje się skóra naczynkowa?

Skóra naczyniowa jest jednym z najczęściej występujących rodzajów skóry u kobiet w wieku okołomenopauzalnym, ale często występuje również u młodych kobiet między 20 a 35 rokiem życia. Skóra naczynkowa jest wrażliwa, delikatna, z prześwitującymi przez jej powierzchnie naczyniami krwionośnymi. To cera blada, z tendencją do czerwienienia skóry. To także skóra problematyczna, często towarzyszy jej uczucie swędzenia,pieczenia, nadwrażliwość na kosmetyki, gorące napoje czy zmiany temperatury. Na początku osoby ze skórą naczynkową czerwienią się pod wpływem bodźców, rumień na twarzy pojawia się i szybko znika. Z czasem rumień jest obecny na twarzy coraz dłużej, a ostatecznie ulega utrwaleniu. Prowadzi to do teleangiektazji, czyli tzw. pajączków. Pajączki to nic innego jak trwale rozszerzone naczynia krwionośne. W takim przypadku jedyną skuteczną metodą jest zamykanie naczynek laserem. Do tego celu stosujemy różne technologie. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych laserów stosowanych na naczynka i rumień jest zabieg Alma Harmony XL  w technologii DyeVL, którego światło powoduje destrukcję naczynia, a w konsekwencji ustąpienie dolegliwości kosmetycznych. Również laserowe usuwanie rumienia jest jedną z najskuteczniejszych metod. W początkowych fazach rozwoju rumienia, gdy występuje on sporadycznie pod wpływem czynników wyzwalających podstawową metodą jest zapobieganie jego dalszemu rozwojowi. Zaleca się wtedy unikanie sytuacji, które wywołują dolegliwości np. picie gorącej kawy, herbaty, silny wiatr, zmiany temperatur. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery- odpowiednie kosmetyki dedykowane cerze naczynkowej. Jednak takie działanie nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty, a jedynym rozwiązaniem jest laserowe leczenie rumienia.

 

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Podstawą pielęgnacji skóry z rozszerzonymi, widocznymi naczynkami oraz tendencją do pojawiania się rumienia jest odpowiednia profilaktyka. Jej celem jest łagodzenie powstałych zmian, wzmacnianie naczynek oraz unikanie niekorzystnych czynników pogarszających stan cery. W tym celu zalecane jest:

  • używanie delikatnych środków myjących przeznaczonych dla cer wrażliwych i naczyniowych
  • stosowanie kremów
    specjalnie dedykowanych cerze naczynkowej zawierających takie substancje jak witaminę C, witaminę K, witaminę B3, aloes, lukrecję, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wyciąg z oczaru wirginijskiego, a nawet wyciąg z arniki górskiej
  • stosowanie całorocznej ochrony przeciwsłonecznej, minimum SPF15, w zimie można dodatkowo stosować podkład z żółtym pigmentem optycznie likwidujący rumień na twarzy
  • rezygnacja z gorących kąpieli, sauny i solarium emitującego szkodliwe dla skóry promieniowanie UVA oraz z nadmiernego opalania się na słońcu
  • unikanie spożywania kawy, alkoholu, ostrych potraw, unikanie stresu
  • stosowanie maseczek łagodzących, nawilżających, kojących wrażliwą skórę
  • stosowanie łagodnych środków złuszczających, dobrym wyborem w przypadku cer naczyniowych będą peelingi enzymatyczne lub łagodne kwasy np. kwas laktobionowy, który oprócz działania złuszczającego wspomaga usuwanie rumienia i może być stosowany po leczeniu rumienia laserem.

 

 

Jak się objawia trądzik różowaty i jak go leczymy?

Trądzik różowaty jest przewlekłą choroba zapalną, która dotyczy nawet 1-10% populacji. Zapadają na niego głównie osoby z I i II fototypem skóry (jasna karnacja, rude włosy, niebieskie oczy), zwykle są to kobiety w wieku 30-60 lat. U mężczyzn częściej rozpoznaje się postać przerostową ze zmianami na nosie. Trądzik różowaty jest chorobą nie do końca poznaną. Wśród czynników etiologicznych wymienia się zwiększona reaktywność naczyń, zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi np. pasożytem Demodex foliculorum czy bakterią Helicobacter pylori oraz promieniowanie ultrafioletowe. Trądzik różowaty w swoim przebiegu wyróżnia się obecnością kilku charakterystycznych zmian skórnych. Są to m.in. nawracający lub utrwalony rumień, teleangiektazje oraz grudki i krostki. Wtórnie do przebiegu powyższych zmian pojawia się uczucie swędzenia, pieczenia, suchość skóry. W przebiegu zaawansowanego trądziku różowatego pojawiają się zmiany przerostowe na nosie. Leczenie trądziku różowatego powinno być spersonalizowane i zależne od postaci choroby, rozległości i rodzaju zmian. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym. Mając skórę naczyniową ze skłonnością do trądziku różowatego powinniśmy używać kosmetyków bardzo delikatnych, bez alkoholu, silnych środków myjących, parabenów, substancji zapachowych i barwiących. Wybierając kosmetyki na co dzień powinniśmy się kierować, aby zawierały substancje mające właściwości wzmacniając naczynia oraz redukujące stan zapalny. Szczególnie warte uwagi są kosmetyki zawierające ekstrakty roślinne np. z ruszczyka, kasztanowca,arniki, miłorzębu japońskiego. Kolejnymi pożądanymi substancjami stosującymi powszechnie wspomagająco w leczeniu trądziku różowatego są witaminy K i C, diosmina, hesperydyna, które również uszczelniają naczynia i pomagają w usuwaniu rumienia i naczynek. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry stosuje się leczenie farmakologiczne np. miejscowo metronidazol, kwas azelainowy, antybiotyki. W ciężkich postaciach stosuje się izotretinoinę. Wspomagająco stosuje się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: elektrokoagulację stosowaną we wczesnych fazach trądziku różowatego (rumień, teleangiektazje), peelingi chemiczne ( szczególnie polecany jest peeling kwasem azelainowym ze względu na swoje właściwości przeciwrumieniowe oraz fototerapię np. przy pomocy technologii Alma Harmony XL.

 

Czego unikać przy skórze ze skłonnością do trądziku różowatego?

Największym wrogiem skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym jest promieniowanie UV. Promieniowanie ultrafioletowe osłabia naczynia krwionośne, nasila i utrwala rumień oraz zaostrza zmiany grudkowo-krostkowe . Dlatego też niezwykle istotne jest stosowanie kremów ochronnych z wysokim filtrem ( SPF30-50) nie tylko latem, ale przez cały rok.

Ponadto należy unikać gwałtownych zmian temperatur, warto zrezygnować z używania w kuchni ostrych przypraw, gorących potraw, picia mocnej kawy i herbaty, alkoholu. Znacząca role odgrywa również stres, dlatego jeśli to tylko możliwe powinniśmy unikać sytuacji stresowych. Warto zrobić również test na zakażenie bakterią Helicobacter pylori– badania wykazują związek między obecnością tej bakterii, a zaostrzeniem trądziku różowatego.

Wskazania do zabiegu:

  • rumień na twarzy
  • laserowe zamykanie naczynek np. usuwanie naczynek na nogach i twarzy
  • laserowe leczenie trądziku różowatego
  • naczyniaki płaskie
  • wiotkość skóry (fotostarzenie się)
  • niewielkie zmarszczki
  • przebarwienia.

 

Efekty po zabiegu:

  • usuwanie rumienia np. likwidacja rumienia na twarzy
  • zamykanie naczynek na nogach, nosie i innych okolicach
  • laserowe usuwanie trądziku różowatego
  • usuwanie przebarwień
  • walka z fotostarzeniem skóry
  • niwelowanie drobnych zmarszczek.

 

Jak właściwie przygotować się do zabiegu laserowego usuwania rumienia lub naczynek?

Przed rozpoczęciem zabiegów leczenia rumienia i pajączków laserem należy pamiętać, aby:

  • pół roku przed zabiegiem zakończyć kurację retinoidami
  • około trzech tygodni przed zabiegiem nie stosować kremów zawierających retinoidy, retinol oraz witaminę C w obszarze terapii
  • tydzień przed zabiegiem zrezygnować ze stosowania preparatów złuszczających naskórek, kremów depilujących
  • co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić leki fototoksyczne, fotoalergiczne oraz zioła fotouczulające np. dziurawiec, nagietek
  • przez 2-3 tygodnie przed i po zabiegu unikać opalania się oraz korzystania z solarium.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg z użyciem nowoczesnej głowicy jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i bezbolesny. Pacjent może odczuwać podczas uwalniania impulsu pieczenie i ciepło.

 

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość wykonywanych zabiegów zależy od rodzaju leczonej zmiany na skórze. Laser stosowany na naczynka będzie wymagał większej ilości zabiegów niż np. lusuwanie niewielkiego rumienia na twarzy. Średnia ilość zabiegów waha się między 4-6 w odstępach co 3-6 tygodni.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Po zabiegu należy oczyszczać skórę delikatnym żelem do mycia twarzy. Nie wolno stosować mydła, spirytusu oraz toników na bazie alkoholu. Zaleca się stosowanie kremów łagodzących np. Alantan. Należy unikać przez okres 4-5 dni sytuacji sprzyjających rozszerzaniu naczyń krwionośnych (np. wysiłek fizyczny, zmiany temperatur, sauna). Przez miesiąc po zabiegu nie wolno opalać się, dodatkowo powinniśmy stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 50. Przez kilka dni po zabiegu nie wolno drażnić skóry, wycierać jej ręcznikiem lub gąbką, zdrapywać powstałych strupków oraz nakładać makijażu.

 

Kiedy można zauważyć pierwsze efekty po zabiegu?

Pierwsze efekty widoczne są już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Zauważalna jest poprawa kondycji i kolorytu skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy seria zabiegów powoduje stopniowe usuwanie rumienia lub naczynek.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • świeża opalenizna (1 miesiąc)
  • stosowanie leków światłouczulających (retinoidy, p/depresyjne, tetracykliny)
  • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
  • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne)
  • cukrzyca (niewyrównana)
  • nowotwory złośliwe
  • fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła)
  • bielactwo
  • aktywna faza łuszczycy
  • padaczka
  • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
  • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów).

 

Technologia Alma Harmony XL jest najlepszym sposobem na pozbycie się problemu, jakim są naczynka, rumień na twarzy. Nasza klinika dysponuje jedną z najnowocześniejszych technologii przeznaczonych do tego celu stosowań – technologia Alma Harmony XL emitującym wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła o długości fali od 500 do 600 nm, które jest pochłaniane przez hemoglobinę. Skutkiem działania lasera jest laserowe zamykanie naczynek, usuwanie rumienia czy laserowe leczenie trądziku różowatego. Zabiegi z użyciem lasera są stosowane w wielu klinikach medycyny estetycznej w Warszawie i innych miastach. Zatem jeśli zależy Państwu na profesjonalizmie, indywidualnym podejściu do pacjenta, wykwalifikowanej kadrze szlifującej swoje umiejętności w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie oraz atrakcyjnych cenach, zapraszamy do naszego salonu znajdującego się w Józefowie (okolice Otwocka) lub na naszą stronę https://anlaya.pl/ .

Efekty Zabiegu

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

 

 

CENNIK

 

DYE-VLJeden zabiegPakiet trzech zabiegów
Twarz650 zł1650 zł
Policzki600 zł1500 zł
Nos300 zł800 zł
Szyja550 zł1450 zł
Dekolt800 zł2200 zł
Twarz + szyja1100 zł2980 zł
Twarz + szyja + dekolt1800 zł4500 zł
Pojedyncza naczynko250 zł

 

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺