Efekt zabiegu RENEGERA ACTIVA

Łysienie androgenowe to choroba o podłożu genetycznym, dotykająca głównie mężczyzn, ale chorują na nią także kobiety. U mężczyzn schorzenie polega na cofaniu linii włosów – od skroni i czoła w kierunku ciemienia. W przypadku kobiet łysienie androgenne objawia się utratą gęstości włosów na szczycie głowy, jednak bez przesunięcia samej linii.

Z widocznym przerzedzeniem, spowodowanym łysieniem androgennym, zgłosiła się do nas nasza Klientka (52 l.). Po diagnozie zaproponowaliśmy najskuteczniejsze rozwiązanie medycyny regeneracyjnej, stosowane w leczeniu łysienia androgennego – REGENERA ACTIVA®. Efekt widać gołym okiem – wyraźne zagęszczenie włosów.

RENEGERA ACTIVA jest najskuteczniejszą dziś metodą leczenia łysienia androgennego. To rewolucyjny, specjalnie zaprojektowany trzyetapowy zabieg, polegający na autologicznym przeszczepie komórek skóry. Spowalnia proces wypadania włosów oraz pobudza procesy regeneracyjne mieszków włosowych i wzrost włosów. Podczas pojedynczej sesji pacjent jest zarówno dawcą, jak i biorcą przeszczepu.

Jak wygląda zabieg?

I ETAP – pobranie niewielkiego wycinka skóry głowy (3-4 biopsje o średnicy ok. 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów za uchem. Ten obszar jest najmniej podatny na łysienie androgenne. Pobranie wycinka jest bezbolesne, wykonuje się je pod znieczuleniem lidokainą.

II ETAP – za pomocą specjalistycznego urządzenia do separacji komórek, z pobranego wycinka izoluje się komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Wszystkie posiadają zdolności regeneracyjne.

III ETAP – na zasadzie mezoterapii aplikuje się w skórę głowy przygotowaną skoncentrowaną zawiesinę w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych mieszków włosowych.

Zabieg trwa 40 minut, wykonuje się go tylko raz, w pojedynczej sesji. Można go powtórzyć po 2-3 latach, aby zapobiec postępom łysienia androgennego i dalszej utracie włosów.