Na czym polega zabieg z wykorzystaniem mikrofali?

W Klinice Anlaya podążamy za nowościami, dlatego też naszą uwagę przykuła nowoczesna technologia do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, redukcji “skórki pomarańczowej” oraz jednoczesnego ujędrniania i odmładzania skóry – technologia wykorzystująca mikrofale , włoskiego producenta DEKA. 

Dlaczego technologia jest tak innowacyjne? Jak wygląda zabieg? A także dlaczego jest tak popularny wśród pacjentów? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz poniżej – zapraszamy do lektury!

Technologia mikrofal jest powszechnie znana i popularna – to dzięki niej tak powszechne urządzenie jak mikrofalówka zawitało w naszych domach. Jednak wiele osób nie wie o szerokim zastosowaniu mikrofal w różnych dziedzinach medycyny. W medycynie estetycznej używana jest do usuwania opornej tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu oraz ujędrniania i wygładzania skóry. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystywana do tego jest selektywnie dopasowana częstotliwość fali.

Innowacyjne Mikrofale

Powodem dla którego technologia zyskała miano innowacyjnego urządzenia i wiedzie prym w warszawskich gabinetach medycyny estetycznej jest przede wszystkim odpowiednio dobrana częstotliwość mikrofali – 2,45GHz. Taka wysokość sprawia, że tkanka skórna jest niemal niewidoczna dla fali, więc prawie cała energia przenika do wnętrza tkanki tłuszczowej unikając nagrzania zewnętrznej warstwy skóry. Finalnie ciało przyjmuje 80% energii, a pozostałe 20% pochłania warstwa naskórka i skóry właściwej, która pozostaje chłodna. Tak innowacyjne wykorzystanie fali sprawiło, że zyskała ona miano chłodnych fal.

Skuteczna kontrola i odpowiednio zaprojektowane głowice sprawiają, że technologia jest bezpieczna i skuteczna. Skupiona mikrofala nie rozprzestrzenia się po całym organizmie, a jedynie w głąb wybranego miejsca zabiegowego. W zależności od wybranej głowicy jest to 1,2 cm w przypadku głębokiego działania oraz 0,7 cm podczas działania płytkiego. Dana głębokość ma również wpływ na charakter zabiegu, ponieważ redukujemy:

  • Głowicą głębokiego działania – zaawansowany cellulit oraz oporną i głęboko osadzoną tkankę tłuszczową.
  • Głowicą płytkiego działania – powierzchowny cellulit
    i wiotką skórę.

Dodatkowo umieszczony w głowicach system chłodzenia kontaktowego sprawia, że cała procedura jest komfortowa i bezpieczna. 

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Przede wszystkim fakt, że jest nieinwazyjny. Wiele osób w dążeniu do idealnej sylwetki wybiera zabiegi chirurgiczne, które kojarzą się z bólem i długim okresem rekonwalescencji, teraz z łatwością można je zastąpić bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem. Jak już wspomnieliśmy emituje ona mikrofalę Coolwaves™️ pozwalającą na precyzyjne dotarcie do membrany komórek tłuszczowych powodując ich rozbicie na drobne cząsteczki. Następnie pozostałości usuwane są z organizmu podczas naturalnego procesu metabolicznego. Podobnie dzieje się w przypadku ujędrnienia i odmłodzenia skóry – fala “trafia” we włókna kolagenowe wywołując ich skurcz i stymulację nowego kolagenu. Mimo wysokiej temperatury wewnątrz (ok. 50–53°C) technologia działa w całkowicie bezpieczny sposób, który w szybkim czasie przynosi oczekiwane efekty. 

Istotną kwestią jest także procedura takiego zabiegu, wszystkie przeciwwskazania i wskazania pozabiegowe. Należy pamiętać, że poważne choroby tj. niewydolność serca, wątroby i nerek, a także nowotwór, cukrzyca czy ciąża wykluczają przeprowadzenie sesji zabiegowych. O dokładnych przeciwwskazaniach informujemy pacjenta już podczas konsultacji w Klinice Anlaya. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak by w pełni cieszyć się z rezultatów rekomendujemy serię 4-6 wizyt w odstępie 3-4 tygodni. 

Po zabiegu pacjent powinien stosować lekkostrawną dietę, unikać gorących kąpieli i ekspozycji na promienie słoneczne. 

Mikrofale to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy zmagają się ze zbędnymi kilogramami. Jest doskonałym uzupełnieniem zdrowej diety i aktywności fizycznej w walce o wymarzoną sylwetkę. 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy zabieg wykorzystujący technologię Onda jest dla Ciebie – napisz lub zadzwoń do Anlaya Clinic & Spa i umów się na rozmowę z naszym konsultantem.

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺