Masz problem z trądzikiem? Połącz te dwie skuteczne terapie!

Trądzik – temat rzeka zarówno w młodym jak i starszym wieku, problem skórny, który jest częstą przyczyną niskiej samooceny, ponieważ najczęściej występuje na twarzy, czyli naszej wizytówce. Oczywiście trądzik to nie tylko twarz, ale również dekolt, ramiona czy też plecy. Nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc sobie jedną wizytą u dermatologa, antybiotykiem czy maściami. Jest to problem bardziej złożony, aby pokonać go raz na zawsze koniecznie wypróbuj terapię łączoną, o czym mowa? Jest to połączenie skutecznego działania w gabinecie lekarza dermatologa oraz kosmetologa i wykorzystanie w tym leczeniu zarówno klasycznych metod jak i wiodących technologii w medycynie estetycznej. 

Kilka słów o trądziku

Podstawową przyczyną trądziku jest nadmierne zatkanie ujęć mieszka włosowego poprzez nadmierną produkcję łoju. Nadmiar takiej wydzieliny nie może znaleźć ujścia na powierzchnię skóry przez co gromadzi się pod nią w postaci zamkniętych i otwartych zaskórników, a w następstwie tego prowadzi to do stanów zapalnych skóry. Trądzik w większości występuje u osób między 11 a 30 rokiem życia i różni się swoim zaawansowaniem, oczywiście jest to bardzo uogólnione, ponieważ w skrajnych przypadkach problem ten może pojawić się również u niemowlaków jak i osób powyżej 40 lat. Trądzik mimo iż jest chorobą uleczalną to jest to proces żmudny, czasem bardzo długotrwały, a w skrajnych przypadkach pozostawiający po sobie ślad w postaci blizn. 

W gabinecie dermatologa działamy na problem od wewnątrz, uderzamy w trądzik za pomocą antybiotykoterapii czy to w postaci tabletek doustnych lub maści. Lekarz musi zająć się problemem kompleksowo – poznać nasz tryb życia, pielęgnacji, dietę, ponieważ wszystkie te czynniki wpływają na naszą skórę od wewnątrz. Gdy ustalimy już przyczynę to staramy się ją wyeliminować, jednak najskuteczniejszym sposobem jest połączenie metod – lekarz może zaproponować nam laseroterapię oraz polecić zabiegi kosmetologiczne, które pomogą oczyścić skórę i przygotować ją do dalszego leczenia. 

 

Poznaj nasze propozycje

Głównym celem połączenia terapii jest złuszczenie zrogowaciałego naskórka, odblokowanie porów, zredukowanie wydzielanego sebum oraz pobudzenie naturalnego procesu odnowy skóry. Jest to możliwe dzięki laserowi marki Alma, czy też technologii radiofrekwencji mikroigłowej – w trakcie użycia tych technologii dochodzi do mikrouszkodzeń w skórze, w której następnie podczas regeneracji dochodzi do odbudowy elastyny i kolagenu, pobudzana jest skóra właściwa oraz naskórek, laser złuszcza skórę warstwowo, w efekcie usuwane są bakterie, a uszkodzone gruczoły łojowe wydzielają mniej sebum. Dodatkowo laser Alma oraz radiofrekwencja to sprzymierzeńcy jeśli chodzi o redukcję blizn potrądzikowych.

Aby wzmocnić efekt wyżej wymienionych technologii warto umówić się do gabinetu kosmetologa, który wykorzystuje zarówno klasyczne metody leczenia trądziku młodzieńczego, czyli np. peelingi kwasowe, ale też sprawdzone metody w medycynie estetycznej takie jak: 

  • HydraFacial – zabieg łączy trzy technologie – mikrodermabrazję bezkryształową, wielofunkcyjne substancje aktywne oraz zasysanie próżniowe.
  • Geneo – polega na wykorzystaniu “bąbelków” z CO2, które skutkuje dotlenieniem i odżywieniem skóry oraz złuszczeniem naskórka. 

Są to zabiegi kosmetologii aparaturowej, która skupia się na leczeniu, odmładzaniu, oczyszczaniu i nawilżaniu podczas jednej sesji zabiegowej, a jak wiemy posiadacze skóry trądzikowej i łuszczącej się muszą zadbać o jej porządne nawilżenie i oczyszczenie. Dzięki technologiom Geneo i HydraFacial możemy osiągnąć nasz cel już podczas jednego zabiegu.  

Mając skórę trądzikową najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z terapii łączonej, którą poprowadzi lekarz dermatolog wraz z kosmetologiem kompleksowo. Zapraszamy do Kliniki Anlaya, w której skonsultujesz swój problem z naszymi ekspertami, którzy dobiorą dla Ciebie indywidualną terapię, dostosowaną do Twoich potrzeb – dlatego warto nam zaufać!

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺