Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Botoks bez tajemnic

Wraz z wiekiem na twarzy zaczyna odciskać się upływający czas, stres, zmartwienia, szybki i niekoniecznie zdrowy tryb życia. Twarz traci elastyczność, pojawiają się bruzdy i zmarszczki. Coraz więcej kobiet decyduje się na botoks. Przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej warto zapoznać się ze wszystkimi faktami dotyczącymi zabiegu z użyciem botoksu.

Czym jest botoks?

Botoks to tak naprawdę nazwa handlowa toksyny botulinowej, która powoduje zahamowanie wytwarzania acetylocholiny. Dzięki wstrzyknięciu odpowiedniej dawki botoksu zostaje ograniczona aktywności danego mięśnia oraz powoduje zmniejszenie jego skurczu. Efekty zastosowania botoksu to wygładzenie skóry twarzy, zniwelowanie zmarszczek, pomaga również zapobiec tworzeniu się nowych.

Jak wygląda zabieg?

Za pomocą cienkiej igły botoks wprowadzany jest pod skórę niewielkimi dawkami na określonym obszarze. Jest to niemal bezbolesne, odczucie porównywane jest do ukąszenia komara. Jednak jeśli pacjent wyrazi taką chęć, możliwe jest miejscowe znieczulenie za pomocą kremów znieczulających czy zimnych okładów. Zabieg trwa około kilkunastu minut i od razu można powrócić do codziennych aktywności, jednak należy pamiętać aby przez kilka dni unikać alkoholu, sauny i solarium.

Na jakie obszary twarzy i dla kogo jest polecany?

Korzystając z toksyny botulinowej lekarz może zniwelować:

  • kurze łapki,
  • zmarszczki palacza,
  • zmarszczki poprzeczne na czole,
  • bruzdy między brwiami tzw. „lwia zmarszczka”.

Z zabiegu korzystają zarówno kobiety w starszym wieku jak i dwudziestokilkulatki. Wszystko zależy od siły ekspresji emocji jaką dana osoba uzewnętrznia za pomocą mimiki twarzy i jaki ślad to zostawia na jej twarzy.

Efekty kuracji toksyną botulinową

Botoks potrzebuje czasu na zadziałanie. Zazwyczaj na pełen efekt należy poczekać od 3 do 7 dni. Efekt świeżego wyglądu i gładkiej cery utrzymuje się nawet przez 9 miesięcy, ale należy pamiętać, że aby stale cieszyć się młodszym wyglądem zabieg trzeba powtarzać. Toksyna botulinowa najkrócej utrzymuje się w obrębie oczu, a najdłużej na czole w okolicy poprzecznych zmarszczek, jednak każdy kolejny zabieg powoduje, że trwałość preparatu sukcesywnie wydłuża się.

Czy botoks powoduje skutki uboczne?

Po zabiegu mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia, opuchlizna, niewielkie siniaki, jednak zazwyczaj szybko znikają. Wiele osób boi się efektu ,,maski” i problemów z mimiką twarzy. Aby tego uniknąć należy korzystać tylko z renomowanych klinik medycyny estetycznej i sprawdzać uprawnienia lekarza, który wykonuje zabieg. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści nie dopuszczają, by Pacjent wyglądał nienaturalnie.

Przeciwwskazania w stosowaniu botoksu:

  • infekcje i stosowanie antybiotyków,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • zaburzenie krzepnięcia krwi,
  • ciąża,
  • karmienie piersią.

Botoks a kwas hialuronowy

Często pojawia się pytanie co jest lepsze – botoks czy kwas hialuronowy? Do poprawiania owalu twarzy, wypełniania bruzd nosowo-wargowych i korekcji ust zazwyczaj używa się kwasu hialuronowego, zaś botoksu do wypełniania zmarszczek mimicznych, czyli pionowych i poziomych bruzd na czole oraz zmarszczek wokół oczu. Jednak to lekarz powinien zdecydować, która metoda będzie dla pacjenta najlepsza lub czy może potrzebne jest użycie obu tych substancji.

Zapraszamy do Anlaya Day Spa!

Tags:

Artykuły

Zabiegi na twarz – idealne dla Twojej cery!
Depilacja laserem Vectus – innowacyjne rozwiązanie…
Jak nawilżać i odżywiać wrażliwą skórę twarzy w czasie…
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa