Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Jak nie dopuścić do przedwczesnego starzenia się skóry?

Szybkość starzenia się skóry zależy od naturalnych, genetycznych predyspozycji skóry. Jest to proces fizjologiczny i całkowicie nieodwracalny. Na tempo postępującej degradacji skóry olbrzymi wpływ mają również czynniki zewnętrzne, z którymi kontakt z powodzeniem możemy regulować. Należą do nich między innymi  dym papierosowy, zanieczyszczenie powietrza oraz promieniowanie UV. Ten ostatni jest czynnikiem tak ważnym, że został ukuty termin “fotostarzenie się skóry”. Zamiłowanie do przebywania na słońcu jest domeną rzeszy kobiet, niestety większość z nich o opłakanych skutkach słonecznych kąpieli słucha z powątpiewaniem. W końcu na wymarzoną brązową opaleniznę czekałyśmy z utęsknieniem rok…

Co to jest fotostarzenie?

Fotostarzenie (z ang. photoaging) oznacza przedwczesne starzenie się skóry oraz uszkodzenia i defekty powstałe na skutek promieniowania ultrafioletowego docierającego do Ziemi.

Promieniowanie ultrafioletowe to promieniowanie elektromagnetyczne, Nie zagłębiając się w podstawy fizyki wyjaśniające to zjawisko, promieniowanie UV dzielimy ze względu na długość emitowanych fal. Wyróżniamy promieniowanie UVA (320-400 nm), UVB (280-320 nm) oraz UVC (200-280 nm).

UVA oraz UVB są głównymi przyczynami fotostarzenia się skóry. Promieniowanie to wywiera szczególnie niekorzystny wpływ na tkankę łączna skóry, polegający na nagromadzeniu się w niej nieprawidłowych włókien elastynowych – białek odpowiedzialnych za odpowiednią elastyczność i sprężystość skóry. Następuje również nadmierna degradacja włókien kolagenowych i innych składników macierzy pozakomórkowej, które nadają skórze jędrność. Efekty fotostarzenia łatwo zaobserwować u osób starszych, których skóra okolic eksponowanych na słońce (twarz, dekolt, ręce) różni się od skóry zakrytych części ciała. Jest ciemniejsza, przebarwiona, z występującymi zmianami przerostowymi, wynikającymi z nadmiernego rogowacenia naskórka. Skóra jest sucha, chropowata, z licznymi głębokimi zmarszczkami i zmianami barwnikowymi. Pod wpływem UV dochodzi również do pogrubienia ścian naczyń najmniejszego kalibru- żyłek i tętniczek i ich dezorganizacji, czego przejawem jest pojawienie się teleangiektazji, popularnie nazywanych “pajączkami”.

Jak przeciwdziałać fotostarzeniu się skóry?

Innowacyjną metodą przeciwdziałającą fotostarzeniu się skóry jest VPL (Variable Pulsed Light). Jest to najnowsza generacja urządzeń wykorzystujących intensywne światło pulsacyjne w procesie leczenia niedoskonałości skóry wywołanymi ekspozycją na słońce. Zabieg VPL jest całkowicie bezinwazyjny. Nie pozostawia nam na skórze żadnych cięć. Technologia ta pozwala na wysyłanie fal światła o różnej długości, dzięki czemu radzi sobie z różnymi problemami skórnymi. Parametry zabiegu są przed zabiegiem spersonalizowane dla każdego pacjenta, aby efekt był jak najbardziej zadowalający. Przed zabiegiem na skórę nakładany jest specjalny żel, który ochładza naświetlaną skórę.

Dla kogo VPL?

VPL jest metodą skierowaną dla pacjentów w każdym wieku, którzy zmagają się z różnymi defektami skóry wywołanymi fotostarzeniem. Do najchętniej usuwanych objawów fotostarzenia należą:

  • płytkie lub niezbyt głębokie zmarszczki,
  • rozszerzone, widoczne pory,
  • rumień i zaczerwienienia,
  • przebarwienia,
  • piegi,
  • “pajączki”, czyli teleangiektazje,
  • mała sprężystość skóry,
  • niejednorodny koloryt skóry.

Aby uzyskać najlepsze efekty zabieg należy wykonać 3-4 krotnie w odstępach 3-4 tygodni.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę: https://anlaya.pl/pielegnacja-twarzy/zmarszczkiodmladzanie-skory/vpl-fotoodmladzanie/

Artykuły

Zabiegi bankietowe – czym są i na czym polegają?
Elektrokoagulacja
Zabieg Madonny
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa