Wypadające, osłabione i przetłuszczające się włosy, łupież i wreszcie łysienie. Każda z nas marzy o zadbanych i zdrowych włosach, w tym celu stosując różnorodne zabiegi pielęgnacyjne w zaciszu domowym bądź w salonie fryzjerskim. Nieodpowiednio dobrane maseczki, szampony i odżywki mogą tylko zaszkodzić kondycji włosów i tylko niepotrzebnie je przeciążyć. Lepiej więc w porę zadziałać i spróbować czegoś dużo bardziej skuteczniejszego.
Problem wypadania i przetłuszczania się włosów dotyczy nie tylko kobiet ale i mężczyzn. Dlatego też warto się zastanowić nad innymi rozwiązaniami, jak np. mezoteria igłowa głowy.
Przyczyny wypadania włosów
Przyczyny wypadania i osłabienia włosów mogą być różne.
Wpływ na stan włosów mogą mieć:
- nieodpowiednia dieta,
- stres,
- choroba (np. tarczyca) lub stan zapalny organizmu,
- poród,
- łojotokowe zapalenie skóry,
- łuszczyca.
Na przerzedzenie włosów i łysienie narażone są szczególnie osoby, u których tego typu przypadki odnotowano w rodzinie. W celu dokładnego zbadania kondycji włosów, najlepiej jest zapisać się na konsultację do specjalisty – trychologa, który właściwie oceni i określi sposób leczenia.
Także nadmierne ściskanie włosów gumką, wystawianie włosów na promienie słoneczne oraz farbowanie wpływa znacząco na pogorszenie stanu włosów.
Mezoterapia igłowa głowy – ostatni ratunek
Stosowany m.in w klinice Anlaya Day Spa nieinwazyjny zabieg polega na dostarczeniu skórze głowy potrzebnych substancji odżywczych. Skóra głowy ulega wówczas regeneracji i zatrzymane są wszelkie chorobowe zmiany. W ten sposób struktura włosów jest nie tylko odbudowana, ale też wzmocniona.
Przeciwwskazania
- ciąża i karmienie piersią,
- alergia,
- choroby szpiku kostnego, autoimmunologiczne,
- cukrzyca,
- alergia na składniki preparatów,
- stany zapalne skóry i inne zmiany chorobowe.
Przebieg zabiegu
Do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej używa się specjalnych cienkich igieł, które umożliwiają wprowadzenie do skóry odżywczych składników. Dzięki zastosowaniu igieł, zabieg jest dużo skuteczniejszy od mezoterapii bezigłowej, do której używa się fal ultradźwiękowych.
Skład “koktajlu witamin” wstrzykiwany do skóry głowy jest dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta. Standardowe składniki to:
- aminokwasy,
- witaminy (grupa B)
- minerały,
- kwasy nukleinowe,
- peptydy,
- koenzymy.
Efekty zabiegu
- odżywienie skóry,
- zwiększenie wzrostu włosów,
- pobudzenie mikrokrążenia,
- zwiększenie elastyczności skóry.
Najlepsze rezultaty osiąga się, stosując serię zabiegów powtarzanych co 2-4 tygodnie. Zabieg mezoterapii igłowej można traktować jako dopełnienie leczenia dermatologicznego. Dobrze jednak wcześniej uzgodnić to z dermatologiem. Po tym okresie, w celu utrzymania długotrwałego efektu, zaleca się stosowanie zabiegu mezoterapii igłowej głowy raz na 6 miesięcy.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu mezoterapii igłowej głowy pacjent powinien unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i stosować polecone przez specjalistów preparaty do pielęgnacji.
Mezoterapia igłowa głowy wydaje się obecnie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z ogólnym osłabieniem włosów i chciałyby zadbać o ich poprawę.
Więcej informacji na temat zabiegu na stronie: www.anlaya.pl.