Wszelkie problemy z włosami można rozwiązać, a żeby to zrobić należy udać się do specjalisty, czyli trychologa

Włosy są ozdobą dla każdego człowieka, a szczególnie kobiet. Okalają twarz, więc zwraca się na nie uwagę już przy pierwszym spojrzeniu. Fryzura powinna być ładna, estetyczna i dopasowana do całego wizerunku, jednak samo strzyżenie czy farbowanie nie wystarczy, kiedy włosy są w słabej kondycji lub przysparzają innych problemów. Jeśli dzieje się coś niepokojącego, należy wybrać się do specjalisty – trychologa, ale wizyta profilaktyczna również jest jak najbardziej wskazana.

Kilka słów o dziedzinie, jaką jest trychologia

Kiedy w organizmie zachodzą jakieś zmiany, dzieje się coś niepokojącego lub niecodziennego, najczęściej szuka się pomocy u specjalisty z danej dziedziny. Gdy szwankuje wzrok – pacjenci kierują swoje kroki do okulisty, w przypadku bólu zęba należy udać się do lekarza stomatologa itd. Co jednak zrobić, kiedy problem dotyczy nadmiernie wypadających włosów czy łupieżu? Właśnie w takiej sytuacji z pomocą przychodzi trycholog, czyli specjalista zajmujący się wyłącznie włosami i wszelkimi dolegliwościami, jakie mogą ich dotyczyć.
Trychologia jest dziedziną, która łączy w sobie zagadnienia medycyny, kosmetologii oraz fryzjerstwa, a w konsekwencji zajmuje się włosami w sposób kompleksowy i dokładny, nie skupiając się jedynie na pojedynczych zagadnieniach. Trzeba jednak pamiętać, że trycholog nie jest lekarzem medycyny, ale specjalistą, który może zlecić dodatkowe badania, jeśli takowe będą potrzebne.

Myli się ten, który sądzi, że do trychologa trzeba udać się wyłącznie wtedy, kiedy chce się poznać przyczyny wypadania włosów lub znaleźć sposób na powstrzymanie łysienia. Warto skorzystać z profilaktycznej konsultacji trychologicznej, dzięki której pacjent pozna wszystkie niezbędne informacje dotyczące swoich włosów, dowie się o ewentualnych problemach oraz sposobach ich leczenia, ale przede wszystkim trycholog podpowie, w jaki sposób i jakimi kosmetykami pielęgnować włosy w domu, żeby zapewnić im to czego naprawdę potrzebują.

Leczenie wypadania włosów, wzmocnienie włosów, łupież – każdy problem pomoże rozwiązać trycholog

Oczywiście nie każdy bezwzględnie musi skorzystać z wizyty profilaktycznej, ale jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek niepokojące zmiany lub dolegliwości, należy udać się do trychologa jak najszybciej. Im wcześniej rozpozna się problem, tym szybciej i skuteczniej będzie można się go pozbyć. Z usług trychologicznych można skorzystać, np. w Anlaya Day Spa w Józefowie.

Wizyta u trychologa rozpoczyna się dokładnie tak, jak każda inna wizyta, czyli od przeprowadzenia z pacjentem dokładnego wywiadu medycznego – pytania zwykle są bardzo różnorodne (dieta, styl życia, pielęgnacja, przebyte choroby, obciążenia genetyczne itd.), ale szczere odpowiedzi pomogą specjaliście zrozumieć, dlaczego pojawił się dany problem i jak go skutecznie wyleczyć. Kolejna część wizyty to trichoskopia, czyli badanie przy użyciu kamery, która pozwala na obejrzenie skóry głowy oraz łodyg włosów w dużym powiększeniu. Już na tym etapie trycholog może rozpoznać i zdiagnozować zaistniałe dolegliwości. Następnym krokiem jest wykonanie trichogramu, czyli pobranie około 100 włosów z różnych miejsc, aby przekonać się w jakiej są fazie wzrostu oraz określić ich porowatość, strukturę i stopień uszkodzenia.

 

Artykuły

Podaruj prezent najbliższym

Wybierz Voucher kwotowy lub na określoną serię zabiegową i spraw radość ukochanej osobie.

Bezpieczna Klinika

Drodzy Pacjenci 💖

Chcemy, aby Anlaya niezmiennie była dla Was miejscem relaksu i wytchnienia. W klinice działamy i stosujemy się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, dzięki którym wizyty u nas pozostaną bez wpływu na Wasze zdrowie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka nowych zmian, wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

👩‍⚕️ Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie (łóżka, klamki, sprzęt itp.)
👩‍⚕️ Cały zespół wyposażony jest w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice, dezynfektory i odzież ochronną)
👩‍⚕️ Przy wejściu do kliniki dostępny jest płyn dezynfekujący
👩‍⚕️ Regularnie wietrzymy pomieszczenia
👩‍⚕️ Dysponujemy szybami ochronnymi w recepcji i przy stanowiskach manicure & pedicure
👩‍⚕️ Stosujemy jedynie certyfikowane środki do dezynfekcji
👩‍⚕️ Każdy ma mierzoną temperaturę
👩‍⚕️ Zachowujemy odstępy pomiędzy Klientami, a grafik został dostosowany w taki sposób, by Pacjenci mieli ze sobą jak najmniejszą styczność
👩‍⚕️ Wszyscy wypełniają ankietę dotyczącą stanu zdrowia

U nas możecie czuć się bezpiecznie ❤

Do zobaczenia w Naszej klinice 🌺