Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Depilacja laserowa, czy jest się czego bać? Jak przebiega pierwsza wizyta

Ostatnimi czasy na tapet wszedł temat skutecznej i długotrwałej depilacji. Kobiety, znużone codziennym goleniem maszynkami czy bolesnym usuwaniem niechcianego owłosienia z pomocą depilatora, zapragnęły pozbyć się włosków skutecznie i na długo i bez problemów. Często jednak temat depilacji z użyciem lasera nie jest dobrze znany i budzi niepokój. Warto dowiedzieć się jak wygląda zabieg, zanim podejmie się decyzje o poddaniu się depilacji.

Na czym polega zabieg?

W celu usunięcia owłosienia do powierzchni skóry przykładane jest specjalne urządzenie, o niedużej wielkości, które emituje światło lasera. Wiązki promieni, które są emitowane przez laser przenikają w głąb skóry, do jej dolnej warstwy, w której znajdują się cebulki włosów. Światło, które dociera do cebulki wpływa na strukturę włosa, wysyłane przez laser fale działają niszcząco na melaninę, która jest zawarta w nim zawarta, efektem czego jest jego trwałe uszkodzenie. i brak możliwości ponownego odbudowania. Takie działanie na włosy zapewnia, że . Ze względu na niszczące działanie melaniny, największe efekty przynosi depilacja laserowa włosów ciemnych, które posiadają jej najwięcej, zatem im jaśniejsze owłosienie tym trudniejsze jest ich skuteczne usunięcie.

Bezpieczeństwo skóry podczas depilacji laserowej

Działanie na skórę laserem może brzmieć groźnie. Do częstych obaw należy troska o jej stan, oparzenia i podrażnienia wywołane wiązkami światła. Wbrew obawom zabieg ten nie wpływa na pozostałe warstwy skóry, z wyjątkiem tej, w której znajdują się cebulki włosków. Wiązki światła nie docierają do głębszych powłok, zatem ich struktura nie ulega działaniu lasera.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Przed dokonaniem pierwszego zabiegu należy zaprzestać usuwania owłosienia za pomocą plastrów z woskiem czy depilatora. Dozwolone jest jedynie golenie ciała maszynką jednorazową. Na około dwa tygodnie przed umówioną wizytą należy również chronić skórę przed wystawieniem na działanie promieni słonecznych. Skóra dobrze przygotowana do zabiegu powinna być również dobrze nawilżona. Należy również unikać stosowania kremów złuszczających na skórę oraz zażywania leków, które mogą wywołać światłouczulenie po kontakcie z laserem. Bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej trzeba przygotować obszar, który ma być pozbawiony owłosienia. Powierzchnię skóry należy dokładnie umyć i ogolić maszynką tuż przed zabiegiem.

Konsultacja zdrowotna

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, aby wykluczyć wszelkie schorzenia i dolegliwości, które mogą stanowić przeszkodę w zabiegu lub przyczynić się do powikłań i efektów ubocznych. Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

  • ciąża,
  • problemy skórne, trądzik, bielactwo,
  • kuracja antybiotykowa,
  • stosowanie niektórych maści i leków.

Podczas pierwszej wizyty wykonuje się również próbę laserową, która ma na celu określenie parametrów zabiegowych, przede wszystkim mocy i częstotliwości światła lasera. Bardzo duże znaczenie ma również określenie fototypu skóry.

Proces depilacji laserowej

Na czas zabiegu klient zakłada ochronne okulary, aby ochronić wzrok przed światłem lasera. Obszar skóry, który ma zostać poddany depilacji laserowej zostaje poddany dezynfekcji. Po tej czynności rozpoczyna się przykładanie głowicy lasera i przesuwa po powierzchni skóry. Gdy głowica natrafi na włosek, wysyłana jest wiązka fal, która może wywołać uczucie lekkiego bólu bądź pieczenia. Po całym zabiegu, w celu złagodzenia nieprzyjemnego uczucia, stosuje się okłady z lodu.

W razie dodatkowych pytań i wątpliwości odnośnie zabiegu depilacji laserowej prosimy o kontakt pod adresem: DAYSPA@ANLAYA.PL lub telefoniczny, numery podane na naszej stronie w zakładce kontakt.

Tags:

Artykuły

Botoks bez tajemnic
Martwi cię wygląd twojego podbródka? Poznaj zabiegi,…
Mezoterapia igłowa DERMAPEN niezawodnym sposobem leczenia…
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa