Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

CGF - komórki macierzyste

Tajemniczo brzmiący skrót CGF zapożyczono z języka angielskiego. W oryginale jego rozwinięcie to „concentrated growth factors”, czyli po prostu skoncentrowane czynniki wzrostu. Wiele osób sądzi, że są wykorzystywane jedynie w leczeniu chorób i urazów narządu ruchu: skręceń, złamań, schorzeń zwyrodnieniowych stawów. Nic bardziej mylnego! CGF znajduje zastosowanie także w medycynie estetycznej.

Terapia regeneracyjno-odmładzająca z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu CGF już od dłuższego czasu jest z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Ma na to wpływ zarówno jej bezpieczeństwo, jak i skuteczność. Koncentrat CGF jest pozyskiwany…. bezpośrednio z krwi pacjenta. Po pobraniu niewielkiej ilości krwi zostaje ona umieszczona w specjalnej wirówce. Już po kilku minutach wirowania dzieli się na poszczególne składniki, wśród których wyodrębniają się właśnie skoncentrowane czynniki wzrostu. Podane w formie iniekcji w określoną partię skóry stopniowo się uwalniają, co pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu, a także przyspiesza naturalne procesy regeneracyjne.

Terapia CGF – wskazania i przebieg

Wskazań do terapii z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu CGF jest wiele. Można ją przeprowadzać u osób z widocznymi oznakami starzenia – wiotką skórą, zmarszczkami, głębokimi bruzdami. Pomaga odświeżyć, odmłodzić i wygładzić skórę twarzy, rąk, szyi i dekoltu. Bywa bardzo pomocna w leczeniu wypadania włosów.

Zabieg CGF wykonać można na dwa sposoby. Pierwszym jest mezoterapia CGF Liquid, w trakcie której lekarz przy pomocy cieniutkiej igły wprowadza preparat pozyskany z krwi pacjenta w określone wcześniej miejsca. Jeżeli jednak potrzebna jest bardziej intensywna regeneracja, czynniki wzrostu najpierw zawiesza się w specjalnym żelu i dopiero w takiej postaci podaje pod skórę. Zabieg ten nosi nazwę CGF Harmony i zapewnia bardziej intensywną oraz długotrwałą regenerację.

CGF – efekty i przeciwwskazania

Do efektów terapii z wykorzystaniem CGF zalicza się:

  • odmłodzenie skóry,

  • poprawa jej kolorytu,

  • widoczna regeneracja skóry,

  • zminimalizowanie zmarszczek,

  • odświeżenie skóry,

  • poprawa jej jędrności,

  • przywrócenie ładnego kształtu twarzy.

Dla osiągnięcia wszystkich tych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów, zazwyczaj trzech, w odstępach 4-6 tygodni. Po zabiegu można wrócić do normalnych aktywności, u niektórych pacjentów w miejscach nakłuć mogą pojawić się niewielkie zasinienia. Przez 2 tygodnie należy chronić skórę przez ekspozycją na słońce.

Terapii regeneracyjno-odmładzającej CGF nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób z nowotworami, chorobami krwi i aktywnymi infekcjami, przyjmującymi antybiotyki oraz leki rozrzedzające krew.

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegami z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu zapraszamy do kliniki Anlaya – zapewniamy opiekę wysokiej klasy specjalistów oraz dobór zabiegów najlepiej dopasowanych do indywidualnych potrzeb. \

Zachęcamy na konsultacje osoby z Warszawy i okolic.

Artykuły

Poznaj idealne zabiegi na jesień!
OFERTA
Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży
MEDYCYNA ESTETYCZNA
Usuwanie blizn
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa