Szanowni Klienci,

mimo wstrzymania działalności kliniki Anlaya na czas epidemii przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową ofertę! Zapraszamy do zakupu Voucherów w naszym sklepie: https://sklep.anlaya.pl/. Tylko teraz dowolny voucher 25% taniej! Vouchery można wykorzystać na dowolny zabieg przez rok od daty zakupu. Oferta jest ograniczona czasowo.

Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

CGF - komórki macierzyste

Tajemniczo brzmiący skrót CGF zapożyczono z języka angielskiego. W oryginale jego rozwinięcie to „concentrated growth factors”, czyli po prostu skoncentrowane czynniki wzrostu. Wiele osób sądzi, że są wykorzystywane jedynie w leczeniu chorób i urazów narządu ruchu: skręceń, złamań, schorzeń zwyrodnieniowych stawów. Nic bardziej mylnego! CGF znajduje zastosowanie także w medycynie estetycznej.

Terapia regeneracyjno-odmładzająca z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu CGF już od dłuższego czasu jest z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Ma na to wpływ zarówno jej bezpieczeństwo, jak i skuteczność. Koncentrat CGF jest pozyskiwany…. bezpośrednio z krwi pacjenta. Po pobraniu niewielkiej ilości krwi zostaje ona umieszczona w specjalnej wirówce. Już po kilku minutach wirowania dzieli się na poszczególne składniki, wśród których wyodrębniają się właśnie skoncentrowane czynniki wzrostu. Podane w formie iniekcji w określoną partię skóry stopniowo się uwalniają, co pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu, a także przyspiesza naturalne procesy regeneracyjne.

Terapia CGF – wskazania i przebieg

Wskazań do terapii z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu CGF jest wiele. Można ją przeprowadzać u osób z widocznymi oznakami starzenia – wiotką skórą, zmarszczkami, głębokimi bruzdami. Pomaga odświeżyć, odmłodzić i wygładzić skórę twarzy, rąk, szyi i dekoltu. Bywa bardzo pomocna w leczeniu wypadania włosów.

Zabieg CGF wykonać można na dwa sposoby. Pierwszym jest mezoterapia CGF Liquid, w trakcie której lekarz przy pomocy cieniutkiej igły wprowadza preparat pozyskany z krwi pacjenta w określone wcześniej miejsca. Jeżeli jednak potrzebna jest bardziej intensywna regeneracja, czynniki wzrostu najpierw zawiesza się w specjalnym żelu i dopiero w takiej postaci podaje pod skórę. Zabieg ten nosi nazwę CGF Harmony i zapewnia bardziej intensywną oraz długotrwałą regenerację.

CGF – efekty i przeciwwskazania

Do efektów terapii z wykorzystaniem CGF zalicza się:

  • odmłodzenie skóry,

  • poprawa jej kolorytu,

  • widoczna regeneracja skóry,

  • zminimalizowanie zmarszczek,

  • odświeżenie skóry,

  • poprawa jej jędrności,

  • przywrócenie ładnego kształtu twarzy.

Dla osiągnięcia wszystkich tych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów, zazwyczaj trzech, w odstępach 4-6 tygodni. Po zabiegu można wrócić do normalnych aktywności, u niektórych pacjentów w miejscach nakłuć mogą pojawić się niewielkie zasinienia. Przez 2 tygodnie należy chronić skórę przez ekspozycją na słońce.

Terapii regeneracyjno-odmładzającej CGF nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób z nowotworami, chorobami krwi i aktywnymi infekcjami, przyjmującymi antybiotyki oraz leki rozrzedzające krew.

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegami z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu zapraszamy do kliniki Anlaya – zapewniamy opiekę wysokiej klasy specjalistów oraz dobór zabiegów najlepiej dopasowanych do indywidualnych potrzeb. \

Zachęcamy na konsultacje osoby z Warszawy i okolic.

Artykuły

Makijaż dzienny – poznaj inspiracje, dzięki którym…
Skuteczny przepis na piękne i gładkie ciało
Depilacja mężczyzn – kiedyś i dziś
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa