Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Czy chcesz, abyśmy się z Tobą skontaktowali?

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi

Zdrowe, mocne włosy są niezastąpionym atrybutem urody – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Niestety, ponad 40% kobiet oraz około 70% mężczyzn na pewnym etapie życia boryka się z wypadaniem włosów o różnym podłożu. Dzięki systemowi regeneracyjnemu można jednak zatrzymać proces wypadania włosów oraz odbudować uszkodzone mieszki włosowe.

Najczęstszą przyczyną utraty włosów u mężczyzn (rzadziej u kobiet) jest łysienie androgenowe, będące efektem wrażliwości mieszków włosowych na pewną grupę hormonów, zwaną androgenami. U mężczyzn łysienie androgenowe przyjmuje zazwyczaj postać utraty linii włosów na skroniach i łysiny na czubku głowy, u kobiet przeważnie dochodzi do przerzedzenia włosów na szczycie głowy. Nadmierne wypadanie włosów i łysienie może być również efektem otyłości, niewłaściwej diety czy niektórych chorób ogólnoustrojowych.

Innowacyjna terapia rodem z Włoch

Terapia została opracowana przez naukowców z uniwersytetu w Turynie. Polega ona na aplikacji w okolicach mieszków włosowych koncentratu komórek pozyskanych od pacjenta, który to wykazuje właściwości regeneracyjne, odbudowując zniszczone mieszki włosowe i zatrzymując proces łysienia.

Zabieg składa się z trzech etapów:

  • pobrania od pacjenta niewielkiego wycinka skóry z okolic karku (od jednego do trzech fragmentów skóry o średnicy około 2,5 mm),

  • wyizolowania z pobranych tkanek komórek macierzystych oraz czynników wzrostu przy pomocy urządzenia,

  • podaniu koncentratu w okolice mieszków włosowych głowy w formie zabiegu mezoterapii.

Co trzeba wiedzieć?

Badania dowiodły, że urządzenie pozwala na odzyskanie z pobranych wycinków skóry aż 80% komórek, z czego przeżywa 92%. Skoncentrowane komórki macierzyste i czynniki wzrostu, podane dokładnie w miejsce łysienia, pobudzają procesy naprawcze i regeneracyjne, dzięki czemu mieszki włosowe odbudowują się, włosy odrastają, a ich utrata zostaje zahamowana.

Co ważne, zabieg wystarczy wykonać raz, by uzyskać oczekiwane efekty odbudowy włosów i zatrzymania łysienia. W razie potrzeby można go powtórzyć po 2-3 latach w ramach profilaktyki łysienia androgenowego. Zabieg jest krótkotrwały (trwa około 20-30 minut), bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Ze względu na fakt, że wykorzystuje się koncentrat komórek pozyskany od pacjenta, nie ma możliwości, by wystąpiły reakcje uczuleniowe czy podrażnienia. Zabiegu nie wykonuje się u osób z problemami z krzepliwością krwi, przyjmujących leki rozrzedzające krew oraz uczulone na składniki preparatów znieczulających.

Wszystkich pacjentów borykających się z problemem wypadania włosów i łysienia zapraszamy do skorzystania z zabiegu w naszej klinice Anlaya. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, dyskrecję oraz poszanowanie intymności każdego pacjenta. Zachęcamy do kontaktu.

Artykuły

Depilacja laserowa, czy jest się czego bać? Jak przebiega…
URODA
Piękne dłonie i stopy
Elektrokoagulacja
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa