Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Depilacja pleców

Problem depilacji różnych części ciała przypisuje się zazwyczaj kobietom.

Problem depilacji różnych części ciała przypisuje się zazwyczaj kobietom. Ostatnimi czasy częstymi klientami gabinetów kosmetycznych są także mężczyźni. Problem, z jakim się zgłaszają to najczęściej mocno owłosione plecy, barki, kark lub klatka piersiowa. Często jest to spowodowane hormonami lub uwarunkowaniami genetycznymi – wielu panom zupełnie to nie przeszkadza, jednak dla dużej części może to być przyczyną wielu kompleksów i obniżonej samooceny.

PO CO DEPILOWAĆ PLECY?

Pytanie to zadają sobie zazwyczaj osoby, które nigdy nie miały problemów z nadmiernym owłosieniem. Mężczyzna, którego natura obdarzyła bujnymi i gęstymi włosami, niekoniecznie tylko na głowie, musi stale spotykać się z lustrującymi spojrzeniami własnej sylwetki – ze strony kobiet, jak i mężczyzn. Przez taki szczegół, jak owłosione plecy, utrudnione jest korzystanie z basenu, sauny, plaży czy siłowni. Włosy na tej części ciała są zazwyczaj gęste, grube i długie, mogą osiągać nawet kilka centymetrów. O ich usunięciu decydują często nie tylko względy estetyczne, ale także higieniczne. Dzięki nim pot pozostaje dłużej na skórze – mogą wzmagać nieprzyjemny zapach podczas wysiłku lub stresu. Trudniej jest przeprowadzić także ewentualne zabiegi medyczne – kremy znieczulające, skaleczenia itp. mają utrudniony kontakt ze skórą, a tym samym działanie, gdyż blokuje je zapora z włosów.

CZY DEPILACJA JEST NIEMĘSKA?

Kanonów piękna jest bardzo wiele, każdy posiada swój własny. Jedni wygłaszają kult gładkiego ciała, inni uważają, że owłosienie, szczególnie u mężczyzn, jest jak najbardziej na miejscu. Obecnie odchodzi się od opiniowania, jak powinna wyglądać sprawa depilacji u mężczyzn. Nie jest to ani koniecznie polecane, ani traktowane jak bezwzględny zakaz. Decyzja o depilacji powinna zostać podjęta przez konkretną osobę, bo często to jedyny sposób, aby dobrze czuć się we własnym ciele. Problem nadmiernego owłosienia pleców spotyka wiele mężczyzn, często bardzo młodych, dwudziestoletnich. To, czy zostanie on zaakceptowany czy usunięty nie podlega opinii publicznej.

JAK NAJLEPIEJ DEPILOWAĆ PLECY?

Nie polecane jest wykonywanie tego zbiegu samodzielnie. Utrudniony dostęp to główny powód, dla którego warto oddać się w ręce profesjonalisty. Najczęstszymi sposobami usuwania owłosienia z okolic pleców, ramion i karku są:

 • maszynki – chociaż najłatwiej dostępne, wymagają powtarzania zabiegu co kilka dni. Operując nimi w miejscach, których dokładnie się nie widzi może prowadzić do uszkodzeń skóry i podrażnień
 • depilatory – rezultaty depilacji za pomocą depilatorów utrzymują się dłużej, niż po użyciu maszynek, jednak jest to metoda dosyć bolesna, która nie każdemu przypadnie do gustu. Ponadto na skórze, po użyciu tego urządzenia, mogą pojawić się nieprzyjemne krostki, a także można zaobserwować proces wrastania włosków w skórę
 • wosk – najczęściej polecana metoda depilacji pleców. Zabieg można powtarzać co miesiąc, a każda kolejna depilacja osłabia odrastające włoski. Dzięki woskowi usuwanie owłosienia nie trwa długo, gdyż stosuje się go jednorazowo na duże partie ciała. Należy tu wspomnieć o sporym bólu, jaki może się pojawić, tym bardziej, że skóra na plecach jest jedną z wrażliwszych na ciele mężczyzny.
 • pasta cukrowa – działa na podobnej zasadzie, co depilacja woskiem, ale określa się ją jako delikatniejszą dla skóry. Przykleja się tylko do włosków, nie zaś do skóry, co pozwala uniknąć większych podrażnień i uszkodzeń naskórka. Po zastosowaniu depilacji pastą cukrową można cieszyć się gładkimi plecami przez okres od 2 do nawet 4 tygodni.
 • depilacja laserowa lub depilacja VPL – obie metody nieznacznie się różnią. Ich celem jest stałe usunięcie owłosienia, poprzez uszkodzenie struktury włosków. U osób z dużym stopniem owłosienia pleców ta metoda, choć wymaga poświęcenia czasu i funduszy, sprawdzi się najlepiej. Warto ją rozważyć, aby raz na zawsze pozbyć się krępującego problemu.

Mężczyzn pragnących skutecznie zredukować ilość owłosienia na plecach, a którzy pochodzą z Warszawy lub Otwocka, zapraszamy do Anlaya Day Spa w Józefowie. Dojechać można do naszego ośrodka z miejsc takich jak:

 • Falenica
 • Wawer
 • Anin
 • Międzylesie

Na depilację pleców zapraszamy również osoby mieszkające w miejscowościach położonych blisko Józefowa:

 • Karczew
 • Michalin
 • Otwock
 • Sulejówek

W naszym ośrodku Spa jest możliwość skorzystania z różnorodnych form depilacji, a także innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Artykuły

Skóra latem
Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn
KWAS HIALURONOWY
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa