Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Co zrobić z nieestetyczną pomarańczową skórką – jak zwalczyć cellulit? Skuteczne zabiegi na poprawę kondycji skóry na lato

Cellulit na nogach czy w okolicy brzucha to od zawsze palący problem większości kobiet. Trudno się z nim samodzielnie uporać, a nieestetyczne zmiany, przypominające skórkę pomarańczy mogą skutecznie obniżyć poczucie własnej wartości i pewności siebie. Płeć piękna od lat szuka sposobów na cellulit, szczególnie latem i robi, co może, aby utrzymać gładką skórę. Jedną ze skutecznych metod na to, jak zwalczyć cellulit, są specjalne zabiegi ujędrniające.

Sposoby na cellulit – czy one działają?

Pomysłów na to, jak zwalczyć cellulit jest całe mnóstwo. Od masażów, przez ćwiczenia, po specjalne kremy i balsamy, których zadaniem jest cudowne usuwanie nieestetycznych nierówności. Ten, kto próbował ich na własnej skórze, wie, że bardzo trudno o widoczne efekty. Najlepsze rezultaty dają ćwiczenia, jednak i one wymagają dużej siły woli i wytrwałości, aby doczekać się rezultatów. Dlaczego tak się dzieje i czemu tak trudno pozbyć się ,,pomarańczowej skórki”?

Domena kobiecego ciała

Przykrą sprawą związaną z cellulitem jest to, że dotyczy głównie kobiet. Czy słyszał ktoś kiedyś o mężczyźnie, który zmaga się z problemem pomarańczowej skórki? Zapewne nie. Matka natura obdarzyła tym problemem w większości płeć piękną, choć może on wystąpić u mężczyzn, skala tego zjawiska jest jednak niewielka. Ma to związek z odmienną budową ciała kobiet i mężczyzn. Dlaczego? Naskórek i skóra właściwa u mężczyzn są silniejsze i mocniejsze, a dodatkowo tkanka tłuszczowa w obszarze nóg (cellulit na nogach występuje najczęściej) jest znacznie mniejsza niż u kobiet.

Przyczyna nieestetycznego wyglądu skóry tkwi w tkance tłuszczowej oraz skórze właściwej, zbudowanej z sieci kolagenowych włókien. Kiedy na powierzchni skóry widoczny jest cellulit, może być to winą:

  • zbyt obszernej tkanki tłuszczowej,
  • osłabionych włókien kolagenowych.

W obu tych przypadkach trudno będzie samodzielnie poradzić sobie z tym problemem, a z pewnością żadne kremy i balsamy nie rozwiążą tej kwestii. Metodą na to, jak zwalczyć cellulit, jest skuteczne zredukowanie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie skóry właściwej. Tu z pomocą przychodzą specjalne zabiegi na cellulit, które pobudzają produkcję kolagenu, ujędrniając i uelastyczniając skórę, dodatkowo rozbijając komórki tłuszczowe i usuwając je z organizmu.

Przygotuj skórę na lato – zabiegi na cellulit

Okresem, w którym najczęściej pojawia się problem cellulitu, jest lato. Ma to związek z tym, że podczas ciepłych dni chętnie odsłaniamy ciało, zakładając zwiewne sukienki czy bikini. Aby na wakacjach nie zakrywać nóg w obawie, że ktoś zobaczy nieestetyczną skórę, lepiej wcześniej dowiedzieć się, jak zwalczyć cellulit naprawdę skutecznie. Najczęściej stosowane zabiegi to:

  • Kriolipoliza CoolTech – urządzenie posiada specjalną głowicę o działaniu zamrażającym, oddziałującym na tkankę tłuszczową ujemną temperaturą, która rozbija komórki tłuszczowe. Zredukowana tkanka tłuszczowa wpływa na wysmuklenie i ujędrnienie partii ciała, która została poddana zabiegowi. Zabieg kriolipolizy CoolTech jest bezpieczny. Urządzenie oddziałuje jedynie na tkankę tłuszczową, dla pozostałych tkanek pozostaje obojętny;
  • Zabieg Icoone – masaż wykonany specjalnymi rolkami z równomiernie położonymi otworami, które zasysają powietrze, wytwarzając tym samym korzystne podciśnienie. Zabieg skutecznie redukuje tkankę tłuszczową, a także poprawia elastyczność i napięcie skóry, stymulując komórki do wytwarzania kolagenu, niezbędnego do wzmocnienia tkanki właściwej. Zabieg Icoone może być przeprowadzony na dowolnych partiach ciała;
  • Accent Prime –  zabieg oparty na działaniu fal ultradźwiękowych i radiowych. Jego zadaniem jest zarówno redukcja tkanki tłuszczowej, jak i stymulacja organizmu do wytwarzania większej ilości kolagenu. Oba te procesy skutecznie zwalczają cellulit.

 

Artykuły

URODA
“Skinny fat” – co to jest i jak sobie z tym poradzić?…
Dermapen – innowacyjny zabieg przywracający skórze…
Bezsenność – wylecz ją terapią manualną
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa