Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Cellulit – jakie są jego postacie, jak go zdiagnozować, leczyć i jak mu zapobiegać?

Cellulit to zmora wielu kobiet. Najczęściej pojawia się na udach i pośladkach, bez względu na wagę i wiek. Wygląda nieestetycznie i ciężko się go pozbyć domowymi sposobami. Sprawdź jak zdiagnozować i leczyć cellulit różnego rodzaju oraz zapobiegać jego powstawaniu.

Jakie są postacie cellulitu?

  • Cellulit twardy (stały) – charakteryzuje się podskórnymi trwardymi zmianami położonymi płasko w tkance podskórnej. Zmiany te mogą być bolesne a w miejscu występowania cellulitu skóra jest sucha i szorstka. Ten rodzaj cellulitu występuje głównie u młodych kobiet (poniżej 25 roku życia). Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i po wewnętrznej stronie kolan.
  • Cellulit wiotki – jego cechą charakterystyczną są liczne grudki a także mało elastyczna skóra w miejscach występowania cellulitu. Najczęściej występuje się u kobiet około 40 roku życia. Cellulit wiotki pojawia się na kończynach górnych i dolnych oraz na brzuchu.
  • Cellulit lipidowy – powstaje na skutek nieprawidłowego metabolizmu tkanki tłuszczowej. Charakteryzuje się występowaniem grudek położonych głęboko w tkance podskórnej. Tego typu zmiany cellulitowe obejmują spore obszary ciała.
  • Cellulit obrzękowy (wodny) – przyczyną powstawania tego rodzaju cellulitu jest woda gromadząca się w tkankach, powodująca obrzęki. W miejscach występowania zmian skóra jest miękka i daje się odkształcać pod naciskiem. Cellulit obrzękowy zwykle atakuje najpierw niższe partie kończyn dolnych, a następnie uda i pośladki.
  • Cellulit cyrkulacyjny (odmiana mieszana) – jest połączeniem obu wyżej wymienionych postaci. Charakteryzuje się występowaniem w różnych miejscach u tego samego pacjenta.

Jak zdiagnozować cellulit?

Rozpoznanie cellulitu szczególnie w początkowych fazach nie jest łatwe, może być mniej lub bardziej widoczny i dawać różne objawy. Skóra i mięśnie mogą charakteryzować się wiotkością i zmniejszonym napięciem. Zauważalne są wyczuwalne grudki podskórne, obrzęki w miejscach występowania cellulitu i zmiany relacji pomiędzy zanikającą tkanką mięśniową, a powiększającą się tkanką tłuszczową. Dokładne określenie postaci cellulitu wymaga konsultacji ze specjalistą. Badania termograficzne pomogą dokładnie zdiagnozować skalę zmian, które występują w tkance podskórnej ciała.

Jak leczyć zmiany?

Najskuteczniejsze w leczeniu cellulitu są profesjonalne zabiegi. Do wyboru mamy kilka rodzajów nieinwazyjnych zabiegów: Icoone – silnie stymulujący masaż ciała za pomocą głowic z rolkami, mezoterapia igłowa – wprowadzenie odżywczych substancji w odpowiednie warstwy skóry, masaż bańką chińska – podciśnienie wytwarzane podczas masażu gumową kulą rozbija cellulit, usprawnia przepływ krwi oraz limfy i łagodzi obrzęki.

Zabiegi i ich częstotliwość powinny być dobrane indywidualnie dla każdego pacjenta. Sam zabieg może nie wystarczyć dlatego potrzebna jest kompleksowa i rzetelna obsługa. Specjaliści Anlaya Day Spa w walce z cellulitem zalecają nie tylko zabiegi, ale także zmianę nawyków żywieniowych, przy pomocy konsultanta dietetycznego. Należy pamiętać również o aktywności fizycznej. Do zwalczania zmian cellulitowych zalecany jest trening siłowy oraz aerobowy, który prowadzi do zmniejszenia tłuszczu podskórnego znajdującego się nad warstwą mięśni. Efektem profesjonalnych zabiegów, przestrzegania diety oraz długotrwałego wysiłku fizycznego będzie elastyczna, napięta i wygładzona skóra.

Co zrobić, by zapobiec powstaniu cellulitu?

Prowadząc odpowiedni styl życia możemy zmniejszyć ryzyko powstania cellulitu. Przede wszystkim należy ograniczyć spożywanie tłuszczów. Najlepiej unikać dań smażonych,  zrezygnować z fast foodów i napojów z dużą ilością cukru. Pamiętaj, że palenie tytoniu zwiększa ryzyko wystąpienia cellulitu. Dym papierosowy osłabia tworzenie kolagenu, głównego białka strukturalnego tkanki łącznej. Osłabiona tkanka łączna może umożliwić łatwiejsze przenikanie komórek tłuszczowych do skóry właściwej. Dieta antycellulitowan powinna zawierać dużo błonnika – wprowadź do swojego menu kasze, brązowy ryż, cytrusy i jabłka. Zalecana jest także aktywność fizyczna wymagająca długotrwałego wysiłku – pływanie, rower, spacery. Obecnie mamy również dostęp do wielu nowoczesnych metod, które pomagają zapobiegać powstawaniu cellulitu. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się “pomarańczowej skórki” eksperci Anlaya Day Spa zalecają regularne korzystanie z profesjonalnych masaży antycellulitowych i zabiegów, które pobudzają skórę do produkcji kolagenu, mają na celu jej odżywienie, utrzymanie jędrności i elatyczności.

Artykuły

Przeciwwskazania przy depilacji laserowej – leki,…
MEDYCYNA ESTETYCZNA
Leczenie łysienia komórkami macierzystymi
Dermapen Wiele mozliwosci
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa