Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Makijaż permanentny – kiedy warto go zrobić?

W dzisiejszych czasach codzienne robienie makijażu jest rzeczą tak powszechną, że rzadko kiedy można spotkać na ulicy nieumalowaną kobietę. Wiele pań traktuje makijaż jako część swojego ubioru, bez którego nie potrafi wyjść z domu. I nie ma w tym dziwnego, bo makijaż jest w stanie poprawić nie tylko nasz wygląd, ale też ogólne samopoczucie i podnieść własną samoocenę.

Oszczędność czasu

Trzeba przyznać, że wykonanie starannego makijażu zabiera trochę czasu. Statystyczna kobieta poświęca na niego około 15min dziennie. Do tego dochodzi jeszcze proces demakijażu na koniec dnia, co sprawia że łącznie na wszystko poświęcamy w miesiącu nawet kilka godzin. Jakby tego było mało, zwykły make up w ciągu dnia potrafi się zmywać i ścierać, a przy tym odkrywać nasze niedoskonałości. W przeciwieństwie do niego, makijaż permanentny posiada wiele zalet i jest idealny dla kobiet, które:

  • często wyjeżdżają np. wyjazdy służbowe, wakacje – nie trzeba wtedy martwić się, że makijaż rozmaże się w samolocie albo spłynie z twarzy na plaży;
  • uprawiają różne sporty – bez względu na to czy to basen, siłownia czy fitness, makijaż pozostanie na swoim miejscu i nie trzeba go będzie poprawiać przed wyjściem z budynku;
  • są zbyt zajęte, by pozwolić sobie na zrobienie pełnego makijażu – praca, dzieci i szereg różnych obowiązków domowych, powodują makijaż jest dla nich stratą cennego czasu;
  • nie potrafią się malować – gdy zrobienie równej kreski lub korygowanie widocznych wad to prawdziwa udręka;
  • mają alergię na niektóre składniki kosmetyków, przez co nie mogą się malować;
  • posiadają wadę wzroku, która powoduje, że malować mogą się tylko w okularach;
  • chcą ukryć swoje niedoskonałości np. rzadkie brwi, blizny lub przeprowadzić nieinwazyjną korektę np. nierównych usta.

Na czym to polega?

Makijaż permanentny to rodzaj trwałego makijażu, który polega na umieszczeniu pod skórą odpowiedniego barwnika. Jest to schemat, który bardzo przypomina robienie tatuażu, jednak w odróżnieniu od niego, efekt zostaje na skórze jedynie kilka lat, a nie na całe życie. Początkowo kolor barwnika jest bardzo intensywny, ale makijaż stopniowo blednie, aż po kilku latach całkowicie zanika. Podczas zabiegu można odczuwać minimalny ból, jednak możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Gdzie wykonać zabieg?

Jeżeli już zdecydujemy się na zabieg, musimy bardzo dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego. Ten makijaż będziemy mieć na sobie przez kilka następnych lat, dlatego ważne jest, by osoba, która będzie go wykonywać miała odpowiednie doświadczenie i umiejętności, a także profesjonalny sprzęt do wykonywania zabiegu – radzi ekspert specjalizujący się w wykonywaniu makijażu permanentnego w Anlaya Day Spa w Józefowie. Przed zabiegiem warto wybrać się na konsultację, podczas której specjalista wykluczy wszelkie przeciwwskazania oraz wykona test na skórze, by sprawdzić czy właściwie reaguje ona na pigment.

Czarna kreska czy pełny makijaż?

Efekt końcowy makijażu zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań, jednak warto korzystać z rad doświadczonych ekspertów. Specjaliści z Anlaya Day Spa polecają zazwyczaj swoim klientkom klasyczne makijaże i drobne korekty, by całość wyglądała jak najbardziej naturalnie. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że trendy w makijażu cały czas się zmieniają, więc lepiej zdecydować się na coś, co nigdy nie wychodzi z mody. Panie zazwyczaj wybierają cienką kreskę na dolnej lub górnej powiece, a także delikatne wypełnianie brwi i zaznaczanie konturu ust.

Artykuły

Mezoterapia igłowa skóry głowy – pokonaj wypadanie…
Poznaj różne sposoby na oczyszczanie twarzy!
Makijaż permanentny – czy warto go robić?
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa