Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Jak pielęgnować skórę wiosną i latem?

Cieplejszych dni coraz więcej a tym samym nasza skóra częściej narażona jest na silne działanie promienieni słonecznych. Nie daj słońcu szansy na wywołanie poparzeń lub przebarwień skóry! Sprawdź jak jak prawidłowo pielęgnować skórę i kiedy należy unikać słońca.

Dlaczego w okresie wiosna-lato nasza skóra wymaga szczególnej ochrony?

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV to najlepsze, co możesz zrobić dla swojej skóry. Podczas długotrwałej ekspozycji skóry na słońcu dochodzi do niszczenia zawartego w niej kolagenu (odpowiedzialnego za jędrność skóry) a to skutkuje pojawieniem się zmarszczek! Co więcej, brak ochrony skóry prowadzi do rozszerzania się i pękania naczyń krwionośnych, co z kolei wywołuje zaczerwienienia i tak zwane pajączki. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry może być przyczyną nie tylko nierównomiernej opalenizny, ale także powstawania stałych przebarwień.

Jak pielęgnować skórę w słoneczne dni?

Przede wszystkich najważniejsza jest kompleksowe i systematyczne działanie – regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka i intensywne nawilżanie skóry. Marty naskórek poza tym, że wygląda nieestetycznie, to może być przyczyną nierównomiernego opalenia. Aby się go pozbyć należy wykonywać peeling całego ciała – minimum raz a najlepiej dwa razy w tygodniu. Skórę należy nawilżać po każdej kąpieli. Do tego celu możemy używać balsamu, masła do ciała, oliwki a także naturalnych olejków. Wiosną i latem kluczowe jest dostarczenie skórze odpowiedniej ilości wody. Do dyspozycji mamy oczywiście bogatą ofertę kremów nawilżających, ale najlepsze efekty osiągniemy działając również od wewnątrz – pijąc duże ilości wody mineralnej. Ponadto niezależnie od pogody najlepiej stosować krem z filtrem 15 SPF a nawet 30 SPF. Im większa ochrona, tym lepiej! Co z makijażem? W okresie wiosenno-letnim zwykły podkład najlepiej zamienić na podkład z filtrem, który będzie stanowił dodatkową barierę przed szkodliwym promieniowaniem i oparzeniem słonecznym.

Co radzą eksperci?

Jeśli skóra jest sucha lub wyjątkowo wrażliwa, to domowa pielęgnacja może nie wsystarczyć! Warto regularnie korzystać z oferty gabinetów kosmetycznych i salonów SPA. W czasie wiosenno-letnim szczególnie polecane są rozmaite kuracje nawilżające na twarz i ciało, zabiegi poprawiające jędrność i stymulujące włókna kolagenowe a także masaże z dodatkiem naturalnych peelingów lub substancji nawilżających. Do wakacji możemy przygotować się stosując również dietę bogatą w składniki wspomagające naturalną ochronę przed słońcem. W tym celu najlepiej udać się do gabinetu, który w swojej ofercie posiada zarówno usługi dermatologa, jak i dietetyka. Kompleksowy program pielęgnacji skóry przyniesie najlepsze efekty! Z kolei po urlopie wskazane są zabiegi pobudzające skórę do produkcji naturalnych enzymów, które przyczyniają się do regeneracji skóry – radzą eksperci Anlaya Day SPA.

Kto i kiedy powinien unikać silnego słońca?

Osoby mające na ciele liczne znamiona barwy czarnej lub ciemnobrązowej, szczególnie te wypukłe i nierównomiernie wybarwione, zdecydowanie powinny unikać opalania. Jeśli jednak zmuszone są przebywać na silnym słońcu, powinny stosować kosmetyki o maksymalnym współczynniku protekcji. Ponadto, takie osoby jeszcze przed sezonem urlopowym powinny udać się do dermatologa, by profesjonalista mógł obejrzeć podejrzane zmiany. Wówczas będzie możliwe ustalenie, które ze zmian są groźne i czy należy je usunąć. Na szkodliwe działanie promieniowania UV narażone są również osoby o bardzo jasnej karnacji, ze skłonnością do podrażnień i oparzeń. Słońca powinny unikać także osoby w trakcie terapii trądzikowej. Preparaty stosowane w leczeniu trądziku – retinoidy, tetracykliny, izotretinoina i antybiotyki – zwiększają wrażliwość na promienie UV.

Reakcje fotouczulające może też wywołać picie naparu z dziurawca oraz przyjmowanie różnego rodzaju leków. Jeśli regularnie zażywasz leki, bądź stosujesz doustną antykoncepcję hormonalną, konsultuj się z lekarzem i zapytaj, czy te preparaty w połączeniu z silnym słońcem mogą mieć niekorzystny wpływ na Twoją skórę. Jeśli tak, lekarz podpowie, co można zrobić, aby nie przerywać kuracji i bezpiecznie się opalać.

Nie lekceważ niebezpieczeństw, które płyną z nieostrożnego eksponowania ciała na słońce! Ciepłe i słoneczne dni pobudzają w nas siły witalne i sprawiają, że czujemy się bardziej szczęśliwi, jednak jeśli chcemy być zdrowi i czuć się atrakcyjni, powinniśmy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji i ochronie naszej skóry.

Profesjonalną pomoc w pielęgnacji skóry znajdziesz tutaj: https://anlaya.pl/.

Artykuły

Mezoterapia bezigłowa
Klinika Urody
URODA
Zastanawiasz się, jak skutecznie nawilżyć twarz? Poznaj…
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa