Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Czy chcesz, abyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zalety i wady depilacji laserowej

Usuwanie niechcianego owłosienia to w przypadku kobiet jedna z ważniejszych spraw kosmetycznych, gdyż zależy nam na idealnie gładkiej skórze. Metod depilacji jest kilka: maszynka do golenia, wosk, kremy lub laser. Każda ma swoje plusy i minusy, ale i każda kobieta ma inne preferencje. Faktem jest jednak to, że najbardziej efektywną metodą jest laser, gdyż pozwala trwale usunąć włoski. Jakie są jego cechy?

Skuteczność

Zabiegi laserowe uznawane są za najskuteczniejsze pod względem usuwania owłosienia. Laser wnika wgłąb skóry, niszcząc cebulki włosów. Pozwala to na usunięcie każdego rodzaju owłosienia. W przeciwieństwie do innych metod za pomocą lasera można usunąć włoski o długości nawet 1mm. W efekcie pozostawi gładką skórę i to na zawsze, gdyż wystarczy tylko kilka zabiegów (od 3 do 6), które należy wykonać w odstępie co najmniej 4 tygodni, by całkowicie pozbyć się włosków z wybranej części ciała. Skuteczność tej metody zapewniają także różne czujniki i czytniki zawartości melaniny w skórze, które mogą kontrolować parametry zabiegu, jak to np. w laserze Vectus.

Komfort

Depilacja laserem, choć może sprawiać wrażenie bolesnej, wcale taka nie jest. To mylne stwierdzenie odstrasza i zniechęca wiele kobiet do wykonania tego zabiegu. Prawda jest jest jednak taka, że laser wysyła wiązkę światła, co oczywiście wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem ciepła i poparzenia, ale przeważnie głowice wyposażone są w specjalne aplikacje, które posiadają właściwości chłodzące, np. wspomniany głowica lasera Vectus wyposażony jest w warstwę szafirowego szkła. Dlatego strach przed oparzeniem i dyskomfortem podczas depilacji jest nieuzasadniony. Ponadto cały zabieg trwa zaledwie kilka minut, co w przypadku golenia maszynką może potrwać nawet kilkadziesiąt minut.

Cena

Niewątpliwie dla wielu kobiet największą wadą depilacji laserowej może okazać się cena, która jest dość wysoka. Za jeden zabieg usuwania owłosienia z małej części ciała, jak np. twarz, należy zapłacić ok. 200 zł. W przypadku nóg to już koszt od 400 do 700 zł. A żeby zabieg przyniósł trwałe skutki, trzeba go powtórzyć przynajmniej trzykrotnie, co daje wydatek powyżej 2 tysięcy złotych. Jednak można na to spojrzeć z drugiej strony – wystarczy jeden większy wydatek i problem niechcianego owłosienia znika na zawsze. W przypadku innych metod – może jednorazowe wydatki są mniejsze, ale powtarzać je trzeba co tydzień. Lepiej więc zapłacić więcej, ale pozbyć się kłopotu z owłosieniem na zawsze.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do każdego rodzaju depilacji są wszelkie podrażnienia i choroby skóry. Jednak depilacja laserowa wyklucza też inne dolegliwości, jak chociażby:

  • ciąża,
  • rozrusznik serca,
  • cukrzyca,
  • przyjmowanie leków z wyciągiem ziół fotouczulających.

Oczywiście przed zabiegiem należy skonsultować się z kosmetyczką, która rozwieje wszelkie wątpliwości i doradzi, jak się przygotować do depilacji. Trzeba pamiętać, że depilacja laserowa nie usunie z łatwością włosów dłuższych niż 2-3 cm. Ważne jest też, aby tuż przed zabiegiem nie opalać się, gdyż świeża opalenizna może sprawić, że podrażnienia po depilacji będą większe niż zwykle.

Pielęgnacja po zabiegu

Komfort i skuteczność depilacji laserowej nie wykluczają niestety różnych dolegliwości po zabiegu. Laser poprzez podgrzewanie i wnikanie wgłąb skóry może minimalnie podrażnić warstwy naskórka. Choć wiele z nich ustala automatycznie parametry zabiegu, aby był on jak najbardziej bezpieczny, to nie da się uniknąć drobnych podrażnień i zaczerwienień. Dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po depilacji. Podstawowym produktem pielęgnacyjnym jest krem, który zregeneruje warstwy skóry. Nie należy też stosować gruboziarnistych peelingów, a z opalaniem warto zaczekać 2 tygodnie, by skóra mogła odpocząć.

Bez względu jednak na to, którą metodę depilacji wybierzemy, trzeba pamiętać, że każda skóra jest inna i co innego będzie dla niej korzystne. Depilacja laserowa, choć popularna i najskuteczniejsza nie dla wszystkich może okazać się dobra.

Artykuły

RETINOIDY
Pakiety ślubne – prezent dla Pana Młodego
Dermapen – w walce z niedoskonałościami skóry!
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa