Tu podaj tekst alternatywny

SPA Anlaya

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl
Anlaya logo

Zapraszamy do naszego SPA.

spa.anlaya.pl

Jak nawilżać i odżywiać wrażliwą skórę twarzy w czasie zimy?

Zima to pora roku, która często przysparza problemów osobom z wrażliwą cerą. Dlatego odpowiednia pielęgnacja skóry zimą to podstawa zdrowego i pięknego wyglądu na co dzień. Kremy, natłuszczacze, żele do mycia… czego używać, gdy drogerie kuszą nas masą różnych kosmetyków? Jak odpowiednio zadbać o wrażliwą skórę twarzy w czasie zimy?

Czym charakteryzuje się cera wrażliwa?

Cerę wrażliwą można rozpoznać przede wszystkim po szybkich reakcjach na różne preparaty i warunki pogodowe. Spodziewać się wtedy należy swędzenia, pieczenia czy zaczerwienienia. Wszelkie krostki, wysypki czy łuszczenie się skóry to także przypadłości cery wrażliwej. Najczęstszym problemem jest przesuszająca się skóra, a także rozszerzone naczynka. Niejednej kobiecie bardzo trudno jest dopasować odpowiednie kosmetyki. Taka cera ma skłonności do alergii, dlatego szczególnie trzeba zwracać uwagę na skład preparatów. Ważny jest też fakt, że wrażliwość skóry może dotyczyć zarówno cery tłustej, suchej, jak i mieszanej. Rozróżnić można 4 rodzaje skóry wrażliwej:

  • pierwszy – rumień pojawiający się przy silnych emocjach, stresie, nagłej zmianie temperatury albo nieodpowiedniej diecie czy piciu alkoholu;
  • drugi – zaczerwienienie i uczucie ściągania i łuszczenia się skóry, co jest najczęściej reakcją na niekorzystne warunki klimatyczne;
  • trzeci – nagły rumień, mrowienie i uczucie napięcia skóry po zastosowaniu jakiegoś kosmetyku;
  • czwarty – zaczerwienienia skóry związane z menstruacją.

Jak nawilżać skórę wrażliwą?

Nawilżenie organizmu to najważniejsza kwestia w pielęgnacji każdej cery – w końcu nasz organizm w 70% składa się z wody. Dlatego nawodnienie skóry należy przeprowadzać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Pomoże tu zatem odpowiednia dieta i picie dużej ilości wody mineralnej. Jeśli chodzi o kosmetyki, nawilżanie skóry wrażliwej w czasie zimy należy przeprowadzać w domu tylko na noc. Zimą woda zamarza także w naszej skórze, dlatego nie należy stosować kremów nawilżających na dzień, które po wyjściu na duży mróz mogą jeszcze bardziej podrażnić skórę. Dlatego bezpieczniejsze będzie nawilżanie skóry od środka, a więc picie napojów z elektrolitami oraz zwykłej wody mineralnej, do której dla smaku możemy dodać sok z cytryny i miód.

Odżywianie skóry

Zimą lepiej używać na dzień kremu natłuszczającego zamiast nawilżającego. Wybierajmy zatem tłuste i ciężkie kremy, ale patrzmy uważnie na etykiety. Sprawdzajmy czy nie posiadają one parabenów, sztucznych silikonów czy zapachów. Wybierajmy te jak najbardziej naturalne. Najlepszym balsamem do skóry wrażliwej będzie krem nagietkowy, który zapewni najwyższą ochronę nie tylko przed mrozem i wiatrem, lecz także będzie zapobiegał łuszczeniu się skóry.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

Dobrym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej będzie także skorzystanie ze specjalnych zabiegów nawilżających i odżywiających, które oferują salony kosmetyczne. Jednym z takich zabiegów jest Aroma Expert Delice de Peau polecany przez Anlaya Day Spa, salon mieszczący się w Józefowie koło Warszawy. Zabieg ten przeznaczony jest dla skóry suchej i mocno przesuszonej i wykorzystuje wyciągi z ziół, mleczka roślinne i olejki eteryczne, które głęboko odżywiają warstwy skóry, nie drażniąc jej przy tym, dlatego jest on idealny dla tego typu skóry. Oczywiście przed zabiegiem należy dopytać się jakich dokładnie składników używa specjalista, ponieważ na niektóre z nich nasza skóra może reagować alergicznie. Więcej o ofercie salonu Anlaya znajdziesz na stronie: https://anlaya.pl/.

Tags:

Artykuły

Mieć ciało, jakich mało
IS Clinical, czyli sposób na kompleksową pielęgnację…
Wyraz oczu ukształtowany rzęsą
więcej artykułów

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chcesz umówić sie na wizytę?
Napisz lub zadzwoń.

Numer telefonu

789-236-644

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 21:00

Sobota

8:00 - 16:00

 

kontakt@anlaya.pl

ul. Gen. Sikorskiego nr 57

05-410 Józefów

tel. (022) 610-38-00

email: kontakt@anlaya.pl

Facebook : AnlayaDaySpa

Adres do korespondencji:

ul. Nowaka Jeziorańskiego 53a m. 50

03-982 Warszawa