Mezoterapia igłowa jest uniwersalną techniką wprowadzania substancji aktywnych pod skórę. Jest najpopularniejszą metodą niwelującą oznaki starzenia ze względu na skuteczność. Zabieg polega na wstrzykiwaniu płytko pod skórę za pomocą igieł preparatów poprawiających kondycję naszej skóry.
Co zyskujesz dzięki mezoterapii?
Nie tylko skóra twarzy zdradza nasz wiek. Gdy skóra dłoni robi się wiotka zabieg mezoterapii pomoże ją odżywić i zregenerować. Najlepsze efekty mezoterapii igłowej dłoni można zaobserwować, gdy wykonuje się ją systematycznie. Istotne jest aby odpowiednio się do niej przygotować. Nie powinno stosować się substancji, które rozrzedzają krew. Zażywanie witaminy K zabezpieczy Cię przed pękaniem naczyń krwionośnych. Zabieg nakłuwania skóry nie jest bolesny, a stosowanie kremu przeciwbólowego sprawi, że będzie całkowicie nieodczuwalny. Z wiekiem gospodarka wodna naszej skóry działa coraz gorzej, brakuje jej kolagenu oraz elastyny. Staje się coraz bardziej przezroczysta i szorstka. Dostarczenie skórze niezbędnych witamin i składników, które pobudzą do regeneracji sprawią, że efekty mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania.
Zalety, jakie można wnieść w naszą skórę mezoterapia:
- Odmłodzenie skóry, nadanie jej elastyczności i zdrowego wyglądu
- Ujędrnienie i nawilżenie
- Poprawa kondycji skóry widoczna jest już po pierwszym cyklu nakłuwania
- Rewitalizacja
- Ma działanie liftingujące
- Poprawa struktury skóry
A wszystko to z gwarancją na długoterminowy okres.
Przez kilka dni mogą występować zaczerwienienia oraz reakcja alergiczna, która sama zniknie w niedługim czasie. Mezoterapia igłowa dłoni nie jest czasochłonnym procesem, a po wszystkim dłonie poddawane są masażowi, dzięki czemu substancje odżywcze przyswajają się bardzo szybko. Stosowane igły są bardzo cienkie i wkłuwane w odległości 0,5-1,5 cm. Substancje dostarczone w wyniku mikronakłuć przenikają do tkanki podkskórnej i skóry właściwej na głębokość od 0,5 mm do 4 mm.
W ośrodku Anlaya Day Spa zabieg ten można wykonywać nie tylko na dłoniach, także na poszczególnych partiach ciała: twarzy, szyi, dekolcie, udach, pośladkach, brzuchu oraz skórze głowy. Koszt zabiegu to kilkaset złotych w zależności od obszaru skóry. Za to efekt jak najbardziej pożądany, skóra jest mniej narażona na szkodliwe czynniki i procesy starzenia. Częstotliwość wykonywania mezoterapii to około 2-4 tygodnie.
Preparaty odżywcze
Składniki dostarczane za pomocą igieł to tzw. koktajle w ampułkach. Najczęściej stosowane są:
- Kwas hialuronowy, jego zadaniem jest nawilżenie oraz regeneracja skóry.
- Koktajl przeciwzmarszczkowy, poprawia kondycję skóry i zapobiega procesom starzenia.
- Witaminy i aminokwasy wygładzające, skóra pod ich wpływem staje się grubsza oraz gładsza.
- Koktajl intensywnie nawadniający – składnik nawilżający
- Nieusieciowany kwas hialuronowy wzmacnia naczynia krwionośne, pobudza organizm do produkcji kolagenu
- koenzymy
- kwasy nukleinowe
- bioetyna (witamina H)
Przeciwwskazania
Jak przy każdym zabiegu, mimo, że mezoterapia nie jest zabiegiem chirurgicznym mogą wystąpić przeciwwskazania takie jak:
- Ciąża, a także karmienie piersią
- Alergia na składniki zawarte w “koktajlu”
- Stany zapalne skóry oraz opryszczka
- Cukrzyca
- Choroby nowotworowe
- Zaburzenia krzepnięcia krwi oraz zażywanie leków rozrzedzających krew
- Skóra naczynkowa, która sprzyja powstawaniom siniaków
Mezoterapie można łączyć z innymi zabiegami upiększającymi i kosmetycznymi.
Po wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej przez okres kilku dni zaleca się unikania solarium oraz częstego przebywania na słońcu.